Na górę strony

Wielka Wyprawa PTMA
USA, marzec-kwiecień 2025Informacje ogólne
Mam zaszczyt zaprosić Was na niezapomnianą przygodę przez malownicze zakątki Florydy, Alabamy, Luizjany i Georgii! Czekają nas dwa tygodnie pełne fascynujących odkryć, niesamowitych widoków i niezapomnianych przeżyć.
Nasza podróż rozpocznie się od magicznego Miami, gdzie wyruszymy w kierunku urokliwej Tampy. Następnie przenieśmy się do serca Luizjany, do tętniącego życiem Nowego Orleanu. Spędzimy czas na poznawaniu kultury, muzyki i pysznej kuchni tego miejsca. Wieczorem czeka nas noc w wyjątkowym hotelu, który zapewni nam komfortowy wypoczynek po dniu pełnym wrażeń.
Kolejnym etapem naszej podróży będzie magiczne Orlando i Miami, gdzie odwiedzimy Centrum Lodów Kosmicznych i przylądek Canaveral! To niezwykłe miejsce przeniesie nas w świat kosmosu i astronautyki. A kto wie, być może będziemy miały przyjemność być świadkami historycznego startu rakiety Falcon-9!
Podczas całej podróży będziemy mieć okazję zatrzymać się w wielu uroczych hotelach, aby cieszyć się lokalnymi smakami, relaksować się i dzielić niezapomnianymi chwilami.
Zapewniamy, że nasza wyprawa będzie nie tylko wyjątkowym doświadczeniem podróżniczym, ale także okazją do budowania niesamowitych wspomnień i więzi. Czas w Stanach spędzimy nie tylko na zwiedzanie ale również na wypoczynek. Wysoki standard hoteli w tym dwa ostatnie dni w Trump International Resort (****) oraz wielkie samochody, dadzą nam możliwość poczucia tak zwanego amerykańskiego snu.

Dla kogo ten wyjazd?
Poszukujemy ludzi pełnych energii, z pasją do odkrywania i ducha przygody, gotowych przeżyć niezwykłe doświadczenie. Tylko odważni i pozytywnie nastawieni podróżnicy znajdą swoje miejsce w naszej ekipie, gdyż nie ma tu miejsca na maruderów czy nudziarzy, którzy mogliby zepsuć atmosferę tak ekscytującego wyjazdu. Ostrzegamy, że wyjazd może być momentami męczący i wymagający pod względem kondycji fizycznej, jednak niezwykłe widoki i doświadczenia na pewno wynagrodzą wszelkie trudy podróży.
Organizator tej wyprawy ma na swoim koncie wiele udanych ekspedycji, co gwarantuje dobrą organizację i niezapomniane wrażenia. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, będziemy oczekiwać, że uczestnicy wyjazdu dostosują się do przygotowanego harmonogramu i będą współpracować ze sobą oraz z organizatorami. To pozwoli nam zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych sytuacji i sprawi, że każdy z nas będzie mógł w pełni skupić się na cieszeniu się przygodą życia.
Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe doświadczenia, gotową stawić czoła wyzwaniom i zmierzyć się z niewiadomymi, dołącz do nas! Razem przekroczymy granice swoich stref komfortu i przeżyjemy niezapomniane chwile, które na zawsze zostaną w naszych wspomnieniach. Czekamy na Twoje zgłoszenie i nie możemy się doczekać wspólnego, niezwykłego wyjazdu!


Termin i lot
Wyprawa będzie miała miejsce w dniach 26 marca - 9 kwietnia 2025 roku.
Lot jest możliwy z Polski z Warszawy (Lot) i kilku innym mniejszych lotnisk. Jest również mozliwość lotu z międzylądowaniem w Niemczech liniami Lufthansy.

Lot do Stanów Zjednoczonych
Grupa A (Kraków-Warszawa-Miami) - LOT
godz. 8:50 - wylot do Warszawy (LO 3904) - czas lotu 0:50;
godz. 9:40 - przylot do Warszawy - czas na lotnisku 2:25;
godz. 12:05 - wylot do Miami (LO 29) - czas lotu 11:45;
godz. 18:50 - przylot do Miami;

Grupa B (Katowice-Frankruft-Miami) - Lufthansa
godz. 6:05 - wylot do Frankfurtu (LH 9489) - czas lotu 1:45;
godz. 7:50 - przylot do Frankfurtu - czas na lotnisku 2:20;
godz. 10:10 - wylot do Miami (LH 462) - czas lotu 10:25;
godz. 15:35 - przylot do Miami;

Grupa C (Kraków-Monachium-Miami) - Lufthansa
godz. 6:00 - wylot do Monachium (LH 1627) - czas lotu 1:25;
godz. 7:25 - przylot do Monachium - czas na lotnisku 4:25;
godz. 11:50 - wylot do Miami (LH 460) - czas lotu 11:05;
godz. 17:55 - przylot do Miami;

Lot powrotny do Polski
Grupa A (Miami-Warszawa-Kraków) - LOT
godz. 19:35 - wylot do Warszawy (LO 30) - czas lotu 0:50;
godz. 12:00 + 1 - przylot do Warszawy - czas na lotnisku 1:25;
godz. 13:25 + 1 - wylot do Krakowa (LO 3905) - czas lotu 0:55;
godz. 14:20 + 1 - przylot do Krakowa;

Grupa B (Katowice-Frankruft-Miami) - Lufthansa
godz. 16:40 - wylot do Frankfurtu (LH 463) - czas lotu 9:10;
godz. 7:50 + 1 - przylot do Frankfurtu - czas na lotnisku 4:50;
godz. 12:40 + 1 - wylot do Katowic (LH 9478) - czas lotu 1:30;
godz. 14:10 + 1 - przylot do Katowic;

Grupa C (Miami-Zurich-Kraków) - Lufthansa
godz. 19:45 - wylot do Zurichu (LX 065) - czas lotu 9:05;
godz. 10:50 + 1 - przylot do Zurichu - czas na lotnisku 1:35;
godz. 12:25 + 1 - wylot do Krakowa (LX 1372) - czas lotu 1:40;
godz. 14:05 + 1 - przylot do Krakowa;

Koszty wyjazdu
Koszt wyjazdu wynosi ok. 1.750 USD / osobę.

W cenie Wyprawy zawarto:
● zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie z basenami i jakuzzi (*) z łazienkami z kompletem kosmetyków, ręcznikami, suszarką do włosów. Pokoje 4 os. 2 łóżka typu queen-size, śniadaniania amerykańskie kontynentalne, pokoje z indywidualną klimatyzacją, Wi-Fi. W wszystkich hotelach w pokojach dostępna lodówka, kuchenka mikrofalowa, ekpress do kawy/herbaty, ręczniki, kosmetyki, telewizor;


● wynajem samochodu osobowego typu Van (np. Chevrolet Tahoe, Suburban lub Doogle Grand Caravan lub Chrysler Pacifica - 7 os.) dla 4 osób; Uwaga: Kalkulacja wynajmu samochodu opiera się o kwotę z maja 2024 w, która wynosiła 325 USD od osoby. W przypadku zmiany ceny kwota zostanie zaktualizowana.


● wejścia do Centrum Kosmiczne Kennedy’ego na Florydzie;
w tym:
▪ Gateway™: kompleks startowy w głębokim kosmosie obejmujący port kosmiczny KSC;
▪ Wahadłowiec kosmiczny Atlantis® i doświadczenie startu wahadłowca®
▪ Wycieczka autobusowa do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego
▪ Wycieczki z przewodnikiem po Rocket Garden
▪ Centrum Apolla/Saturna V
▪ oraz: Bohaterowie i legendy z Galerią Sław Astronautów USA®, apotkanie astronautów, gra Planeta, podróż na Marsa, filmy kosmiczne 3D
● dwie koszulki wyprawowa wraz z wysyłką we wskazane miejsce (Paczkomat);
● zabezpieczenie medyczne (w pełni wyposażona apteczka/polski lekarz na telefon z firmy ubezpieczeniowej);
● pełne ubezpieczenie podróżne USA:
– ubezpieczenie kosztów leczenia, asisstance oraz ochrona prawna - 100.000 EUR; dopłata do wersji 200.000 EUR + 100 zł., dopłata do wersji 300.000 EUR + 200 zł.
– ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) na kwotę 15 000 PLN;
– ubezpieczenie bagażu: 10 000 PLN;
– odpowiedzialność cywilna: 30.000 EUR;
– pakiet assistance;
● pomoc w realizacji Wyprawy - interameryka.com;
● opłaty zabezpieczające - kaucje pobierane przez większość hoteli;
● koszty przewalutowania;
● podatki VAT, miejski, lokalny, opłaty klimatyczne, podatek turystyczny związane z zakwaterowaniem;
● opracowany przewodnik po wyprawie w formacie elektronicznym;
● opracowany szczegółowy program pobytu;
● opiekę doświadczonego przewodnika;

(*) - jeśli są w ofercie hotelu (w większości przypadków tak jest);

cena nie zawiera:
● biletu lotniczego. Możliwość lotu z Katowic, Wrocławia, Krakowa, Gdańska lub Warszawy;
● wejścia/wjazdu do jednego parku narodowego Everglades National Park;
● ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie dodatkowego kierowcy, opłaty drogowe (płatne na miejscu przy wynajmie we własnej grupie) - ok. 200 USD./osoba;
● dopłaty do ubezpieczenia podróżnego dla osób powyżej 64 roku życia: +150 PLN;
● oraz wyżywienia, paliwa (3-4 USD/galon), parkingów, opłat autostradowych, mostowych, biletów wstępu jeśli nie są w ofercie, dojazdu do lotniska i oczywiście własnych wydatków;Zachęcamy Cię do zarezerwowania miejsca jak najszybciej, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie wyjazdem jest bardzo duże.
Stany Zjednoczone nie należą do najtańszego kierunku pod względem lotów. Do tej pory łączna cena lotu nie należała do niskich, ze względu na to, że aby wjechać do kraju, należało wyrobić wizę, której koszt to ok 160 USD. Do USA bez wiz! Od listopada 2019 roku Polska weszła w program bezwizowy i aby wjechać do Stanów Zjednoczonych należy jedynie wyrobić dokument ESTA przez Internet, którego cena wynosi 21 USD.
Nie przegap więc tej niezwykłej okazji, aby stać się częścią tego niezapomnianego wydarzenia na tle malowniczych krajobrazów Florydy i nie tylko!.

Warunki wyjazdu
● ważny paszport do minimum końca 2025 roku;
● realizowanie planu pobytu wg. podanego schematu z naciskiem na godziny;
● posiadanie i uruchomienie nawigacji samochodowej przez minimum 2 osoby w samochodzie. Zalecane Google Maps;
● zainstalowanie przez jedną osobę w samochodzie aplikacji Life360 (śledzenie położenia);
● możliwość natychmiastowego zakupu biletu;
● wpłata zadatku na wskazane konto po ogłoszeniu zakupu biletów.
● wypełnienie zgłoszenia.

W Wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby dorosłe (urodzone przed 22 marca 2007).Film z Wielkiej Wyprawy do USA w 2017 - wyprawa na całkowite zaćmienie Słońca


W programieMiami to jedno z najbardziej dynamicznych i kulturowo zróżnicowanych miast w Stanach Zjednoczonych, położone na południowym wschodzie Florydy. Znane z nieustannie tętniącego życia nocnego, pięknych plaż oraz bogatej mieszanki kulturowej, Miami przyciąga turystów z całego świata.
Gdy odkryjesz Miami, natychmiastowo wpadasz w wir jego energetycznego tempa życia. Zaczynając od wybrzeża, plaże Miami są bez wątpienia jednymi z najbardziej znanych na świecie. South Beach, z swoimi pastelowymi budynkami Art Deco, tętniącymi klubami i modnymi kawiarniami, to serce plażowej sceny. To idealne miejsce do opalania się, uprawiania sportów wodnych czy po prostu obserwowania kolorowego życia plażowego.
Poza plażami, Miami oferuje również wiele innych atrakcji. Little Havana to kawałek Kuby w sercu Miami, gdzie można posmakować autentycznej kubańskiej kuchni, posłuchać muzyki salsa i zanurzyć się w kubańskiej kulturze. Artystyczna dzielnica Wynwood jest mekką dla miłośników street artu, z muralem na każdym rogu i galeriami sztuki, które prezentują zarówno lokalnych jak i międzynarodowych artystów.
Dla miłośników natury Everglades National Park znajduje się zaledwie kilkadziesiąt minut jazdy na zachód od Miami. To unikalny ekosystem bagienny, w którym można zobaczyć dzikie aligatory, ptaki wodne i wiele innych gatunków zwierząt. W parku organizowane są wycieczki łodzią i spacerowe, dzięki którym można poznać tajemnice tego niezwykłego środowiska naturalnego.
Jeśli chodzi o zakupy i kuchnię, Miami ma wiele do zaoferowania. Od luksusowych butików w dzielnicy Design District po kolorowe targi na Little Haiti, każdy znajdzie coś dla siebie. Kuchnia Miami jest równie różnorodna jak jej mieszkańcy, od świeżych owoców morza po autentyczne karaibskie dania.
Ogólnie rzecz biorąc, Miami to miejsce, które łączy w sobie dynamiczną atmosferę wielkiego miasta z relaksującymi plażami i fascynującą kulturową mozaiką. To idealne miejsce dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń i niepowtarzalnych doświadczeń.Key West to malownicza wyspa położona na samym południu Florydy, będąca najdalej na południe wysuniętym punktem kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Jest to miejsce pełne koloru, historii i niepowtarzalnego uroku, przyciągające turystów z całego świata.
Głównym punktem orientacyjnym w Key West jest jego historyczny centrum, znane jako Old Town. To tu znajduje się słynna ulica Duval Street, pełna butików, restauracji, barów i klubów nocnych. To serce życia nocnego Key West, gdzie można delektować się lokalnymi przysmakami, posłuchać muzyki na żywo i podziwiać piękne widoki.
Key West słynie także z bogatej historii, którą można odkrywać spacerując po jego uliczkach. Dom Ernesta Hemingwaya to jedna z najpopularniejszych atrakcji, gdzie można zobaczyć miejsce, gdzie ten słynny pisarz mieszkał i pracował. Innym ważnym punktem jest Fort Zachary Taylor Historic State Park, gdzie można zwiedzić dobrze zachowany fort z XIX wieku i cieszyć się pięknymi plażami.
Przyrodnicze piękno Key West jest równie pociągające. Wyspa oferuje doskonałe możliwości do nurkowania i snorkelingu, dzięki czemu można odkrywać koralowe rafy i kolorowe ryby. Wycieczki łodzią po okolicznych wyspach, w tym na pobliskie Dry Tortugas National Park, są również popularnymi atrakcjami.
Key West jest również miejscem, gdzie kultura i sztuka kwitną. Szereg muzeów, galerii sztuki i teatrów oferuje odwiedzającym możliwość poznania lokalnych talentów i historii wyspy.
Ogólnie rzecz biorąc, Key West to magiczne miejsce, które zachwyca swoją atmosferą, kulturą i pięknem przyrody. Bez względu na to, czy jesteś zainteresowany historią, kulinariami, czy też po prostu chcesz się zrelaksować na plaży, Key West ma wiele do zaoferowania dla każdego turysty.Everglades National Park to niezwykłe miejsce przyrodnicze położone na południu Florydy, znane z unikalnego ekosystemu bagiennego i różnorodności dzikich zwierząt. To jeden z największych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, a także miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Główną cechą Everglades są rozległe obszary sawann i bagien, przez które przepływa powolny strumień wody, tworząc unikalne środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Park jest domem dla dzikich aligatorów, krokodyli, ptaków wodnych, węży, a także wielu gatunków ryb i ssaków.
Dla turystów odwiedzających Everglades, jedną z głównych atrakcji są wycieczki łodzią po bagienno-sawannowych szlakach. Podczas tych wycieczek można spotkać dzikie aligatory, ptaki egzotyczne i inne zwierzęta żyjące w parku. Wiele firm oferuje również wycieczki kajakowe, które pozwalają na bliższe obserwowanie przyrody i ciche przemieszczanie się po wodach Everglades.
Everglades National Park to również miejsce, gdzie można zanurzyć się w kulturze i historii regionu. Wizyta w Ernest F. Coe Visitor Center zapewnia możliwość nauki o ekosystemie Everglades oraz historii ludzi, którzy zamieszkiwali te tereny. Wiele tras spacerowych i punktów widokowych pozwala na obserwowanie przyrody i cieszenie się pięknem parku.
Ważnym elementem Everglades jest również ochrona tego unikalnego ekosystemu. Park oferuje programy edukacyjne, które promują świadomość ekologiczną i zachęcają do zachowania tego cennego środowiska dla przyszłych pokoleń.
Podsumowując, Everglades National Park to miejsce, które zachwyca swoją dziką i piękną naturą, oferując niezapomniane doświadczenia związane z obserwacją dzikiej przyrody i nauką o unikalnym ekosystemie Florydy.Kennedy Space Center (KSC) czyli Centrum Lotów Kosmicznych nma Florydzie to jedno z najważniejszych miejsc związanych z eksploracją kosmosu na świecie, położone na wschodnim wybrzeżu Florydy. Jest to kompleks edukacyjno-muzealny, który przyciąga turystów z całego świata, oferując niezapomniane doświadczenia związane z historią i przyszłością eksploracji kosmosu.
Główną atrakcją KSC jest Centrum Wizytorów, gdzie turyści mogą poznać historię programu kosmicznego USA oraz brać udział w interaktywnych wystawach i symulacjach lotów kosmicznych. Wśród głównych atrakcji znajduje się Rocket Garden, gdzie można zobaczyć repliki rakiet i wahadłowców, oraz Space Shuttle Atlantis, gdzie eksponowany jest prawdziwy wahadłowiec kosmiczny Atlantis.
Jedną z najbardziej fascynujących części Centrum Lotów Kosmicznych jest możliwość zwiedzania historycznych miejsc związanych z programem Apollo i misją na Księżyc. Turyści mogą zobaczyć m.in. Centrum Kontroli Lotów, z którego sterowano misjami Apollo, oraz Pomnik Pamięci astronautów, upamiętniający tych, którzy zginęli podczas programu kosmicznego.
KSC oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak Space Shuttle Launch Experience - symulator startu wahadłowca kosmicznego, IMAX Theater z filmami o kosmosie oraz możliwość zwiedzania niektórych obiektów NASA, które są wciąż aktywne.
Dodatkowo, KSC organizuje różnego rodzaju wydarzenia i programy edukacyjne, takie jak Space Camp dla dzieci i młodzieży, a także specjalne prezentacje i pokazy rakietowe.
Podsumowując, Centrum Lotów Kosmicznych Kennedy Space Center to niezwykłe miejsce, które pozwala turystom zgłębić tajniki historii i przyszłości eksploracji kosmosu, oferując unikalne atrakcje i doświadczenia, których nie można doświadczyć nigdzie indziej na świecie.Nowy Orlean, położony w stanie Luizjana, to miasto o bogatej kulturze, fascynującej historii i wyjątkowym charakterze muzycznym, które przyciąga turystów z całego świata. Znany również jako "Big Easy", Nowy Orlean oferuje niezapomniane doświadczenia związane z muzyką, kuchnią, architekturą i tradycjami.
Głównym punktem orientacyjnym w Nowym Orleanie jest jego historyczna dzielnica French Quarter, znana z kolorowych budynków, ciasnych uliczek i bujnej roślinności. To tu znajduje się słynna ulica Bourbon Street, która tętni życiem przez całą dobę, oferując bogatą ofertę klubów muzycznych, restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.
Muzyka odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu Nowego Orleanu, a jazz, blues i funk są nieodłącznymi elementami miejskiej sceny muzycznej. W French Quarter i innych dzielnicach można z łatwością znaleźć klub lub bar, gdzie można posłuchać na żywo muzyki jazzowej, bluesowej lub zespołów grających tradycyjną muzykę kreolską.
Kuchnia Nowego Orleanu jest równie fascynująca jak jego muzyka, znaną z połączenia wpływów francuskich, afrykańskich i kreolskich. Lokalne specjały, takie jak gumbo, jambalaya, po' boye i beignet, przyciągają smakoszy z całego świata. Wizyta w Nowym Orleanie nie byłaby kompletna bez spróbowania autentycznych dań kuchni kreolskiej i kajunskiej.
Nowy Orlean to również miejsce o bogatej historii i kulturze. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe II Wojny Światowej, które prezentuje historię II wojny światowej i udział Stanów Zjednoczonych w konflikcie. Wizyta w cmentarzach miasta, gdzie groby są nadziemne z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych, to również unikalne doświadczenie kulturowe.
Dodatkowo, coroczne wydarzenia takie jak Mardi Gras i Jazz Fest przyciągają tłumy turystów, którzy chcą doświadczyć festiwalowej atmosfery i kolorowych parad.
Podsumowując, Nowy Orlean to miasto pełne życia, muzyki, smaków i historii, które oferuje niezapomniane doświadczenia dla każdego turysty poszukującego autentycznej kultury i zabawy.National Museum of Naval Aviation posiada ponad 150 starannie odrestaurowanych samolotów, w tym historyczne myśliwce, bombowce, samoloty patrolowe i helikoptery.
Wśród najciekawszych eksponatów znajdują się:
Curtiss NC-4: pierwszy samolot, który przeleciał nad Atlantykiem w 1919 roku.
Douglas SBD Dauntless: słynny bombowiec nurkujący z okresu II wojny światowej.
Blue Angels: samoloty używane przez elitarna eskadra akrobacyjna marynarki wojennej USA.
Muzeum oferuje szeroką gamę interaktywnych ekspozycji, symulatorów lotu, dioram i pokazów multimedialnych.
Niektóre z głównych atrakcji to:
Hangary lotnicze: duże przestrzenie wystawiennicze, gdzie prezentowane są samoloty z różnych okresów historii lotnictwa.
Teatr IMAX: projekcje filmów dokumentalnych związanych z lotnictwem.
Symulatory lotu: pozwalają odwiedzającym na doświadczenie realistycznych warunków pilotażu samolotów wojskowych.
Muzeum znajduje się na terenie Naval Air Station Pensacola i jest otwarte dla publiczności przez większość dni w roku.Wyspa Sanibel to urokliwa wyspa na Zatoce Meksykańskiej na południowym zachodzie Florydy, znana głównie ze swoich piaszczystych plaż, obfitości muszli oraz ochrony środowiska naturalnego. Jest to popularny cel wypoczynku dla turystów poszukujących spokoju, pięknych widoków i bliskiego kontaktu z naturą.
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Sanibel są jego plaże. Wyróżniają się one białym, miękkim piaskiem oraz obfitością muszli, które przyciągają kolekcjonerów z całego świata. Plaże Sanibel są również doskonałym miejscem do opalania się, pływania i spacerów wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej.
Wyspa jest również znana z obfitości dzikiej przyrody. Sanibel Island Bird Sanctuary (J.N. "Ding" Darling National Wildlife Refuge) to ważny obszar ochrony przyrody, gdzie można obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku, w tym ibisy, pelikany, kormorany i wiele innych gatunków. Wyspa oferuje również doskonałe możliwości do obserwacji delfinów i manatów.
Sanibel to także raj dla miłośników sportów wodnych. Wiele miejsc oferuje wypożyczalnie sprzętu do nurkowania, snorkelingu, kajaków i paddleboardów, co pozwala na eksplorację wód Zatoki Meksykańskiej i jej pięknych raf koralowych.
Wyspa oferuje również wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych, takich jak galerie sztuki, muzea historyczne i sklepy z pamiątkami. Sanibel Historical Village to miejsce, gdzie można poznać historię wyspy i jej pierwotnych mieszkańców.
Na koniec, Sanibel słynie z wysokiego standardu ochrony środowiska. Wyspa jest znana z wyjątkowo restrykcyjnych przepisów dotyczących budownictwa i ochrony przyrody, co przyczynia się do zachowania jej dzikiego piękna i dziedzictwa naturalnego.
Podsumowując, Sanibel to niezwykła wyspa, która oferuje turystom piękne plaże, obfitość przyrody i możliwość relaksu w otoczeniu spokoju i harmonii z naturą.


Zobacz wszystkie filmy zrealizowane podczas naszej ostatniej Wyprawy 2017 roku

USA 2017 (video)

Rezerwacja miejsca odbywa się poprzez wypisanie formularza. Formularz nalezy wypełniać indywidualnie. Przy wiekszej ilości osób, nalezy wypisać go dla każdej osoby osobno.

Rezerwacja miejsca

15
Liczba dni
40
Liczba osób
26000
Kilometrów
100%
Zadowolenie