Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:43

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2014, 13:54 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Adamie. Dema mogło w ogóle nie być!
Guide też go nie ma.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2014, 14:33 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 30 listopada 2013, 13:18
Posty: 469
Ja osobiście bardzo podziwiam Bartka za wiedzę jaką posiada i pracę włożoną w program.

Jednak dla mnie program jest nie warty tej stówy,ponieważ jak wiadomo skupiam się głównie na astrofotografii.
Jeżeli program będzie sterował montażem, jego wartość dla mnie wzrośnie.
I tutaj bym radził Bartkowi iść w tym kierunku. Jest wielu astrofotografów którzy wywalili by nie małą kasę
za program taki jak Periapsis jeżeli miał opcję :

1. Sterowanie telepem.
2. Guiding
3. Obsługa kamer, czyli prowadzenie sesji astro.

Wtedy spokojnie mógłbym za taki program zapłacić 500zł.
Radzę Bartkowi iść w tym kierunku .

Podkreślam że nie twierdzę że program jest beznadziejny. Po prostu nie zaspokaja moich potrzeb.
Takie jest moje zdanie :-)

_________________
SW 150-750 / HEQ5 / EOS 40D hypermod / CLS clip / szkła CANON + SIGMA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2014, 14:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Darek Nowakowski napisał(a):
Ja osobiście bardzo podziwiam Bartka za wiedzę jaką posiada i pracę włożoną w program.

Jednak dla mnie program jest nie warty tej stówy,ponieważ jak wiadomo skupiam się głównie na astrofotografii.
Jeżeli program będzie sterował montażem, jego wartość dla mnie wzrośnie.
I tutaj bym radził Bartkowi iść w tym kierunku. Jest wielu astrofotografów którzy wywalili by nie małą kasę
za program taki jak Periapsis jeżeli miał opcję :

1. Sterowanie telepem.
2. Guiding
3. Obsługa kamer, czyli prowadzenie sesji astro.

Wtedy spokojnie mógłbym za taki program zapłacić 500zł.
Radzę Bartkowi iść w tym kierunku .

Podkreślam że nie twierdzę że program jest beznadziejny. Po prostu nie zaspokaja moich potrzeb.
Takie jest moje zdanie :-)


Sterowanie teleskopem będzie, bo główny Bartka zawsze była możliwość podążania teleskopem za np. ISS, czego nie oferują montaże w tej chwili (wyjątek kilka Meade).
Reszta to pytania do Bartka.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: piątek, 26 grudnia 2014, 23:40 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2010, 00:46
Posty: 144
Lokalizacja: Bystra k. Żywca
Byłem podekscytowany tym programem do czasu odpalenia wersji demonstracyjnej.
Tak naprawdę w wersji demonstracyjnej jest to jedynie bardzo przyjemna mapa nieba

Wersja demo obowiązkowo musi pokazać jak działają narzędzia a wszystkie są zablokowane (trzeba je odblokować z przykładowymi obiektami)!
Gdzie są komety i planetoidy???

Myślałem, że przynajmniej wirtualnie zobaczę jak to działa w instrukcji programu a tu o zgrozo - instrukcja zablokowana.

Myślę, że kupię ten program w niedalekiej przyszłości bo wierzę na słowo, że jest świetny..... demo tego nie pokazuje niestety....


Dla mnie fajny był SkyMap Pro jedyny program z opcją "Add to log..." - po naciśnięciu prawym klawiszem myszki obiektu na ekranie w menu kontekstowym od razu można było dodać obiekt do dziennika obserwacji (program pamiętał datę, można było wybrać z listy zdefiniowany swój sprzęt, miejsce obserwacji i wpisać uwagi do obserwacji). Potem z bazy można było szukać obiektów obserwowanych przez nas wg różnych kryteriów: np. daty, teleskopu, miejsca obserwacji, katalogu, itp.

Gratuluję autorowi i życzę dalszego rozwoju programu.

_________________
Pozdrawiam: Piotr Nowak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Periapsis - mój program astronomiczny
PostNapisane: środa, 4 marca 2015, 17:25 
Offline
Nowy na forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2010, 18:43
Posty: 1
Program robi wrażenie.

Szkoda, że wersja demo jest okrojona i tak naprawdę nie wiadomo co jest i czego tak naprawdę można spodziewać.
Ideałem byłoby wersja demo, dokładnie taka sama jak pełna wersja, z tą różnicą że działałaby kilka dni.
Program demo mógłby pobierać klucze z sieci. Po upływie czasu testowania, odpowiedniego klucza w sieci by nie było, program przestaje działać i jest bezużyteczny.

Mam kilka pytań.
1.
Na stronie jest informacja, że do działania programu wymagany jest internet.
No ale chyba bez internetu coś będzie działać…. Pytanie, co będzie działać, a co nie?
2.
Czy w programie w miejscu obserwacji jest miejsce na ważny parametr jakim jest wysokość wzniesienia oczu (heigth od eye) w konsekwencji czego w obliczeniach będziemy mieć wysokość pozorną wynikłą z obniżenia horyzontu?
3.
Azymut podawany jest chyba tak jak lubią geodeci, czyli kulminacja gdy Az=0 Jest możliwość ustawienia aby dla S było 180?
4.
Animacja przebiegu zaćmienia super, ale dlaczego pas zaćmienia pokazany jest świecącym światłem, a nie cieniem? To kwesta ustawień?
5
W wersji demo przy zaznaczeniu obiektu Moon mamy szczegółowe info. Będzie szansa na więcej danych? Nawet zamiast alfa, beta (J2000) które nie są pierwszej potrzeby. Np. fazę czyli ile h m s przed pełnią, nowiem itd. Poza tym nie wiem co wskazuje kąt fazowy, bo jako taki powinien się mieścić w zakresie 0 – 360 0 – nów, 90 – I kw itd. A tu są wartości dodatnie w zakresie 0-180 tak jakby wskazywał elongacje.

Z racji tego, że program jest rewelacyjny zapowiadam się, że będą pytał dalej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL