Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 19:09

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jasny Bolid nad Przysietnicą koło Brzozowa
PostNapisane: sobota, 16 października 2010, 09:40 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Dlatego że dużo osób mi nie wierzy, że to, co na zdjęciu to nie obiekt tylko piszą, że to artefakt fotografowany i zrobiony na żywo dodaję tą wiadomość.
Jak się dowiedziałem wczoraj, dopiero od brata, bo mi powiedział, że jego koledzy, którzy z nim pracują w pracy, dodam tak w nawiasie żeby było już jasne, chodzi o to, że nie spożywają alkoholu ani nic, ponieważ mają pracę odpowiedzialną, robią i rozwożą nagrobki, właśnie 2010-10-10 wracali z Haczowa do Humnisk samochodem i kierowca z pasażerem widzieli na niebie ten sam obiekt, ale oczami, co ja, pokazywał jeden drugiemu pytatli się wzajemnie czy widzą to samo, kazali się brata mojego spytać mnie, ponieważ tu ludzie wszędzie wiedzą o mnie, w razie, czego kierują się do mojego brata, resztę napiszę w poniedziałek jak się brat popyta konkretnie, co i jak, ale jedno jest pewne jak oni widzieli na własne oczy ten obiekt, to ktoś może zadać pytanie, dlaczego ja nie widziałem, proste byłem zbyt zajęty aparatem a nie tym, co się działo nad moją głową, wszystko jedno, teraz mi czy ktoś uwierzy czy też nie, jak ludzie inni wiedzieli ten sam obiekt, co ja zrobiłem zdjęcie to nie będę obstawał za swoim macie ten artefakt teraz czy inne duszki, zjawy związane, że światłem. Tak jak pisałem nie obchodzą mnie już, co będą pisać, czy też gratulować, czy krytykować, nie wiedziałem, że oprócz mnie jeszcze ktoś widzi podczas mojej obserwacji ten obiekt. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Jasny Bolid nad Przysietnicą koło Brzozowa
PostNapisane: sobota, 16 października 2010, 10:17 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Posty: 5189
Lokalizacja: Katowice-Janów
Paweł ,ale w jednym z pierwszych postów w tym wątku pisałeś ,że widziałeś to w aparacie a jak spojrzałeś prosto w niebo to tego nie było widać? to jak oni to mogli widzieć?

_________________
Moje Fotki
tel.512174124 , 511960672
gg: 11790876 e-mail: grzegorzczerneckiastro@interia.pl
TS APO 102/520 f5.1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI 290 MM Mini, Canon EOS 550D.

------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasny Bolid nad Przysietnicą koło Brzozowa
PostNapisane: sobota, 16 października 2010, 10:23 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
No właśnie ja spojrzałem w niebo to mogło być już po fakcie a oni jak jechali samochodem mogli widzieć nawet całość, ja widziałem to, co pozwolił widzieć mi aparat, a nie pomyślałem by najpierw kierować wzrok ku niebu. I tu był mój błąd :oops: , który, nie potwierdził, że to obiekt tylko artefakt, dlatego tak wyszło. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasny Bolid nad Przysietnicą koło Brzozowa
PostNapisane: poniedziałek, 18 października 2010, 17:26 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
O to opis, co powiedzieli mi dwaj Panowie sprawie obiektu, co widziałem
Obiekt zobaczyliśmy jako spadającą gwiazdę niebo południowe godzina 21:18, ja stałem z kolegą tym czasie koło samochodu, gwiazda ta pojaśniała i znikła podobna było do meteorytu, nie znamy się na tych sprawach, więc nie wiemy jak określić jasność obiektu, ale trwało to krótko, obiekt był naprawdę ładny, i wyróżniał się na tle innych gwiazd na niebie. Tak opowiedzieli mi swoją wersję, co dwaj Panowie. Czy jest to meteor, czy też Bolid albo śmieć kosmiczny mało ważne, ważne, że nie jest to artefakt cieszę się, że tak wyszło, dzięki tym dwóch Panom sprawa się wyjaśniła, z tego, co mi do dziś wiadomo widziało to wiele osób, ale nie ma się każdego, co pytać jak widać, że to jednak obiekt kosmiczny. Taka prawda miałem rację od początku, no, ale czego się nie robi dla Astronomii, dlatego ją kocham z całego serca by nie tylko walczyć z chmurami na niebie, ale też na forach. Chciałem jeszcze podziękować im swoim imieniu za to wszystko, nie będę wymieniał imienia, bo nie życzyli sobie podawać imion i nazwisk, ale dziękuję.
;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasny Bolid nad Przysietnicą koło Brzozowa
PostNapisane: czwartek, 21 października 2010, 10:06 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Już od kilku dni przyglądam się zdjęciom z 2010-10-10, a wczoraj miałem dużo czasu, postanowiłem zabrać się za zdjęcia i dokładnie przyjrzeć się, co to faktycznie jest na zdjęciu. Sami zobaczcie. Mile widziane pisemka, co widzicie na tych zdjęciach.
Numeracja zdjęć Obraz 041 2 to moja prawidłowa numeracja to Obraz041 bez dwa.
Dodam, że padały nazwy, po kolei
1) Śmieć kosmiczny odpad (to ja pisałem)
2) Artefakt
3) Światło odbite od samochodu
4) Światło odbite od lamp ulicznych
5) Bolid
Ja jestem zdania jednak, że to jakiś stary satelita odpad śmieć kosmiczny wtargnął w ziemską atmosferę i dał taki piękny widok. Zastanówcie się i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam i dziękuję. ;)


Załączniki:
Obraz 048 4.jpg
Obraz 048 4.jpg [ 75.59 KiB | Przeglądane 3622 razy ]
Obraz 048 3b.jpg
Obraz 048 3b.jpg [ 26.52 KiB | Przeglądane 3622 razy ]
Obraz 041 2.jpg
Obraz 041 2.jpg [ 47.89 KiB | Przeglądane 3622 razy ]

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jasny Bolid nad Przysietnicą koło Brzozowa
PostNapisane: czwartek, 21 października 2010, 10:08 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
No i zapomniałem dopisać flara ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL