Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 10:07

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dead Can Dance w Polsce
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2013, 08:23 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Wczoraj Hali Ludowej we Wrocławiu odbył się pierwszy z serii trzech koncertów tej grupy w Polsce. Zespół zagra jeszcze dzisiaj w Sopocie i 14 czerwca w Zabrzu. Oczywiście nie mogło mnie tam zabraknąć :mrgreen: Dla osób które nie znają zespołu Dead Can Dance powiem tylko tyle że to chyba najważniejsza grupa muzyczna której płyty wydawała niegdyś kultowa wytwórnia płytowa 4AD, a ich niepowtarzalne brzmienie ukształtowało wiele gustów muzycznych mojego pokolenia.
Osoby które nie znają zespołu kojarzą zapewne wiele filmów w tym film Gladiator do którego autorką sporej części muzyki była członkini zespołu Lisa Gerrard (np.utwór "Now We Are Free") - osoba obdarzona niesamowitym i niepowtarzalnym głosem.
Dla mnie obecność na tym wydarzeniu była obowiązkowa bo w czasach największej popularności zespołu koncert Dead Can Dance w Polsce był tylko marzeniem. Nie będę recenzował całego występu ale powiem tylko tyle że Dead Can Dance "nomen omen" na żywo ;) brzmią po prostu niesamowicie a Hala Ludowa była wypełniona po brzegi. Mogę powiedzieć że był to najważniejszy koncert na jakim byłem do tej pory i 400 kilometrów jakie musiałem pokonać z Częstochowy do Wrocławia i z powrotem nie miało tu najmniejszego znaczenia.

Jeżeli był ktoś na tym koncercie lub wybiera się na jeden z pozostałych to zapraszam do wpisywania opinii.

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Dead Can Dance w Polsce
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2013, 10:02 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 stycznia 2011, 12:15
Posty: 36
Lokalizacja: Sosnowiec
Fantastycznie, że byłeś na tym koncercie. W czasach, gdy moi rówieśnicy słuchali Modern Talking i C. C. Catch (ja czasem oczywiście też), zacząłem słuchać m. in. Dead Can Dance. Znajomi dziwili się, co to jest i do czego w ogóle to służy. Ja z kolei dziwiłem się, że w wielu sklepach muzycznych pytanie o ich kasetę wywoływało co najmniej konsternację. Po latach okazuje się, że tamtych zespołów już nie ma a muzyka medytacyjna, celtycka, el-muzyka (Enya, Clannad, Mike Oldfield, Patrick O'Hearn, wczesny Jarre, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Marek Biliński, inni), jest ponadczasowa i włącza "kosmiczne" myślenie - dosłownie. Generalnie filmy z muzyką Hansa Zimmera czy Lisy Gerard są o 50% ciekawsze (moim skromnym zdaniem).

Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki "niekomercyjnej", której nie propaguje się już w radio(u) i telewizorze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dead Can Dance w Polsce
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2013, 18:53 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Ja też pozdrawiam miłośników muzyki niekomercyjnej. Wczorajsza frekwencja na koncercie dowodzi że nadal jest nas wielu.

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dead Can Dance w Polsce
PostNapisane: środa, 12 czerwca 2013, 18:58 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2012, 22:09
Posty: 144
Lokalizacja: Pszów
I ja się dołączam. Nie ukrywam, że od wielu już lat intrygują mnie takie klimaty. Lisa Gerrard to, moim zdaniem, najbardziej unikatowy wokal na naszej planecie. Jej kontralt jest miażdżący, a wirtuozeria Hansa Zimmera czy Steve`a Jablonsky`ego wyznacza nowy kierunek w muzyce. Wspaniałą sprawą jest również trailer epic music i moja ukochana "Audiomachine", której twórczość uważam za genialną. Polecam.

_________________
"...miłość niezmierzona mieszka pod namiotem z gwiazd." - F. Schiller

Synta 10", Lunt LS35T B400 H-alpha, Celestron SkyMaster 15x70, Vixen NLV 6mm, ES 14 mm, Sky Watcher UWA 20mm, Baader Scopos 30 mm, Lumicon H-Beta 1.25", Lumicon OIII 1,25, Baader UHC-S 1.25",


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL