Teraz jest niedziela, 29 marca 2020, 11:32

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Dead Can Dance w Polsce
PostNapisane: ┼Ťroda, 12 czerwca 2013, 08:23 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Wczoraj Hali Ludowej we Wroc┼éawiu odby┼é si─Ö pierwszy z serii trzech koncert├│w tej grupy w Polsce. Zesp├│┼é zagra jeszcze dzisiaj w Sopocie i 14 czerwca w Zabrzu. Oczywi┼Ťcie nie mog┼éo mnie tam zabrakn─ů─ç :mrgreen: Dla os├│b kt├│re nie znaj─ů zespo┼éu Dead Can Dance powiem tylko tyle ┼╝e to chyba najwa┼╝niejsza grupa muzyczna kt├│rej p┼éyty wydawa┼éa niegdy┼Ť kultowa wytw├│rnia p┼éytowa 4AD, a ich niepowtarzalne brzmienie ukszta┼étowa┼éo wiele gust├│w muzycznych mojego pokolenia.
Osoby kt├│re nie znaj─ů zespo┼éu kojarz─ů zapewne wiele film├│w w tym film Gladiator do kt├│rego autork─ů sporej cz─Ö┼Ťci muzyki by┼éa cz┼éonkini zespo┼éu Lisa Gerrard (np.utw├│r "Now We Are Free") - osoba obdarzona niesamowitym i niepowtarzalnym g┼éosem.
Dla mnie obecno┼Ť─ç na tym wydarzeniu by┼éa obowi─ůzkowa bo w czasach najwi─Ökszej popularno┼Ťci zespo┼éu koncert Dead Can Dance w Polsce by┼é tylko marzeniem. Nie b─Öd─Ö recenzowa┼é ca┼éego wyst─Öpu ale powiem tylko tyle ┼╝e Dead Can Dance "nomen omen" na ┼╝ywo ;) brzmi─ů po prostu niesamowicie a Hala Ludowa by┼éa wype┼éniona po brzegi. Mog─Ö powiedzie─ç ┼╝e by┼é to najwa┼╝niejszy koncert na jakim by┼éem do tej pory i 400 kilometr├│w jakie musia┼éem pokona─ç z Cz─Östochowy do Wroc┼éawia i z powrotem nie mia┼éo tu najmniejszego znaczenia.

Je┼╝eli by┼é kto┼Ť na tym koncercie lub wybiera si─Ö na jeden z pozosta┼éych to zapraszam do wpisywania opinii.

------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. We┼║ w niej udzia┼é poprzez internet.

G├│ra

Tytu┼é: Re: Dead Can Dance w Polsce
PostNapisane: ┼Ťroda, 12 czerwca 2013, 10:02 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 16 stycznia 2011, 12:15
Fantastycznie, ┼╝e by┼ée┼Ť na tym koncercie. W czasach, gdy moi r├│wie┼Ťnicy s┼éuchali Modern Talking i C. C. Catch (ja czasem oczywi┼Ťcie te┼╝), zacz─ů┼éem s┼éucha─ç m. in. Dead Can Dance. Znajomi dziwili si─Ö, co to jest i do czego w og├│le to s┼éu┼╝y. Ja z kolei dziwi┼éem si─Ö, ┼╝e w wielu sklepach muzycznych pytanie o ich kaset─Ö wywo┼éywa┼éo co najmniej konsternacj─Ö. Po latach okazuje si─Ö, ┼╝e tamtych zespo┼é├│w ju┼╝ nie ma a muzyka medytacyjna, celtycka, el-muzyka (Enya, Clannad, Mike Oldfield, Patrick O'Hearn, wczesny Jarre, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Marek Bili┼äski, inni), jest ponadczasowa i w┼é─ůcza "kosmiczne" my┼Ťlenie - dos┼éownie. Generalnie filmy z muzyk─ů Hansa Zimmera czy Lisy Gerard s─ů o 50% ciekawsze (moim skromnym zdaniem).

Pozdrawiam wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w muzyki "niekomercyjnej", kt├│rej nie propaguje si─Ö ju┼╝ w radio(u) i telewizorze.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 12 czerwca 2013, 18:53 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Ja te┼╝ pozdrawiam mi┼éo┼Ťnik├│w muzyki niekomercyjnej. Wczorajsza frekwencja na koncercie dowodzi ┼╝e nadal jest nas wielu.

------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. We┼║ w niej udzia┼é poprzez internet.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 12 czerwca 2013, 18:58 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 23 lipca 2012, 22:09
I ja si─Ö do┼é─ůczam. Nie ukrywam, ┼╝e od wielu ju┼╝ lat intryguj─ů mnie takie klimaty. Lisa Gerrard to, moim zdaniem, najbardziej unikatowy wokal na naszej planecie. Jej kontralt jest mia┼╝d┼╝─ůcy, a wirtuozeria Hansa Zimmera czy Steve`a Jablonsky`ego wyznacza nowy kierunek w muzyce. Wspania┼é─ů spraw─ů jest r├│wnie┼╝ trailer epic music i moja ukochana "Audiomachine", kt├│rej tw├│rczo┼Ť─ç uwa┼╝am za genialn─ů. Polecam.

Synta 10", Lunt LS35T B400 H-alpha, Celestron SkyMaster 15x70, Vixen NLV 6mm, ES 14 mm, Sky Watcher UWA 20mm, Baader Scopos 30 mm, Lumicon H-Beta 1.25", Lumicon OIII 1,25, Baader UHC-S 1.25",

Obrazek

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 5 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: