Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:13

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2011, 22:54 
Mniej więcej za tydzień będziesz miał paczkę w domu :)

A i zapomniałem o jednym wysyłając zamówienie otrzymujemy rabat przy kolejnym. W moim wypadku dostałem 5 dolarów do wykorzystania przez miesiąc od poprzedniego zakupu - towar i tak jest tanie, ale dzięki temu dostawa jeszcze tańsza. Ciekawe czy te rabaty można komuś przekazać gdyby nie były potrzebne.


Góra
  
 

 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: piątek, 11 lutego 2011, 12:07 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2010, 00:46
Posty: 144
Lokalizacja: Bystra k. Żywca
Witam,
okular dotarł po 8 dniach od złożenia zamówienia. Wszystko w najlepszym porządku i 100% zgodnie z prawem tzn z racji wartości został zwolniony z cła (4%) i zapłaciłem podatek VAT. CAŁKOWITY koszt zakupu z VATem wyniósł 209 zł.

Tak więc wiele nowych rzeczy astro szczególnie z wyprzedaży w sklepach w USA (duża konkurencja) opłaca się sprowadzać nawet płacąc wszystkie opłaty.


Załączniki:
IMG_0556.JPG
IMG_0556.JPG [ 70.31 KiB | Przeglądane 12818 razy ]

_________________
Pozdrawiam: Piotr Nowak
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2011, 00:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Piotrze, a ile wyszedł sam transport ? Mnie w Agena Astro pokazuje 19,36$. Zgadza się ?

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2011, 00:36 
Mniej więcej tyle może wyjść. Cena transportu zależy od wagi.
Jako ciekawostkę dodam, że kupując bezpośrednio w Stanach (tzn osobiście, nie przez internet) doliczają w sklepie jeszcze jakiś dodatkowy podatek. Tak więc najtaniej i tak wychodzi przez internet, bo podatek czasem wyjdzie drożej niż transport. A jak jeszcze przepuszczą paczkę bez cła i Vat na granicy to tym bardziej jesteśmy do przodu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2011, 09:50 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2010, 00:46
Posty: 144
Lokalizacja: Bystra k. Żywca
Adam Skrzypek napisał(a):
Piotrze, a ile wyszedł sam transport ? Mnie w Agena Astro pokazuje 19,36$. Zgadza się ?


Sam transport 14,95$.

_________________
Pozdrawiam: Piotr Nowak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: sobota, 2 kwietnia 2011, 18:53 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 19:08
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń/Lublin
Ja również skusiłem się na zagraniczne zakupy u naszych kolegów w Stanach. Zakupiłem okular Explore Scientific 82° Series 14mm w sklepie http://handsonoptics.com/. Za całość z przesyłką zapłaciłem 112 $ czyli na nasze jakoś około 330 zł. U polskich dystrybutorów ten okular kosztuje 800 zł. Poszukiwałem też dobrego lasera wskaźnikowego. Zdecydowałem się zaryzykować i zakupiłem na stronie http://dhgate.com (chińskie allegro) dobry laser Romisena, warty u nas 250 zł, tutaj zapłaciłem z przesyłką 32 dolary czyli jakieś 95 zł. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

_________________
Meade LB 10" ;-)
Meade UWA 30, Nagler 13T6, LVW 8
Celestron Ultima Barlow 2x, Telle Vue UHC 2"
Cheshire, green laser i sporo literatury


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:15 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 19:08
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń/Lublin
Dzisiaj otrzymałem swój pierwszy okular do teleskopu - Explore Scientific 14 mm z 82 stopniowym polem zamówionym w sklepie http://handsonoptics.com/. Na swój okular czekałem w sumie 8 dni (został wysłany 4 kwietnia). Żadnych kwitów celnych do opłacenia nie dostałem, więc za okular warty u nas 800 zł (nowy) zapłaciłem około 330 zł, zaoszczędziłem prawie 500 zł. Sprzęt był dobrze zabezpieczony, żadnych uwag nie mam i widać, że jest porządnie wykonany, ciekawe jak sprawdzi się z teleskopem ( wkurza jedynie napis CHINA na obudowie). Może kilka słów o samym sklepie, jedynie o co mogę się przyczepić to słaby kontakt - dopiero za moim 10 mailem z pytaniem czy doszła zapłata i czy towar wysłany, odpisali po 4 dniach od zakupu, że został wysłany 3 dni temu i podali mi numer przewozowy. Miałem już nawet zamiar dzwonić, ale w końcu dostałem odpowiedź. Jak widać opłaciło się zaryzykować i kupić nowy okular w USA. Lasera jeszcze nie otrzymałem, idzie dopiero niecałe 2 tyg z Chin ( ,a sprzedawca pisał, że może iść z 3-4 tyg) , wiadomo, że z nimi to potrwa przygoda dłużej, ale mam nadzieje, że dojdzie i będzie ok. Wymieniłem także szukacz w swoim telepie na nowy i zdecydowałem się na podświetlany szukacz z tego sklepu http://www.optcorp.com/default.aspx. Zobaczymy jak tutaj sprawa się rozstrzygnie. Potem napiszę jak wygląda sprawa z tym szukaczem i sklepem.
Pozdrawiam


Załączniki:
DSC01172.JPG
DSC01172.JPG [ 103.57 KiB | Przeglądane 12645 razy ]

_________________
Meade LB 10" ;-)
Meade UWA 30, Nagler 13T6, LVW 8
Celestron Ultima Barlow 2x, Telle Vue UHC 2"
Cheshire, green laser i sporo literatury
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:32 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 lutego 2010, 00:46
Posty: 144
Lokalizacja: Bystra k. Żywca
Jakub Bandrowski napisał(a):
Ja również skusiłem się na zagraniczne zakupy u naszych kolegów w Stanach. Zakupiłem okular Explore Scientific 82° Series 14mm w sklepie http://handsonoptics.com/. Za całość z przesyłką zapłaciłem 112 $ czyli na nasze jakoś około 330 zł. U polskich dystrybutorów ten okular kosztuje 800 zł. Poszukiwałem też dobrego lasera wskaźnikowego. Zdecydowałem się zaryzykować i zakupiłem na stronie http://dhgate.com (chińskie allegro) dobry laser Romisena, warty u nas 250 zł, tutaj zapłaciłem z przesyłką 32 dolary czyli jakieś 95 zł. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.


A ile kosztuje u nich sama przesyłka okularu?

_________________
Pozdrawiam: Piotr Nowak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:39 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 19:08
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń/Lublin
Za przesyłkę zapłaciłem 12 $. Poszło zwykłym listem, bez piorytetu. Wyższa opcja z piorytetem kosztuje 25 $. Takie koszty podali mi przez maila, bo najpierw pytałem się o kwestie związane z przesyłką potem dopiero kupiłem i bezpośrednio przelałem kasę Paypalem.

_________________
Meade LB 10" ;-)
Meade UWA 30, Nagler 13T6, LVW 8
Celestron Ultima Barlow 2x, Telle Vue UHC 2"
Cheshire, green laser i sporo literatury


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 14:10 
A pytałeś ich czy wszystkie produkty wysyłają poza USA?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 14:24 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 19:08
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń/Lublin
Nie pytałem się o wszystkie produkty, ale w dziale information jest napisane, że " There are vendors who do not allow us to export their products. These include Zeiss, Pentax, Takahashi and Celestron. The customer is responsible for all duties and taxes czyli produktow tych marek napewno za granicę nie wysyłają.

_________________
Meade LB 10" ;-)
Meade UWA 30, Nagler 13T6, LVW 8
Celestron Ultima Barlow 2x, Telle Vue UHC 2"
Cheshire, green laser i sporo literatury


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 23:19 
To i tak dobrze, bo w innych jeszcze dochodzi SW i Meade :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2011, 11:40 
Wczoraj w końcu udało mi się zamówić kolejną rzecz zza oceanu. Tym razem miałem spore problemy ze znalezieniem przedmiotu z racji wszędobylskiego out of stock, backordered lub we can't ship Meade product outside USA. Przeszukałem wiele sklepów w Stanach, Kanadzie i obliczu desperacji ;) nawet w Anglii. W końcu znalazłem ten sklep. http://telescopes.net/doc/0
Po wymianie maili niestety ie bardzo mogłem się z nimi dogadać (raz, że nie odpowiadali albo nie na pytanie). Pomocny okazał się live chat. Miły pan Mitch załatwił w zasadzie za mnie wiele rzeczy tzn "nakręcił cały biznes". Zarówno w w/w sklepie jak i kilku innych. Towar zamówiony. Teraz czekam na dostawę. Przesyłka wyszła w dniu zamówienia więc pewnie za tydzień lub 10 dojdzie. Cena jak zwykle 1/2 tego co w Polsce plus ewentualnie VAT czyli sporo do przodu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 23:25 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 21:47
Posty: 729
Lokalizacja: Malden, Holandia
Gratuluję i czekamy w takim razie na dalszą recenzję ;)

_________________
Celestron SkyMaster 25x70
Pink Floyd - "There's no sensation to compare with this..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 20:22 
Kolejna paczka w domu. Tym razem nie obyło się bez niepotrzebnych zgrzytów, ale po kolei.
Z samym zamówieniem w sklepie o którym pisałem nie było łatwo, bo musiałem w sumie wysłać sporo maili i przeprowadzić kilka rozmów na live chat. W końcu złożyłem zamówienie. Sklep szybko je zrealizował.
Po kilku dniach zauważyłem, że karta wirtualna jest dwukrotnie obciążona tę samą kwotą. Co ciekawe przed transakcją załadowałem kartę kwotą 1000 zł, a zakupy wyniosły 537 zł. Bank nie bardzo wiedział dlaczego tak się stało, że obciążenie karty przekroczyło załadowanie itp. (mBank) Próbowali zwalać winę na sklep, że niby dwa razy kliknęli sprzedaż, ale wobec tego dlaczego system mBank przyjął taką transakcję (na wirtualne Visie kwota zakupów nie może przekroczyć załadowania). Widać wina była po stronie banku bo tego samego dnia zdjęli blokadę kwoty i pieniądze wróciły na konto.
A teraz miłe - sklep podał mi numer przesyłki, więc mogłem ją śledzić zarówno na stronie USPS jak i co ciekawe Poczty Polskiej. Poniżej dwa screeny :)
Obrazek
Obrazek

Jak widać paczka dłużej szła przez Polskę, niż do niej leciała. Panowie w UC mieli problem co jest w paczce i ile jest warte - przesłali mi do tłumaczenia nalepkę pocztową i zażądali wydruku zamówienia (mail) i wydruku z karty. Jak się okazało paczki nawet nie otworzyli, a był w środku rachunek - twierdzili, że go nie ma. Potem przez kilka dni nie mogli znaleźć mojej korespondencji, paczki oclić i jej wysłać. Żenada.

Paczka w końcu dotarła.
Sklep polecam. Całą przyjemność tego zakupu zepsuł mi jednak polski urząd celny - niestety "user friendly" to on nie jest. Owszem można zadzwonić i pogadać, ale niewiele te rozmowy wnoszą.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: piątek, 24 czerwca 2011, 09:43 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 21:47
Posty: 729
Lokalizacja: Malden, Holandia
To gratuluję w takim razie, bo musiałeś się trochę pomęczyć. Ale przynajmniej wyszło taniej tą opcją. Na testy nowego zakupu chyba będziemy musieli poczekać, bo ostatnio tylko chmury na niebie widać w godzinach nocnych... :|

_________________
Celestron SkyMaster 25x70
Pink Floyd - "There's no sensation to compare with this..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 15:26 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 18:45
Posty: 62
Lokalizacja: Panki koło Czewy
Witajcież
To ja też dorzuce swoje 5 groszy w sprawie zakupów w Stanach.
Ja skorzystałem z oferty sklepu http://www.optcorp.com/default.aspx,
gdzie zakupiłem małą rodzinke okularów Explore Scientific 82° Water Proof Series
Zakup moge uznać za prawie w pełni mnie satysfakcjonujący. Zamówienia okularów dokonałem w nocy w Czwartek wtedy też przelałem pieniądze do sklepu w systemie PayPal (wybrałem obcje wysyłki kurierem UPS prawie 60$) w następny Czwartek paczka była już w Warszawie dzień pużniej odwiedziła Urząd Celny w Zabrzu gdzie panowie celnicy nałożyli (czyt.ukradli kolejny raz obywatelowi pieniądze na wypłaty dla urzędasów) podatek w sumie vat 23% + stawka celna 6.7% co dało niecałe 400zł . Nie było problemów z ocleniem bo wszystkie kwity sklep umieścił na zewnątrz paczki więdz nawet jej nie otwierali. W Pozniedziałek paczuszka była już u mnie w domu z kwitem do zapłaty cła.
Nawet po opłaceniu cła koszt jednej sztuki okularu zmieścił się w kwocie 400zł gdzie ceny w kraju wachają sie w granicach 800-950zł.
Nie miałem jakichkolwiek problemów za sklepem mój kontakt ograniczył się tylko do złożenia zamówienia. Mam nadzieje że inni klienci tego sklepu też nie będą mieli żadnych utrudnień .

_________________
LB 10"
SW 80/400 + kitowce
Nagler type 5 31mm
ES 82° 14 mm; 11mm; 6,7mm; 4,7mm
Lornetki 10x50, 8x40


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 19:58 
Coś cię drogo potraktowali. Ja miałem stawkę celną 4,2%. Kolejna sprawa to, że towary do wartości chyba 200 euro są zwolnione z cła. Ja płaciłem tylko Vat. No chyba, że paczka była droższa i oprócz tego okularu było coś tam jeszcze.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 23:44 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 18:45
Posty: 62
Lokalizacja: Panki koło Czewy
Jak pisałem zamówiłem małą rodzinke dokładnie 4 sztuki, wartość całości z wysyłką to prawie 450$ było . A stawka celna nie wiem czym jest uwarunkowana

_________________
LB 10"
SW 80/400 + kitowce
Nagler type 5 31mm
ES 82° 14 mm; 11mm; 6,7mm; 4,7mm
Lornetki 10x50, 8x40


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2011, 20:44 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 14:03
Posty: 260
Lokalizacja: Gliwice
Hej, ja również skorzystałem z amerykańskiej oferty.
Dziś, po 14 dniach oczekiwania pojawił się listonosz z pudełkiem zawierającym 2 okulary Antares (SWAII 13,4mm i W70 6,0mm).
Zakupy dokonały się na straganie Hands on Optics, a właściwie nieco obok bo głównie w korespondencji mailowej.
Problemem był system sprzedaży - wyliczał jakieś absurdalne kwoty lub brak metody doręczenia co uniemożliwiało złożenie zamówienia.
Jednak bardzo dobry kontakt z "żywym" personelem sprawił, że wszystko poszło OK. Zapłaciłem transferem PayPal.
Zakup na kwotę 204$ (w tym 15$ transport - zwykła, nieśledzona paczka) czyli nieco poniżej 150Euro, a zatem zwolniony z opłaty celnej (stawka 4,2%).
W kraju doliczono 5,5zł opłaty administracyjnej za wystawienie i doręczenie stosownych kwitów oraz 120zł tytułem VAT, co ciekawe podatek liczony od wartości 520zł.... prezent ze strony rodzimego aparatu ucisku 8-)

Jeśli ktoś nie ma strachu przed handlem z odległymi cywilizacjami to polecam.

BTW. Także dziś, bliższa cywilizacja (sklep Teleskop-Austria), przysłała mikrofokuser 1:10 Lacerta...oczywiście został on błyskawicznie zespolony z syntą i oczekuje na warunki obserwacyjne.
Także muszę wspomnieć bardzo dobry kontakt z pracownikami sklepu.
Pozdrawiam

_________________
synta 12" + lidleta


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL