Teraz jest czwartek, 9 kwietnia 2020, 03:53

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Lidl daje szans─Ö.
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:39 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
W Lidlu do czwartku to jest 8 kwietnia dost─Öpna b─Ödzie lornetka Brasser.
Przedstawia─ç nikomu nie trzeba, jest to chyba jak za t─Ö cen─Ö najbardziej rozs─ůdny zakup.
79.99zł

LORNETA

Za┼é─ůczniki:
PL_45544_01_b_20100330115134.jpg
PL_45544_01_b_20100330115134.jpg [ 136.25 KiB | Przegl─ůdane 5132 razy ]

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE
G├│ra

Tytu┼é: Re: Lidl daje szans─Ö.
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:55 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 22 wrze┼Ťnia 2009, 12:53
Tomasz Wężyk napisał(a):
W Lidlu do czwartku to jest 6 kwietnia dost─Öpna b─Ödzie lornetka Brasser.

Na stronie Lidla napisane jest - od czwartku 8 kwietnia.

Ja tez czekam na ta lornetk─Ö, w tej cenie to tylko bra─ç.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2010, 14:13 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Co do daty masz racj─Ö dzisiaj jest 6, to wszystko przez zlot ;)

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 kwietnia 2010, 10:36 
Ranga: [5]
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 19 stycznia 2010, 20:38
Faktycznie s─ů w Lidlu od dzi┼Ť. Wiem bo kupi┼éem sobie w┼éa┼Ťnie drug─ů :lol: A i koleg─Ö nam├│wi┼éem - do przyrody jak znalaz┼é :) 80 zeta nie pieni─ůdze a ju┼╝ mo┼╝na wiele zobaczy─ç :D Ale trzeba poogl─ůda─ç przez kilka egzemplarzy bo r├│┼╝ni─ů si─Ö i optyk─ů i wykonaniem....

SW 80ED HEQ5
SCOPOS 30, SWA 8,13,22, Super Pl├Âssl 10, 25, Hyperion 5
DO FOREST II 8x42, lidletka 10x50
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. We┼║ w niej udzia┼é poprzez internet.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 kwietnia 2010, 13:14 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Radosław Zientarski napisał(a):
Ale trzeba poogl─ůda─ç przez kilka egzemplarzy bo r├│┼╝ni─ů si─Ö i optyk─ů i wykonaniem....

Co┼Ť w tym jest. By┼éem dzisiaj w Lidlu z zamiarem kupna tej lornetki na prezent. Przez pierwsz─ů kt├│r─ů wzi─ů┼éem nie da┼éo si─Ö patrze─ç - w dolnej po┼éowie obrazu majaczy┼éo pociemnienie, nie wiem jakiej natury. Dopiero ca┼ékowite odsuni─Öcie muszli ocznych poprawi┼éo sytuacj─Ö (czyli oddalenie oka od okularu). Ale nawet wtedy jako┼Ť ten obraz by┼é m─Öcz─ůcy. Drugi egzemplarz zachowywa┼é si─Ö identycznie, nast─Öpnych ju┼╝ nie sprawdza┼éem. Generalnie jako┼Ť─ç wykonania te┼╝ mnie nie powali┼éa. Wiem ┼╝e za t─Ö kwot─Ö nie mo┼╝na wymaga─ç rewelacji, ale w por├│wnaniu ze zwyk┼éym Optisanem Leo III 12x50 Optisan jak dla mnie wygrywa jako┼Ťci─ů obrazu, mankamentem tej lornetki by┼éo za to rozkolimowanie co skutecznie utrudnia┼éo obserwacje astronomiczne (ka┼╝da gwiazda by┼éa podw├│jna :D ). Do dziennych obserwacji Optisan jest w sam raz, przynajmniej ten egzemplarz kt├│ry mia┼éem w r─Öce.
Pierwszy raz przygl─ůda┼éem si─Ö Lidletce i nieco si─Ö rozczarowa┼éem :( . Nawet wydaj─ůc relatywnie niewielkie pieni─ůdze na lornetk─Ö warto by przez ni─ů popatrze─ç.
Na co dzień używam Nikona VII 10x50, tu już nie ma co porównywać, ale też nie ta cena.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 kwietnia 2010, 15:16 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
A ja przypomniam o konkursie fotograficznym w kt├│rym b─Ödzie mo┼╝na wygra─ç lornetki Delta Optical z serii Voyager i Entry 10x50!
viewtopic.php?f=55&t=1033

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 kwietnia 2010, 19:05 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 21:14
Dzi┼Ť j─ů naby┼éem! Wszyscy pytaj─ů mnie o to, dlaczego kupi┼éem drug─ů lornetk─Ö, a ja nie potrafi─Ö odpowiedzie─ç :D
Do rzeczy, w por├│wnaniu z moj─ů docelow─ů Delt─ů Silver 10/50, lidletka BARDZO DOBRZE SI─ś SPISUJE. Nienaganna ostro┼Ť─ç kultura pracy, oraz wzorowe wykonanie, plasuje t─Ö lornetk─Ö prawie na r├│wni z Delt─ů, ┼╝eby jeszcze by┼éa ciut ja┼Ťniejsza...
Odno┼Ťnie pola i innych w┼éa┼Ťciwo┼Ťci nie napisz─Ö, bo jeszcze trzeba j─ů troch─Ö potestowa─ç. Jestem zachwycony!!!

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 kwietnia 2010, 22:31 
Administrator
Administrator

No to ja nie wiem. Specjalnie po przyj┼Ťciu do domu wyszed┼éem na balkon z moj─ů lornetk─ů ┼╝eby sprawdzi─ç, czy co┼Ť mi si─Ö ze wzrokiem nie sta┼éo. Ale nie, wszystko w porz─ůdku. Albo Robercie trafi┼ée┼Ť na tak dobry egzemplarz, albo te dwie Lidletki kt├│re sprawdza┼éem by┼éy do bani. Ja si─Ö zawiod┼éem, mo┼╝e mia┼éem pecha.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 kwietnia 2010, 22:46 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Niska cena skutkuje du┼╝ym rozrzutem jako┼Ťci , osobi┼Ťcie si─Ö nie skusi┼éem , ale dobrze s┼éysze─ç ┼╝e trafiaj─ů si─Ö dobre egzemplarze

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 07:03 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 13 stycznia 2010, 20:29
Nie ┼éudzmy si─Ö,za cene nieca┼éych 80z┼é nie kupimy dobrej lornetki,a jesli trafimy na przyzwoity egzemplarz to i tak transmisja ┼Ťwiat┼éa w takim sprz─Öcie b─Ödzie na niskim poziomie.Lidletka to kupa plastiku,dodatkowo lornetka czu┼éa na rozkolimowanie nawet przy niewielkim uderzeniu.

GSO 250/1270 Dob,Celestron SCT C-8,Uniwersał 150/900 w modyfikacji,ATM Saturn 150/1240,EQ5,Nikon ActionVIICF 10x50,Delta SkyGuide 15x70,Nagler31,Meade 5000 UWA 24,LVW22,13,NLV9,TeleVue Plossl 8,11,15, TeleVue Wide Field 24

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 07:29 

Nie mam poj─Öcia...nie s─ůdz─Ö, aby m├│j egzemplarz by┼é wyj─ůtkowy. Sprawdza┼éem w sklepie cztery sztuki i ka┼╝da mia┼éa obraz podobnej jako┼Ťci, tylko w jednej (nie wiem czemu) nie mog┼éem ustawi─ç ostro┼Ťci.
Mo┼╝e nie jestem a┼╝ tak wymagaj─ůcy jak wi─Ökszo┼Ť─ç? Dla mnie obraz jest prawie rewelacyjny. Jedyna r├│┼╝nica mi─Ödzy Lidletk─ů a moja Delt─ů, to to, ┼╝e gdy patrz─Ö przez Delt─Ö, to obraz jest naturalny (tak jakbym patrzy┼é bez lornetki ale w powi─Ökszeniu), natomiast Lidletka jest ciut ciemniejsza, wpadaj─ůca delikatnie w kolor ┼╝├│┼éty. Nic nie wiem o kolimacji, mo┼╝e b─Ödzie z tym problem, w takim razie trzeba b─Ödzie si─Ö z ni─ů delikatnie obchodzi─ç.
Jeszcze jedna sprawa, Wy prawie wszyscy mieszkacie na po┼éudniu...tam jest niestety wi─Öksze zapotrzebowanie na sprz─Öt optyczny, wi─Öcej ludzi interesuje si─Ö naukami zwi─ůzanymi z fizyk─ů, astronomi─ů, optyk─ů i podobnymi. W p├│┼énocno zachodniej Polsce jest garstka ludzi interesuj─ůcych si─Ö Astronomi─ů, wystarczy zreszt─ů spojrze─ç na mapk─Ö...
Ja kupi┼éem swoj─ů w ma┼éym miasteczku, gdzie nikt z kupuj─ůcych nie podchodzi┼é nawet do stoiska z lornetkami ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 08:22 

Słuchajcie, czy to jest słynna Lidletka??
http://www.przyrodnicze.pl/cat276-id361 ... 10x50.aspx

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 09:23 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 1 wrze┼Ťnia 2009, 21:45
Witam!
Wczoraj kupiłem lornetkę. Jestem zadowolony.
Nie dostrzegam mankament├│w. Obraz ostry.
Pozdrawiam,
Antoni

Sky-Watcher SK 909 + nap─Öd ekon. + focuser
I r├│┼╝no┼Ťci.........
Obserwatorium z obrotow─ů kopu┼é─ů Adama Szcz─Ösnego

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 09:35 
Administrator
Administrator

Robert Gudański napisał(a):
Słuchajcie, czy to jest słynna Lidletka??
http://www.przyrodnicze.pl/cat276-id361 ... 10x50.aspx

Wszystko na to wskazuje. "Lidl jest tani" :D .

Robert Gudański napisał(a):
Jedyna r├│┼╝nica mi─Ödzy Lidletk─ů a moja Delt─ů, to to, ┼╝e gdy patrz─Ö przez Delt─Ö, to obraz jest naturalny (tak jakbym patrzy┼é bez lornetki ale w powi─Ökszeniu), natomiast Lidletka jest ciut ciemniejsza, wpadaj─ůca delikatnie w kolor ┼╝├│┼éty. Nic nie wiem o kolimacji, mo┼╝e b─Ödzie z tym problem, w takim razie trzeba b─Ödzie si─Ö z ni─ů delikatnie obchodzi─ç.

W┼éa┼Ťnie ta r├│┼╝nica o kt├│rej piszesz jest dla mnie istotna, ale dalej si─Ö upieram, ┼╝e te dwa ogl─ůdane przeze mnie egzemplarze by┼éy co┼Ť nie halo. Jak b─Öd─Ö mia┼é czas i jeszcze b─Öd─ů le┼╝e─ç w Lidlu (w co w─ůtpi─Ö) to sprawdz─Ö raz jeszcze. M├│j wyw├│d zmierza do tego, ┼╝e nie widz─Ö specjalnej r├│┼╝nicy mi─Ödzy Lidletk─ů a innymi tanimi lornetkami tego typu (jak opisywany wcze┼Ťniej Optisan Leo III 12x50).
Kolimacj─Ö sobie sprawdzisz jak popatrzysz na gwiazdy. Jak wszystkie b─Öd─ů podw├│jne to wiesz ┼╝e co┼Ť jest nie tak ;) .

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 10:25 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
Adam Skrzypek napisał(a):
W┼éa┼Ťnie ta r├│┼╝nica o kt├│rej piszesz jest dla mnie istotna, ale dalej si─Ö upieram, ┼╝e te dwa ogl─ůdane przeze mnie egzemplarze by┼éy co┼Ť nie halo. Jak b─Öd─Ö mia┼é czas i jeszcze b─Öd─ů le┼╝e─ç w Lidlu (w co w─ůtpi─Ö) to sprawdz─Ö raz jeszcze. M├│j wyw├│d zmierza do tego, ┼╝e nie widz─Ö specjalnej r├│┼╝nicy mi─Ödzy Lidletk─ů a innymi tanimi lornetkami tego typu (jak opisywany wcze┼Ťniej Optisan Leo III 12x50)..

Ciężko będzie z tym sprawdzeniem bo lornetki przeważnie wymiotło w 3-4 godziny od otwarcia
sklep├│w.
Wypowiem się tylko co do DO Silver w konfrontacji obu sprzętów..a co :mrgreen: nic w tym złego (nawet na tym forum ;) ) każdy sklep może mieć przecież produkt bardziej lub mniej udany.

Lidleta to ┼Ťwietna lornetka za ma┼ée pieni─ůdze. Widzia┼éem jak zdeklasowa┼éa DO Silver..kt├│ra nie mogla oddzieli─ç stycznego ksi─Ö┼╝yca od traczy Jowisza, kiedy ta n─Ödzna market├│wka dobrze sobie z tym poradzi┼éa.
Mamy rok 2007 - kilku kolesi w szczerym polu obserwuje Jowisza przez lornetki 10x50....
Jeden kolega krzyczy: Dlaczego m├│wicie, ┼╝e w waszych lidletach s─ů 4 ksi─Ö┼╝yce skoro ja widz─Ö 3
Jak wyt┼éumaczysz zatem, ┼╝e "renomowana" lornetka 10x50 za 400z┼é nie oddziela prawie stykaj─ůcego si─Ö planet─ů Galileuszowego ksi─Ö┼╝yca, a lidletka doskonale sobie z tym radzi :?:

ps. Marek da mi bana ;) :lol:

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 10:47 

Robert Twarogal napisał(a):
Lidleta to ┼Ťwietna lornetka za ma┼ée pieni─ůdze. Widzia┼éem jak zdeklasowa┼éa DO Silver..kt├│ra nie mogla oddzieli─ç stycznego ksi─Ö┼╝yca od traczy Jowisza, kiedy ta n─Ödzna market├│wka dobrze sobie z tym poradzi┼éa.

Roberto, aż mi się wierzyć nie chce. Wczoraj testowałem DO i Lidletkę na odległych antenach oraz słupach wysokiego napięcia.
Wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e Silver troch─Ö lepiej wyostrzy┼éa i odseparowa┼éa antenki...Mo┼╝e mieli┼Ťcie troszk─Ö rozkolimowan─ů sztuk─Ö. Tak, czy siak bardzo si─Ö ciesz─Ö z mojego nowego nabytku :D

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 11:34 

To by┼éa n├│wka sztuka..Mo┼╝e inaczej..to by┼é rok 2007. Wtedy ostatni raz patrzy┼éem przez Silvera. Kolega (Lukas) zrobi┼é wtedy troszk─Ö zamieszania, po powrocie z obserw├│w ┼é─ůcznie z telefonem do Delty i ┼╝─ůdaniem zwrotu kasy. Pami─Ötam, ┼╝e zaoponowali mu Celestrona Sky-mastera (kt├│ry jest i moim zdaniem do┼Ť─ç przyzwoity) i kolega si─Ö zgodzi┼é. ZGADUJE To wydarzenie, by─ç mo┼╝e zmusi┼éo dystrybutora do wymuszenia innowacji u sko┼Ťnookiego producenta kt├│ra zwi─Ökszy┼éa standard. Bo chodzi tu b─ůd┼║ co b─ůd┼║ o mark─Ö!

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 11:53 
Administrator
Administrator

A mo┼╝e te┼╝ Lidletka z przed trzech lat r├│┼╝ni si─Ö od dzisiejszej (na korzy┼Ť─ç tej starszej oczywi┼Ťcie) ? Wiadomo, im nowsze potrafi by─ç bardziej badziewne.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 12:02 

Mia┼éem wersj─Ö 2007, 2008 (przys┼éan─ů z wprost z Meade Deutschland), obecnie posiadam z roku 2009. Wersji sygnowanej Meade 10x50 (2006) bez ruchomych muszli nie posiad┼éem :) . W 2009 by┼é straszny kocio┼é. Rzucili ok 12 egz. na sklep z kt├│rych tylko 3, moze 5 szt by┼éo OK.
Z tych 5 wybra┼éem 2 a z tych dw├│ch jedn─ů.
Zabior─Ö j─ů na Roztoki...dobrze jakby kto┼Ť te┼╝ zabra┼é Silvera, i inne.. por├│wnamy :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 9 kwietnia 2010, 12:16 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 13 stycznia 2010, 20:29
Troche odbiegaj─ůc od tematu,mam pytanie czy komukolwiek z u┼╝ytkownik├│w lidletki uda┼éo si─Ö ustrzeli─ç galaktyke M101???Oczywi┼Ťcie pod miejskim niebem nie ma na to szans ale ju┼╝ po za miastem dobra lornetka powinna da─ç rade.Nikon Action IV 10x50 radzi sobie doskonale z wyszukaniem tej galaktyki,a sam obiekt ┼Ťwietnie nadaje si─Ö do test├│w lornetek klasy 10x50.

GSO 250/1270 Dob,Celestron SCT C-8,Uniwersał 150/900 w modyfikacji,ATM Saturn 150/1240,EQ5,Nikon ActionVIICF 10x50,Delta SkyGuide 15x70,Nagler31,Meade 5000 UWA 24,LVW22,13,NLV9,TeleVue Plossl 8,11,15, TeleVue Wide Field 24

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: