Teraz jest poniedziałek, 30 marca 2020, 21:53

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: MeteonTV
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2011, 22:48 
Nowy na forum

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 3 grudnia 2011, 08:40
Ruszy┼éa internetowa 'telewizja' pogodowa, kt├│ra skupia si─Ö na prognozach na noc - dedykowanych mi┼éo┼Ťnikom astronomii. Codziennie o 20 na YouTube publikowane s─ů prognozy na kolejn─ů noc, tu pojawiaj─ů si─Ö odno┼Ťniki do nich: http://meteontv.wordpress.com

Za┼éo┼╝y┼éem w─ůtek by m├│c skonsultowa─ç si─Ö z odbiorcami tych prognoz, czyli z Wami. Chcemy przystosowa─ç formu┼é─Ö i tre┼Ť─ç program├│w do potrzeb mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii. Je┼Ťli jednak moderacja uzna temat za spam czy reklam─Ö - to prosz─Ö o usuni─Öcie.

Co my┼Ťlicie o tych prognozach? Co usun─ů─ç, a co doda─ç? Wszelkie uwagi, krytyka, sugestie: mile widziane :).

G├│ra

Tytu┼é: Re: MeteonTV
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 01:20 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 stycznia 2011, 21:47
Je┼Ťli chodzi o mnie, to najbardziej mnie interesuje ilo┼Ť─ç chmur (i jakich) b─Ödzie w danym rejonie, wilgotno┼Ť─ç i konkretny czas w jakim to b─Ödzie wyst─Öpowa─ç. Dlatego ┼Ťwietn─ů stron─ů jest http://www.meteo.pl/. - sprawdza si─Ö, co do godziny!

Informacje, czy b─Ödzie wy┼╝, wiatr itp. s─ů wa┼╝ne, bo prognozuje pogod─Ö i seeing ale nie ma w tym ┼╝adnych szczeg├│┼é├│w...

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 08:04 
Nowy na forum

Dzi─Ökuj─Ö za uwagi, wilgotno┼Ť─ç i rodzaj chmur s─ů r├│wnie┼╝ istotne i z pewno┼Ťci─ů spr├│bujemy je zawrze─ç w nast─Öpnych prognozach :)

Co do meteo.pl, wykresy tam generowane pochodz─ů z modelu numerycznego UM. Ka┼╝dy model numeryczny s┼éu┼╝y po to by jego wyniki interpretowa─ç, a nie dos┼éownie odczytywa─ç, poniewa┼╝ modele bardzo cz─Östo si─Ö myl─ů. Jeden z modeli pokazywa┼é wczoraj, ┼╝e na Mazowszu b─Ödzie pokrywa 1cm ┼Ťniegu co oczywi┼Ťcie si─Ö nie sprawdzi┼éo :). Przy dos┼éownym odczytywaniu wynik├│w modelu UM, w listopadzie sprawdzi┼éy si─Ö w zaledwie ~64% dla mojej miejscowo┼Ťci, natomiast przy interpretowaniu by┼éo to ju┼╝ ~93% sprawdzalno┼Ťci (i dlatego prognozuj─ů synoptycy, a nie komputery :) ). Pi─Öt─ů achillesow─ů UM jest niskie zachmurzenie i wiatr.

Jeszcze co do wy┼╝├│w/ni┼╝├│w, m├│wi─ůc o nich wskazujemy tylko na przyczyny aktualnej pogody. Kt├│ra z kolei jest prezentowana przede wszystkim przez mapki, kt├│re i tak s─ů o wiele rz─Öd├│w bardziej szczeg├│┼éowe ni┼╝ chocia┼╝by mapki w telewizji z kilkoma "chmurkami" na krzy┼╝.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 11:02 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
A ja tak poza tematem i administracyjnie.

Miejsce awatara to miejsce na zdj─Öcie nie na logo. Prosz─Ö o popraw─Ö.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 12:31 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:18
Decyzj─Ö o wyje┼║dzie na obserwacje "w plenerze", czyli te bardziej ryzykowne pod wzgl─Ödem pogodowym, podejmuj─Ö najcz─Ö┼Ťciej po po┼éudniu na podstawie naocznej sytuacji miejscowej oraz stron: sat.24 i meteo.
Obserwacji balkonowych nie planuj─Ö tylko korzystam z okazji albo nie.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e dla mi┼éo┼Ťnik├│w d┼éu┼╝szych obserwacji nieba strona by┼éaby cz─Ö┼Ťciej odwiedzana na 1-2 godziny przed zachodem s┼éo┼äca.
Zawarto┼Ť─ç merytoryczna serwisu MeteonTV - czas poka┼╝e jaka b─Ödzie sprawdzalno┼Ť─ç a ta zale┼╝y niestety od ilo┼Ťci i wiarygodno┼Ťci ┼║r├│de┼é zebranych przez autor├│w informacji.

┼╗ycz─Ö wi─Öc wytrwa┼éo┼Ťci i sukces├│w.

teleskop: Synta 12"

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 18:45 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Ja u┼╝ywam tylko i wy┼é─ůcznie tego http://www.sat24.com/

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 294MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2011, 21:53 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Prognoza pogody "telewizyjna" , poza informacjami og├│lnymi nic nowego nie wnosz─ůca.
Przy obserwacjach u┼╝ywa si─Ö prognoz lokalnych kilkugodzinnych , wi─Öc og├│lniki s─ů zb─Ödne.
Idea dobra , jednak chybiona.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 7 grudnia 2011, 00:40 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
A ja jak zwykle zapraszam do tomasztech.pl

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 7 grudnia 2011, 10:22 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Zobaczyłem i.... wracam do www.sat24.com/pl
Mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii interesuje tylko w zasadzie jedno.. zachmurzenie. Na dodatek informacja musi podana by─ç w taki spos├│b aby mo┼╝na by┼éo lokalnie z 2-3 godzinnym wyprzedzeniem j─ů sprawdzi─ç.
Og├│lna mapa nic nie wnosi, zreszt─ů jak ka┼╝da inna prognoza TV.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2011, 18:10 
Nowy na forum

Po tygodniu dzia┼éalno┼Ťci dokonali┼Ťmy rewizji, w trakcie kt├│rej wynik┼éa za┼╝arta dyskusja. Jej efektem jest zako┼äczenie prezentowania prognoz na noc.

Obecnie nie jeste┼Ťmy w stanie sprosta─ç wymaganiom ┼Ťrodowiska. Nie jeste┼Ťmy w stanie (ze wzgl─Ödu na czas) robi─ç prognoz dok┼éadnych co do godziny, z mapami konkretnych rodzaj├│w zachmurzenia nad Polsk─ů. Aktualna forma prognoz na noc nie wnosi nic wi─Öcej nadto co mo┼╝na us┼éysze─ç z TV czy radia. Wi─Öc przy obecno┼Ťci takich produkt├│w jak meteo.pl - jej istnienie nie ma sensu.

MeteonTV nadal b─Ödzie dzia┼éa─ç (skupimy si─Ö na innym rodzaju prognoz). Jednak nie zapomnimy o astroamatorach i prognozach na takie okazje jak np. za─çmienia (gdzie dok┼éadniej poka┼╝emy wszelkie mo┼╝liwo┼Ťci pogodowe) - je┼Ťli moderatorzy nie b─Öd─ů mieli nic przeciwko, b─Öd─Ö w w─ůtku informowa┼é o prognozach dotycz─ůcych wydarze┼ä astro.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 6 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: