Teraz jest czwartek, 9 kwietnia 2020, 02:19

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: V Krakowski Zlot Teleskop├│w
PostNapisane: wtorek, 2 wrze┼Ťnia 2014, 10:31 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Wszystkich zainteresowanych astronomi─ů zapraszamy 5 wrze┼Ťnia od 16:00 do Ogrodu Do┼Ťwiadcze┼ä im. S. Lema na Krakowski Zlot Teleskop├│w. Dla uczestnik├│w zlotu wst─Öp na teren Ogrodu b─Ödzie bezp┼éatny. Tematem przewodnim tegorocznego zlotu b─Ödzie Ksi─Ö┼╝yc.
Organizatorem jest katedra Astronomii Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Ogr├│d Do┼Ťwiadcze┼ä im. S. Lema. Imprez─Ö plenerowa, przeznaczona jest dla wszystkich tych, kt├│rzy interesuj─ů si─Ö kosmosem.
Wyk┼éady plenerowe poprowadz─ů pracownicy naukowi Katedry Astronomii Uniwersytetu Pedagogicznego, Obserwatorium Astronomicznego UJ, oraz M┼éodzie┼╝owego Obserwatorium Astronomicznego w Niepo┼éomicach.
Dla uczestników zlotu wstęp na teren Ogrodu będzie bezpłatny.
Na miejscu mo┼╝na b─Ödzie w praktyce dowiedzie─ç si─Ö, jak obserwowa─ç Ksi─Ö┼╝yc, wys┼éucha─ç prelekcji na jego temat, podyskutowa─ç z astronomami i mi┼éo┼Ťnikami astronomii na tematy teleskop├│w i nie tylko. Posiadaczy teleskop├│w organizatorzy zapraszaj─ů, wzorem lat ubieg┼éych, do prezentacji swoich instrument├│w. Osoby nieposiadaj─ůce teleskopu na pewno b─Öd─ů mia┼éy okazj─Ö, aby zapozna─ç si─Ö z r├│┼╝nego rodzaju instrumentami.

W czasie zaj─Ö─ç warsztatowych dzieci b─Öd─ů mog┼éy: - zapozna─ç si─Ö z wygl─ůdem powierzchni Ksi─Ö┼╝yca (kolorowanie mapy, budowa globusa)
- uczestniczy─ç w wy┼Ťcigu na Ksi─Ö┼╝yc (gra planszowa)
- odby─ç spacer po Ksi─Ö┼╝ycu krokiem astronaut├│w (wy┼Ťcig w workach)
- zrobi─ç sobie zdj─Öcie na powierzchni Ksi─Ö┼╝yca
- zapozna─ç si─Ö z cyklem faz Ksi─Ö┼╝yca (historyjka obrazkowa do pokolorowania)

Krakowski Zlot Teleskop├│w - program:
16:00 - 19:00 ÔÇô pokazy S┼éo┼äca *
16:00 - 18:30 ÔÇô zaj─Öcia warsztatowe dla dzieci
19:00 - 19:30 ÔÇô ÔÇ×Ksi─Ö┼╝yc, najbli┼╝szy kolega ZiemiÔÇŁ **
19:45 - 20:15 ÔÇô ÔÇ×Wy┼Ťcig na Ksi─Ö┼╝ycÔÇŁ **
20:15 - 20:45 ÔÇô ÔÇ×Jak Ksi─Ö┼╝yc wp┼éywa na Ziemi─ÖÔÇŁ **
20:45 - 22:30 ÔÇô Obserwacje nocnego nieba *
21:00 - 21:30 ÔÇô wycieczka po niebie z przewodnikiem*

* pokazy zale┼╝ne od pogody
** plenerowy wykład popularnonaukowy

Patronem imprezy jest mi─Ödzy innymi Polskie Towarzystwo Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii

Za┼é─ůczniki:
plakat_5zt.jpg
plakat_5zt.jpg [ 1.03 MiB | Przegl─ůdane 2021 razy ]

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: