Teraz jest czwartek, 2 kwietnia 2020, 18:12

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Okularki do Synty 8
PostNapisane: czwartek, 20 czerwca 2013, 17:32 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Je┼Ťli szkie┼éko ma by─ç g┼é├│wnie do DS├│w to ja bym bra┼é SWA 13. S─ů ja┼Ťniejsze od LVW oraz generuj─ů ca┼ékiem przyzwoity obraz. Tak jak napisa┼é wcze┼Ťniej Olek:
Cytuj:
W przypadku obserwacji niezbyt jasnych obiektów DS liczy się głównie transmisja i w miarę dobra korekcja pola.

Podpisuj─Ö si─Ö pod tym obiema r─Öcyma ;) :lol:

Ale poczekajmy, mo┼╝e kto┼Ť jeszcze si─Ö wypowie :)

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 20 czerwca 2013, 21:20 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Tylko ┼╝e starej serii SW SWA ju┼╝ nie u┼Ťwiadczysz , a nowa , no c├│┼╝ l─ůduje na astrogie┼édzie , wi─Öc chyba i z jako┼Ťci─ů ju┼╝ gorzej.
Mia┼éem por├│wnanie nowej serii jako Brasta ( a teraz SW) ze star─ů seri─ů okular├│w o ogniskowej 5 i 8 mm . Okulary dawa┼éy zupe┼énie r├│┼╝ne obrazy
na niekorzy┼Ť─ç nowego produktu.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 20 czerwca 2013, 21:25 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Za pi─Ö─ç st├│wek masz nowego ES-a 14mm ze Stan├│w. Obraz czysty, klarowny, transmisja ok, pole 82 stopni, czeg├│┼╝ chcie─ç wi─Öcej ? A ┼Ťci─ůgni─Öcie go zza oceanu nie jest takie straszne. To jako alternatywa cenowa do SW SWA 13mm.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: sobota, 22 czerwca 2013, 11:41 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 16 czerwca 2012, 10:26
Z t─ů przesy┼ék─ů z USA to dobry pomys┼é ;) Chyba spr├│buj─Ö ;)A p├│ki co to prawie wszystkie eM-ki jakie zaobserwowa┼éem przez synte 8 i UW 9 mm.to same kleksy.Nijak ich obrazy w okularze maja si─Ö do szkic├│w czy prezentacji ze Stellarium(wyglad z teleskopu).Ciemne kleksy i 0 jakiekokolwiek detalu,do tego ciemne i przypominaj─ů raczej mazak na okularze

G├│ra

PostNapisane: sobota, 22 czerwca 2013, 16:03 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 11 lipca 2011, 19:35
Mo┼╝e kwestia kolimacji? W Stellarium s─ů zdj─Öcia wi─Öc raczej takich widok├│w si─Ö nie spodziewaj :) ┼üadnie powinna sie Andromeda prezentowa─ç i np. M57 w kt├│rej nawet dostrzeg┼éem kolory (nie wiem jak b─Ödzie wygl─ůda─ç w 8")

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 23 czerwca 2013, 07:23 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Paweł Badora napisał(a):
...prawie wszystkie eM-ki jakie zaobserwowa┼éem przez synte 8 i UW 9 mm.to same kleksy... Ciemne kleksy i 0 jakiekokolwiek detalu,do tego ciemne i przypominaj─ů raczej mazak na okularze

Taka M13 to te┼╝ ciemny kleks bez detalu ? Przy 9mm powinna by─ç ju┼╝ spokojnie rozbita.
Albo M57 - ewidentny pier┼Ťcie┼ä.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 23 czerwca 2013, 14:38 

Mam jasne niebo i ten ksi─Ö┼╝yc w pe┼éni...Zdo┼éa┼éem ostatnio znala┼║─ç tylko M3 i M15 oba kleksy bez jakiegokolwiek detalu...Andromeda jest u mnie kompletnie niewidoczna ,za to w formie r├│wnie beznadziejnego kleksa znalaz┼éem t─ů ma┼é─ů obok
Andromedy-chyba m110.....M31 w ogóle nie potrafie zaobserwować .Kolimacja chyba OK.Saturn na przykład z 4-ema księżycami przepiękny-jest przerwa Cassiniego i widać nawet pasy na samym globie w UW 9 MM.Poszukam jak się poprawi pogoda m13 i 57.pozdrawiam.........

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 2 lipca 2013, 03:26 

Dzi─Öki panowie za rady ;) W ko┼äcu zaczynam si─Ö uczy─ç i powoli dostrzegam EMKI.....M3 i m15 dzisiejszej nocy ju┼╝ duuu┼╝o wyra┼║niejsze ;) M57 sliczna-gapi┼éem sie chyba z p├│┼é godziny .W┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éem z ogrodu .Szukaj─ůc M81 i M 82 ┼éysy wychyn─ů┼é zza horyzontu i jasnawo sie zrobi┼éo i ┼╝adnej znale┼║─ç nie mog┼éem,ale jak oderwa┼éem oko od teleskopu to okaza┼éo sie ┼╝e to nie wina ┼éysego ale S┼éo┼äca przed wschodem-masakra co za hobby-a o 6-tej trzeba do roboty wsta─ç.Jeszcze sie pochwale -znalaz┼éem w ko┼äcu M31 razem z M110-ko┼éo 2.00 wspie┼éy sie nad choryzont troch─Ö i widok by┼é ┼Ťwietny........................Co do okularu to decyzja zapad┼éa- ES 14 mm. i jakis wielkolud 2 calowy typu scopos 32 mm no i jakis planetarny TMB 6 mm....UW 9mm zostaje wiec b─Ödzie ca┼ékiem przyzwoity komplet.Dzi─Öki wszystkim za porady i pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 lipca 2013, 17:55 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 5 lipca 2013, 16:54
Mam ma┼ée pytanie dotycz─ůce kupna okular├│w do Dobsona 8".

Standardowo w zestawie z teleskopem dosta┼éem dwa okulary- podpisane jako SUPER 10 i SUPER 25, czyli z tego co uda┼éo mi si─Ö wywnioskowa─ç z kilku post├│w na forum, okulary przeci─Ötnej jako┼Ťci. Interesuje mnie jedna kwestia- jak bardzo zmieni si─Ö kontrast i wyrazisto┼Ť─ç obrazu po zamianie przyk┼éadowo okularu z zestawu o ogniskowej 10mm na co┼Ť w stylu http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/oku ... ,d973.html ? Wiem ┼╝e powi─Ökszenie skoczy ze 120x do 150x, ale czy przyk┼éadowo lepiej zobacz─Ö przerw─Ö w pier┼Ťcieniach Saturna, kt├│ra teraz jest niemal niewidoczna?

Pozdrawiam :)

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 24 lipca 2013, 07:29 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 14:17
na planetki w 8 calach synty ja bym celowa┼é co┼Ť w granicach 6-7 mm :) .. sam posiadam UWAN 7 mm - jak dla mnie szk┼éo docelowe

Pawle - nawet mi nie m├│w... jak kupi┼éem moj─ů frani─Ö to pierwsze kilka dni zasypia┼éem do pracy albo nie szed┼éem w og├│le... masakra jaka┼Ť :D jak ju┼╝ si─Ö nachapa┼éem obraz├│w to mi przesz┼éo i teraz wybieram tylko stosowne terminy do obserwacji niebosk┼éonu :)

http://www.jkar.org
http://www.alfaholicy.org
fr33

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 24 lipca 2013, 14:29 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 9 lipca 2012, 22:33
Ja za docelowe okulary uwa┼╝am Es, mam 4 z nich i nie ┼╝a┼éuj─Ö. Akceptuj─Ö wady tych okular├│w bo za t─ů cen─Ö nic lepszego nie znalaz┼éem. Do ┼Ťwiat┼éosi┼éy F5 s─ů wystarczaj─ůce, i dla mnie docelowe.
ES 6,7 jest idealny na Saturna, poka┼╝e bez problem├│w ksi─Ö┼╝yce, pasy w atmosferze Cassiniego i cienie planety i pas├│w.

Najlepiej gdyby┼Ť podjecha┼é na jaki┼Ť zlot i sam popatrzy┼é przez r├│┼╝ne szkie┼éka. Bo ka┼╝dy tu ma swoje zdanie a gdzie 2 polak├│w tam 3 opinie.

Obrazek

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: