Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 13:12

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2011, 23:52 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:18
Posty: 782
Lokalizacja: Wrocław
Tak Olku, to dobra oferta - dlatego wcześniej już z niej skorzystałem (pierwszy okular z tej pary 7-ek)
... i jestem zadowolony. 4 mm - krótki więc wymagający dobrych warunków.

_________________
jp2
tel. 663 295 042
e-mail: janpolak63@gmail.com
teleskop: Synta 12"


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 00:07 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 19:16
Posty: 595
Powiem tak cena jest mocno atrkacyjn albo mocno podpuszczajaca czyli albo jest to super okazja albo na sprzedaz poszedl wielki bubel. Patrzac na zdjecia niektore uszkodzenia wydaja sie wystepowac w dziwnych miejscach i nie bardzo wiadomo skad i dlaczego mogly sie wziac. Niby obudowa to kwestia estetyczna i najwazniejsza jest optyka ktora na zdjeciach chyba wyglada niezle ale jesli ktos go uzywal jako granatu recznego to .... no nie wiem co podpowiedziec.
Moze jednak ten hyperion ?? W sumie mam i LVW i Hyperiona 8 mm i ...(zakrzycza mnie zaraz) moze jestem slepy ale jakis wielkich roznic nie zauwazylem w dawanych obrazach LVW jest moze ciut lepszy i daje nieco ciemniejsze tlo ale te roznice naprawde jak dla mnie nie byly powalajace. Oczywiscie mowie tu o wrazeniach z obserwacji a nie z obserwacji majacych na celu wyluskac wszystkie mozliwe wady okularu :)

_________________
Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Islandia 2016.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 09:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 20:29
Posty: 684
Lokalizacja: Krotoszyn
Tomku a w jakim teleskopie masz tego Hyperiona? F5 czy F10?
Bo to może być ważna informacja.

_________________
email: tsuch@poczta.fm

Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Islandia 2016.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 11:59 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 19:16
Posty: 595
Tomasz Suchodolski napisał(a):
Tomku a w jakim teleskopie masz tego Hyperiona? F5 czy F10?
Bo to może być ważna informacja.


No tak masz racje wylecialo mi ze lba ze mam troche mniej wymagajacy sprzet bo F10 i F 7,5. Mhm faktycznie nie mam porownania na F5 a tam moze byc roznie :)

Acha i jeszcze zapomnialem o jednej rzeczy mam wrazenie ze Hyperion duzo gorzej niz LVW wspolpracuje z barlowami nawet na moich maszynkach. Ale to jedyny moment gdy widze drastyczne roznice.

_________________
Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Islandia 2016.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 15:14 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Piotr Rączka napisał(a):
Aleksander Halor napisał(a):
W granicach pięciuset złotych jeszcze warto pomyśleć nad juz popularnymi ES'ami , czasem się pojawiają na giełdach nawet jako fabrycznie nowe.
Osobiście mam już dwa ES'y na oku , a 82 stopnie pola to już jest coś.

ESy 82st. to fajne okulary bo można na nich zarobić dzięki różnicy ceny między rynkiem amerykańskim a europejskim,niestety nie dorastają do pięt LVW ,naglerom czy innym markowym okularom.
ES produkowane sa przez Bressera i taką maja jakość jak cała ta marka ani dobre ani złe
po prostu takie sobie.
Zwróc uwagę na to co piszą inni np. Olek Hallor; on nie napisał że ma dwa okulary ES tylko ze "ma na oku 2 okulary" czyli czeka na okazje aż kolejny sprowadzający z USA odsprzeda to co przez przypadek sprowadził.
Moja powyzej wyrażona opinia na temat okularów ES nie dotyczy okularów 100 stopniowych bo te są naprawde ok. a pozostale wyroby tej marki mają jakść Bresser/messier a udają Eksplorer scientefick.
Zapytaj osób którzy udzielaja ci tak ochoczo porad na temat okularów czy aby raz spojrzeli przez w/w sprzęcior ;)



Oczywiście Piotrek zapomniał jak sam kupował okulary na astromaniaku , od kiedy jest koordynatorem pewnego sklepu
solą w oku jest import indywidualny , bo może łatwo policzyć ile stracił.
Oczywiście pisałem o dwóch esach , bo nie wiedziałem w tym momencie który kupić , a wypadło na 18-tkę
Gdybym miał kupić nowy okular LVW czy Nagler to dalej wybieram NOWEGO esa z importu za trochę więcej niż pół ceny Naglera a dokładnie za 800,00 zł , tak samo nie żałuję zakupu UWANa 4 za 500 zł , za to żałuję straconych 300 zł na zakup nowego UWANa 7 , którego musiałem sobie najpierw dokładnie wymyć , bo tak długo stał na półce , że w konsekwencji
wyglądał na używanego.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 18:22 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 września 2011, 19:37
Posty: 72
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie
Dzięki bardzo za odp. bo głównie przemawiała do mnie cena, ale gość napisał, że okular taki (zdarty) już kupił, więc prawdopodobnie się nie sprawdził i dlatego idzie na sprzedaż. Na razie się wstrzymam, najlepiej zawsze samemu zobaczyć, chociaż ja tak się znam :lol:

_________________
SW Synta 8', Scopos 30, Hyperion 13, kitowe 25 i 10, SWA Ploosl 4 i filterki
Lornetka Celestron SkyMaster 15x70


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 19:36 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 19:16
Posty: 595
Anna Bohn napisał(a):
Dzięki bardzo za odp. bo głównie przemawiała do mnie cena, ale gość napisał, że okular taki (zdarty) już kupił, więc prawdopodobnie się nie sprawdził i dlatego idzie na sprzedaż. Na razie się wstrzymam, najlepiej zawsze samemu zobaczyć, chociaż ja tak się znam :lol:


Wiesz jesli mozesz tylko obejrzec z zewnatrz to fakt ale jak masz mozliwosc przez to spojrzec to "znanie sie" jakby schodzi nieco na drugi plan bo albo ci sie podoba co przez niego widzisz albo nie i to sie przede wszystkim liczy a nie to ze ktos tam cos widzi jako wade a drugi nie :)

_________________
Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Islandia 2016.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 21:31 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Anna Bohn napisał(a):
.... Na razie się wstrzymam, najlepiej zawsze samemu zobaczyć, chociaż ja tak się znam :lol:

Zapewne przy najbliższych obserwacjach dzięki Tobie dojdzie w końcu do konfrontacji LVW 8 i UWANa 7 , tak długo to sobie obiecuję a jakoś nie wychodzi.
A na marginesie jednak przed zakupem warto spojrzeć w kilka różnych "sprzętów" . W zakresie tej ogniskowej wcześniej "oblookałem" SWA58-7mm, LV 6 i 9 , LVW 8 , SW UWA 8 mm

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2011, 08:49 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Posty: 4756
Lokalizacja: Tarnowskie Góry zaroski przy farze.
Aleksander Halor napisał(a):
SW UWA 8 mm

Ten sobie odpuść. Miałem i sprzedałem.

_________________
http://www.cro.pl/forum
6 0 5 8 4 9 4 9 3
Karlik 20", GSO 12", Powermate 2",ES 20 - 100*,ES 14, ES 8.8, ES 6.7, OIII, Ultrablock, UHC-S, Pomarańczowy, 10X50
Piwo ma wartości odżywcze, podczas gdy żywność nie ma wartości piwnych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Który wybrać?
PostNapisane: wtorek, 8 listopada 2011, 13:05 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:03
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice
Hej

No ja mam ES i uważam że jest bardzo dobry. Też z USA, bo cenowo wymiata ale od Scoposa jest lepszy i to zauważalnie. Mam sprzęt f/4,7 więc dosyć wymagający, choć jak wiadomo każdy ma własne preferencje i nie kazdy musi go lubić, choć większość jest zadowolona. LVW 17 sprzedałem kupiłem Hyperiona 13 i żeby to było gorsze to nie powiem. Może minimalnie brzegi rozjeżdżają się ale to na końcu. Zresztą Newton ma komę więc i LVW też trochę rozjeżdżał( jak ktoś sie chce czepiac i nie oglądac środka pola tylko oceniac brzegi i narzekac na wszystko). Hyperion 21/17/13 to to samo co LVW będzie. Hyperion 8 troszeczkę traci ale stosunek jakośc/cena jest i tak lepszy.

Osobiście polecam i ES 82 stopnie i Hyperiony 21/17/13 jako bardzo dobre i Hyperiona 8 Jako dobre+
Ten scopos jakoś mi nie podpadł. Ale ze wzgledu na jasne niebo.

Pozdrawiam
Piotrek

_________________
Teleskopy :Achromat 80/400, Synta 10" Dobson, Statyw foto
Okulary: Explore Scientific 24mm, Hyperion 13 , Hyperion 8 + FTR 28 i 14
Lornetka: Tento 12x40, DO Forest II 8x42
Szukacz: Red dot Finder, Telrad, 9x50
Filtry: Celestron Polaryzacyjny 1.25"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL