Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:19

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miejsce obserwacyjne - Przysłup "Widok"
PostNapisane: sobota, 20 września 2014, 21:46 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Posty: 3375
Lokalizacja: SiemCe
Miejscowość: Przysłup
Nazwa ośrodka: WIDOK
Strona www: http://www.widok-bieszczady.pl
e-mail: dworaczek12@wp.pl
tel. 606-990-245
GPS: 49°11’04”N, 22°22’48”E, 687 m n.p.m.
Odległość od Katowic (wg. Zumi.pl): 345 km
Link Zumi: http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=kato ... Id2=&sId2=
jakość nieba: w okolicach pełni widać większość gwiazd i zarys Drogi Mlecznej
miejsc noclegowych: 50
pokoje: 2,3,4,5 osobowe; łącznie 15 pokoi + 1 apartament
pokoje w domku nr 1: http://www.widok-bieszczady.pl/dom-pier ... cyjna.html
pokoje w domku nr 2: http://www.widok-bieszczady.pl/domek.html
łazienki: tak, w każdym pokoju
internet: tak, sieć Wi-Fi
standard ośrodka: bardzo dobry
dostęp do zasilania: po uzgodnieniu z właścicielami nie powinno być problemu
wyżywienie: śniadania, obiadokolacje; posiłki należy zamawiać dobę wcześniej
koszt pobytu w grupie bez wyżywienia: do negocjacji (upusty dla grup zorganizowanych)
inne: aneks kuchenny oraz zadaszony grill, sala kominkowa (sala jadalna), boisko do siatkówki, plac zabaw (piaskownica, huśtawki), parking

PRZYSŁUP - miejscowość przy Dużej Obwodnicy bieszczadzkiej, u podnóża góry Krzemiennej (ok. 70 mieszk.). Końcowa stacja kursów turystycznych kolejki leśnej z Majdanu koło Cisnej. Ładne stąd widoki w kierunku bieszczadzkich połonin. Z przełęczy w Przysłupiu (681 m) wybiega nieznakowana, ale uczęszczana trasa na górę Jasło. Nasze gospodarstwo położone jest na wysokości 650 m., w otulinie BdPN z widokiem na Połoniny Bieszczadzkie. Nasza okolica to: naturalne bieszczadzkie lasy pełne grzybów, potoki, a w nich pstrągi oraz zapierające dech w piersiach widoki na najwyższe partie Bieszczadów.

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszej agroturystyki oferując wczasy rodzinne. Przez cały rok zachęcamy do korzystania z pobytów weekendowych, tygodniowych lub specjalnych ofert świątecznych oraz sylwestrowych.
Agroturystyka "WIDOK" umiejscowiona jest w sercu Bieszczad w miejscowości Przysłup.

Serdecznie zapraszamy na noclegi wszystkich przyjeżdżających do południowej części Bieszczadów - Wetliny, Cisnej, Baligrodu, Ustrzyk Górnych - na niezapomniany wypoczynek, z dala od zgiełku i hałasu. Regeneracja sił witalnych gwarantowana!

Serdecznie zapraszamy również grupy zorganizowane, posiadamy możliwości w zapewnieniu noclegów i wyżywienia dla wycieczek szkolnych, wycieczek pracowniczych, obozów językowych, zielonych szkół i innych imprez zorganizowanych. Gwarantujemy znakomite warunki i komfortowy wypoczynek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

===================

Teraz trochę ode mnie :)

Spędziłem w tym roku tygodniowy urlop w ośrodku "Widok". Myślę, że miejscówka jest warta rozważenia jako ewentualna alternatywa dla Stężnicy.
Ośrodek bardzo przyjemny i sprzyjający astronomii. Na boisku do siatkówki, które znajduje się z tyłu ośrodka można się spokojnie rozstawić ze sprzętem. Miejsca z pewnością starczy dla wszystkich. Niestety przebywałem tam w okolicach pełni i nie mogłem ocenić nieba pod kątem obserwacji czy fotografii. Biorąc jednak pod uwagę, że ośrodek znajduje się kilkaset metrów od głównej drogi, boisko jest otoczone niedużymi choinkami, z właścicielami można się spokojnie dogadać w kwestii wyłączenia oświetlenia, a w okolicach pełni widoczny był zarys Drogi Mlecznej - warunki obserwacyjne powinny być bardzo satysfakcjonujące. Z tego co zaobserwowałem podczas pobytu to ośrodek się powiększa i prawdopodobnie w najbliższym czasie przybędzie jeszcze jeden domek.
Z atrakcji poza-astronomicznych: Ośrodek znajduje się praktycznie w sercu Bieszczad. W okolicach 30-40 minut podjedziemy samochodem na parkingi przy takich perełkach jak Połoniny Caryńska i Wetlińska. Trochę dalej, ok 30 km znajduje się miejscowość Wołosate, a stamtąd można wyruszyć na podbój Tarnicy, Rozsypańca czy Bukowego Berda.
Jadąc w przeciwną stronę dojedziemy do Cisnej a tam polecam wizytę w legendarnej Siekierezadzie. Do Cisnej z Przysłupa można podjechać także kolejką wąskotorową, ma stację całkiem niedaleko ośrodka "Widok".

Osobiście mogę z czystym sumieniem polecić "Widok" nie tylko na astro-wczasy ale i na indywidualny wyjazd. Fakt - trochę daleko, ale tydzień spędzony w bieszczadzkiej krainie jest warty każdego przejechanego kilometra.

_________________
refraktor SW 150/750, Orion EON 72/430, MAK 90/1250, FirstScope 76/300
AZ4, Vixen Porta, AllView, FASTRON-5s
Canon EOS 600D, Canon EOS 300D, Canon 50 mm f/1.8 II, Canon 17-85 mm f/4-5.6
ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: https://modeler4884.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL