Teraz jest czwartek, 9 kwietnia 2020, 06:37

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Nikon D810A - pierwsze wra┼╝enia
PostNapisane: wtorek, 12 lipca 2016, 22:12 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Cze┼Ť─ç :-)

Od kilku dni jestem w posiadaniu Nikona D810A, czyli jednego z topowych modeli japo┼äskiego producenta, zoptymalizowanego pod k─ůtem astrofotografii. W por├│wnaniu do Nikona D5100 aparat prezentuje olbrzymi skok, je┼Ťli chodzi o jako┼Ť─ç i mo┼╝liwo┼Ťci. Poni┼╝ej postaram si─Ö na szybko om├│wi─ç w┼éa┼Ťciwo┼Ťci sprz─Ötu z punktu widzenia osoby, kt├│ra nigdy wcze┼Ťniej nie mia┼éa styczno┼Ťci z lustrzank─ů z najwy┼╝szej p├│┼éki.

Po wyj─Öciu z pude┼éka uwag─Ö przykuwaj─ů przede wszystkim gabaryty aparatu. Body wa┼╝y prawie kilogram i mo┼╝na je komfortowo chwyci─ç pe┼én─ů d┼éoni─ů, bez ma┼éego palca wisz─ůcego gdzie┼Ť pod korpusem. ;)
Podoba mi si─Ö to, ┼╝e w zasadzie ka┼╝dy wa┼╝niejszy parametr (ISO, balans bieli, tryb zdj─Ö─ç seryjnych itd.) mo┼╝na ustawi─ç za pomoc─ů przycisk├│w na obudowie, bez potrzeby wchodzenia do menu. Bardzo przyspiesza to prac─Ö z aparatem.
Czego brakuje? Zdecydowanie odchylanego ekranika - niestety, tej bajer raczej niepr─Ödko zawita do topowych modeli Nikona, prawdopodobnie z obawy przed wi─Öksz─ů awaryjno┼Ťci─ů takiego rozwi─ůzania.

Za┼é─ůcznik:
DSCN8410.JPG
DSCN8410.JPG [ 1.65 MiB | Przegl─ůdane 3179 razy ]

Przegl─ůdaj─ůc wypowiedzi internetowych "ekspert├│w" na temat modelu D810A mo┼╝na dowiedzie─ç si─Ö, ┼╝e aparat nadaje si─Ö tylko do fotografowania nocnego nieba, a os┼éabiony filtr H-alfa spowoduje, ┼╝e zaburzony balans bieli nie pozwoli na u┼╝ywanie aparatu w codziennej fotografii.
Czy te obawy s─ů s┼éuszne? Na podstawie wykonanych do tej pory zdj─Ö─ç mog─Ö stwierdzi─ç, ┼╝e nie. Kolorystyka wydaje si─Ö minimalnie cieplejsza, ni┼╝ w zwyk┼éym aparacie, ale pozostaje ca┼ékowicie naturalna i bez zarzutu. Jedyn─ů niedogodno┼Ťci─ů jest to, ┼╝e nie mo┼╝na do ko┼äca ufa─ç automatycznemu balansowi bieli - na tym ustawieniu zdj─Öcia rzeczywi┼Ťcie wychodz─ů zauwa┼╝alnie zarumienione. Barwy mo┼╝na jednak w ka┼╝dym przypadku bez problemu skorygowa─ç jednym poci─ůgni─Öciem suwaka w Lightroomie.

Jako┼Ť─ç obrazu tworzonego przez pe┼énoklatkow─ů, 36-megapikselow─ů matryc─Ö jest po prostu ob┼é─Ödna. Dynamika i g┼é─Öbia pozwala na wyci─ůganie olbrzymiej ilo┼Ťci szczeg├│┼é├│w z pojedynczych klatek bez wprowadzania zauwa┼╝alnego szumu. Ma to oczywi┼Ťcie prze┼éo┼╝enie na rozmiar plik├│w zapisywanych na karcie pami─Öci - jeden skompresowany, 14-bitowy RAW to oko┼éo 45 megabajt├│w. :) Podczas przetwarzania zdj─Ö─ç doceniam przesiadk─Ö na szybki komputer stacjonarny. Nie wyobra┼╝am sobie obr├│bki tak ogromnej ilo┼Ťci danych na kilkuletnim laptopie z Intelem i3 na pok┼éadzie.

Wi─Ökszy rozmiar po klikni─Öciu w miniaturk─Ö. Uwaga - wstawiam fotki w pe┼énej rozdzielczo┼Ťci (7360x4912), ┼Ťrednio 10 MB na plik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lustrzank─Ö kupi┼éem g┼é├│wnie z my┼Ťl─ů o robieniu film├│w poklatkowych nocnego nieba w rozdzielczo┼Ťci co najmniej 4K. Aparat zosta┼é zaopatrzony w multum funkcji u┼éatwiaj─ůcych tworzenie tajmlaps├│w.
Najciekawsza rzecz, w kt├│rej zakocha┼éem si─Ö od pierwszego u┼╝ycia - wyg┼éadzanie ekpozycji. Funkcja dzia┼éa w ten spos├│b, ┼╝e aparat (dzia┼éaj─ůc w trybie A) dobiera czas na┼Ťwietlania nie tylko na podstawie bie┼╝─ůcej klatki, ale r├│wnie┼╝ kilku poprzednich. Dodatkowo ekspozycja mo┼╝e zmienia─ç si─Ö p┼éynnie, a nie w sztywno ustalonych skokach - przyk┼éadowo, wraz z zapadaniem zmroku pierwsza klatka mo┼╝e by─ç na┼Ťwietlana z czasem 1 sekundy, kolejna 1,08 sekundy, nast─Öpna 1,17 sekundy i tak dalej.
Jak wygl─ůda efekt zastosowania tej opcji ? Genialnie! Lustrzanka potrafi ca┼ékowicie automatycznie tworzy─ç idealnie p┼éynne przej┼Ťcia z dnia do nocy. Jeszcze niedawno taki trik wymaga┼é skomplikowanej obr├│bki opartej o p┼éatne wtyczki do Lightrooma.
Poni┼╝szy filmik powsta┼é z RAW-├│w wywo┼éanych na dok┼éadnie tych samych ustawieniach. Nie dokonywa┼éem ┼╝adnych indywidualnych korekt, je┼Ťli chodzi o jasno┼Ťci poszczg├│lnych klatek. O wszystko zadba┼é aparat!

Pozostaj─ůc przy tematyce zdj─Ö─ç z interwalometrem, spodoba┼éo mi si─Ö jeszcze jedno udogodnienie, kt├│rego nie by┼éo w Nikonie D5100. Pomi─Ödzy kolejnymi ekspozycjami lustrzanka jest ca┼ékowicie responsywna - mo┼╝na przegl─ůda─ç zdj─Öcia, zmienia─ç ustawienia itd. W poprzednim aparacie naci┼Ťni─Öcie dowolnego przycisku natychmiast anulowa┼éo sekwencj─Ö. R├│wnie┼╝ po wy┼é─ůczeniu lustrzanki interwalometr przechodzi w stan pauzy, kt├│ry mo┼╝na natychmiast odblokowa─ç po ponownym w┼é─ůczeniu. Jest to przydatne wtedy, kiedy musimy ekspresowo zmieni─ç bateri─Ö i nie mamy czasu na ponowne ustawianie wszystkich opcji zdj─Ö─ç poklatkowych po restarcie aparatu. Przy okazji baterii - ┼╝ywotno┼Ť─ç jest jedynie minimalnie wi─Öksza od tej z Nikona D5100. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e pr─Ödko dokupi─Ö jeszcze jedn─ů.

Poni┼╝ej jeszcze pojedyncza klatka z testowego filmu. Ponownie wida─ç niesamowit─ů jako┼Ť─ç obrazu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powi─Öksza─ç klatki o kilka procent (z szeroko┼Ťci 7360 na 7680 pikseli) i tworzy─ç filmy w rozdzielczo┼Ťci 8K :)

Obrazek

Jak z jako┼Ťci─ů samych zdj─Ö─ç nocnego nieba? W tym aspekcie aparat mog┼éem jak dot─ůd przetestowa─ç jedynie na za┼Ťwietlonym ┼Ťl─ůskim niebie podczas niezbyt sprzyjaj─ůcych warunk├│w obserwacyjnych. Poni┼╝ej prezentuj─Ö, co uda┼éo mi si─Ö wyci─ůgn─ů─ç z 4-sekundowej ekspozycji. ISO 800, f/1.4. Dodatkowe brawa dla Samyanga za stworzenie niesamowitego optycznie obiektywu 24 mm, w pe┼éni u┼╝ywalnego ju┼╝ na pe┼énej aperturze. Koma pojawia si─Ö jedynia na brzegach kadru i zupe┼énie nie psuje jako┼Ťci fotografii.
Post nabiera ju┼╝ do┼Ť─ç sporej d┼éugo┼Ťci, wi─Öc komentarz na temat fotki pozostawiam tym, kt├│rzy dotrwali ze mn─ů do tego miejsca :)

Obrazek

Pozdrawiam

G├│ra

Tytu┼é: Re: Nikon D810A - pierwsze wra┼╝enia
PostNapisane: wtorek, 12 lipca 2016, 22:47 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Bardzo ciekawa recenzja (tak tak - te s┼éowa pisze Canoniarz :lol:). Rozdzielczo┼Ť─ç zdj─Ö─ç i detale powalaj─ů :shock: Funkcja z wyg┼éadzaniem ekspozycji rewelacyjna. Bartku - gratuluj─Ö nowego aparatu. Znaj─ůc Ciebie i Twoje pomys┼éy, wyci┼Ťniesz z niego co si─Ö da :) Pozostaje ┼╝yczy─ç bezchmurnego nieba i wielu ciekawych pomys┼é├│w.

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 13 lipca 2016, 06:19 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
C├│┼╝ doda─ç. Te┼╝ jestem zadowolony bo mam 5100 o Ciebie do zajechania na TimeLapsach.
Gratuluje Barku ┼Ťwietnego zakupu. Przy tym zakupie nie mo┼╝esz powiedzie─ç, ┼╝e kupisz lepszy :-)

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2016, 13:51 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Bardzo fajnie czyta si─Ö taki tekst spod pi├│ra fachowca, tym bardziej ┼╝e Nikon D810A jest rzadko┼Ťci─ů w naszym kraju, a z tego co pisa┼é Bartek na FB w momencie kupna w Polsce by┼éa dost─Öpna tylko jedna sztuka tego modelu.

Tak─ů mam pro┼Ťb─Ö Bartku - w wolnej chwili opr├│cz dalszego ci─ůgu recenzji (mam nadziej─Ö ┼╝e b─Ödzie ju┼╝ spod ciemnego nieba) skrobnij dwa s┼éowa na temat korzy┼Ťci stosowania pe┼énej klatki (w stosunku do DX) w fotografii astro jak i w codziennym foceniu. Temat jest bardzo no┼Ťny wi─Öc ka┼╝de wyja┼Ťnienie czy opinia si─Ö przyda.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 19 lipca 2016, 23:29 

Mam nadziej─Ö, ┼╝e bardziej konkretny test pod k─ůtem astrofotografii b─Öd─Ö m├│g┼é przeprowadzi─ç ju┼╝ w pierwszej po┼éowie sierpnia :)

Najwa┼╝niejsz─ů r├│┼╝nic─ů pomi─Ödzy pe┼én─ů a niepe┼én─ů klatk─ů, z kt├│rej bezpo┼Ťrednio wynika o wiele wy┼╝sza jako┼Ť─ç obrazu, jest ilo┼Ť─ç zbieranego ┼Ťwiat┼éa. P├│┼étorakrotnie wi─Öksza matryca ma 2,25 razy wi─Öksz─ů powierzchni─Ö. Oznacza to, ┼╝e ka┼╝dy obraz powstaje dok┼éadnie z tyle razy wi─Ökszej liczby foton├│w, dzi─Öki czemu osi─ůgamy na fotografii o wiele korzystniejszy stosunek sygna┼éu do szumu.
Por├│wnuj─ůc wygl─ůd zdj─Öcia uzyskanego za pomoc─ů takiego samego obiektywu na r├│┼╝nych matrycach, nale┼╝y przemno┼╝y─ç ogniskow─ů przez stosunek rozmiar├│w sensor├│w. To powszechnie znana metoda - obiektyw 200-milimetrowy "staje si─Ö" trzysetk─ů na niepe┼énej klatce. Ma┼éo kto pami─Öta jednak, ┼╝e nale┼╝y r├│wnie┼╝ podzieli─ç ┼Ťwiat┼éosi┼é─Ö obiektywu, aby skompensowa─ç r├│┼╝nic─Ö w ilo┼Ťci zbieranego ┼Ťwiat┼éa na mniejszej powierzchni matrycy.
Dla przyk┼éadu przypu┼Ť─çmy, ┼╝e podpinamy do pe┼énej klatki Samyanga 24 mm i robimy zdj─Öcie nocnego nieba na ┼Ťwietle f/2,0. W celu uzyskania podobnego obrazu w formacie DX (przy za┼éo┼╝eniu takiej samej jako┼Ťci matrycy) musieliby┼Ťmy pos┼éu┼╝y─ç si─Ö obiektywem o parametrach 16 mm i ┼Ťwietle oko┼éo f/1,3. Aby konkurowa─ç z Samyangiem na pe┼éneym otworze, nasz teoretyczny obiektyw 16 mm musia┼éby mie─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç zej┼Ťcia do apertury f/0,9, aby w tym samym czasie z┼éapa─ç tak samo du┼╝o foton├│w na mniejszej powierzchni sensora! Oczywi┼Ťcie nie istniej─ů tak jasne obiektywy kr├│tkoogniskowe. Rzeczywista szesnastka Samyanga mo┼╝e operowa─ç na f/2,0, a wi─Öc zbiera blisko 5 razy mniej ┼Ťwiat┼éa. To por├│wnanie dok┼éadnie pokazuje olbrzymi─ů przewag─Ö pe┼énej klatki na kr├│tkich ogniskowych. Ostatniej nocy na Teneryfie korzysta┼éem z Nikona D750 od Jurka oraz swojego D5100. Mo┼╝liwo┼Ťci wi─Ökszego sensora praktycznie zmia┼╝d┼╝y┼éy to, co mog┼éem wyci─ůgn─ů─ç ze swojego aparatu. Test nie jest niestety ca┼ékowicie miarodajny, poniewa┼╝ u┼╝y┼éem obiektyw├│w o mocnej r├│┼╝nicy p├│l widzenia, ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e r├│┼╝nic─Ö i tak wida─ç na pierwszy rzut oka ;)

Za┼é─ůczniki:
DSC_8614.JPG
DSC_8614.JPG [ 693.26 KiB | Przegl─ůdane 2941 razy ]
_NIK3171.JPG
_NIK3171.JPG [ 536.11 KiB | Przegl─ůdane 2941 razy ]
G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 20 lipca 2016, 01:18 
Administrator
Administrator

Krótko i na temat - o taki "wykład" mi chodziło Bartku, wielkie dzięki. Pomoże to nam uzmysłowić sobie różnicę pomiędzy matrycami.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2016, 16:23 

By┼éem w nocy z pi─ůtku na sobot─Ö w Ustroniu i mog─Ö pochwali─ç si─Ö ju┼╝ kilkoma nowymi fotkami.
Niestety Ksi─Ö┼╝yc ca┼éy czas mocno dawa┼é si─Ö we znaki z powodu fazy (90%), wi─Öc wci─ů┼╝ nie mia┼éem okazji na wyci─ůgni─Öcie ze sprz─Ötu maksimum mo┼╝liwo┼Ťci :)

Wszystkie fotki w rozdzielczo┼Ťci 4K (3840x2160).

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Kr├│tko po wschodzie Ksi─Ö┼╝yca.
DSC_0982-3840.jpg
DSC_0982-3840.jpg [ 1.09 MiB | Przegl─ůdane 2857 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Dwie godziny po wschodzie Ksi─Ö┼╝yca.
DSC_1009-3840.jpg
DSC_1009-3840.jpg [ 872.08 KiB | Przegl─ůdane 2857 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Wielka Nied┼║wiedzica. Kto znajdzie M51, M101, M63, M81 i M82?
DSC_1012-3840.jpg
DSC_1012-3840.jpg [ 1.69 MiB | Przegl─ůdane 2857 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Tranzyt ISS ne tle Plejad.
DSC_1141-3840.jpg
DSC_1141-3840.jpg [ 1.53 MiB | Przegl─ůdane 2857 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Fragment Drogi Mlecznej. Tak jak pisa┼éem powy┼╝ej, Ksi─Ö┼╝yc bardzo przeszkadza┼é w g┼é─Öbszych ekspozycjach, wi─Öc zdj─Öcie jest podci─ůgni─Öte w ekstremalnym stopniu. Wida─ç jednak to, co chcia┼éem pokaza─ç - mg┼éawice M16 i M17 wyra┼║nie odcinaj─ů si─Ö z t┼éa, co oznacza, ┼╝e os┼éabiony filtr spe┼énia swoj─ů funkcj─Ö :)
DSC_1001-3840.jpg
DSC_1001-3840.jpg [ 2.35 MiB | Przegl─ůdane 2857 razy ]

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2016, 21:30 
Administrator
Administrator

To wszystko Samyangiem 24mm ?

Pierwsza fotka bardzo mi si─Ö podoba. M31 ┼Ťwieci a┼╝ mi┼éo. Wida─ç w tym zdj─Öciu potencja┼é.
Na pozostałych zdjęciach również da się odczuć "power" pełnej klatki. Czyżby nadszedł czas na FX? ;)

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2016, 21:40 
Administrator
Administrator

I wynik zgadywanki :)

Za┼é─ůczniki:
Bartosz M.jpg
Bartosz M.jpg [ 2.17 MiB | Przegl─ůdane 2843 razy ]

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 lipca 2016, 22:25 

Prawie dobrze. Z M81 i M82 si─Ö troch─Ö machn─ů┼ée┼Ť, ta druga jest troch─Ö powy┼╝ej k├│┼éka ;)

Trzy pierwsze fotki robione Samyangiem 24, ostatnia Samyangiem 85.
Rzuci┼éa mi si─Ö w oczy interesuj─ůca w┼éa┼Ťciwo┼Ť─ç 24-ki. Na ┼Ťwietle f/1,4 obiektyw genialnie radzi sobie z kom─ů na ca┼éej powierzchni zdj─Öcia, natomiast po przymkni─Öciu do co najmniej f/2,8 gwiazdy po lewej stronie lekko si─Ö rozci─ůgaj─ů i trac─ů ostro┼Ť─ç. Wida─ç to dobrze na pierwszym zdj─Öciu, robionym na ┼Ťwietle f/3,2. Poni┼╝ej por├│wnanie z pe┼énowymiarowymi wycinkami z lewej i prawej strony.
Pomijaj─ůc szum wynikaj─ůcy z kr├│tszej ekspozycji wydaje mi si─Ö, ┼╝e na lewym brzegu kadru i na pe┼énym otworze obiektyw radzi sobie z gwiazdami lepiej, ni┼╝ na ┼Ťwietle f/3,2. Na prawym przegu zale┼╝no┼Ť─ç jest odwrotna. Obiektyw wygl─ůda na lekko nieosiowy. Ciekawi mnie tylko to, ┼╝e problem jest widoczny dopiero po zaw─Ö┼╝eniu apertury.

Za┼é─ůczniki:
samyang-porownanie.jpg
samyang-porownanie.jpg [ 2.38 MiB | Przegl─ůdane 2838 razy ]
G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 lipca 2016, 21:50 
Administrator
Administrator

M├│g┼éby┼Ť jeszcze Bartku poda─ç ekspozycj─Ö, ciekaw jestem czas├│w bo i gwiazdy i horyzont jest nieporuszony, kombinowa┼ée┼Ť co┼Ť z tym? Bo EXIF zdj─Öcia "zagadki" podaje 120s przy ISO 400 i f/3.5.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 26 lipca 2016, 11:45 

Dwie pierwsze fotografie s─ů z czasami 60 sekund, trzecie 120, czwarte 60, pi─ůte 30.

Krajobraz i niebo s─ů ostre dzi─Öki podw├│jnej ekspozycji. Zdj─Öcia s─ů ┼é─ůczone.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 26 sierpnia 2016, 11:42 
Administrator
Administrator

Pozostaje sprzeda─ç wszystko i kupi─ç D810a :lol:

tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 26 sierpnia 2016, 20:32 
Administrator
Administrator

Chyba tak zrobi─Ö.... :lol:

G├│ra

PostNapisane: sobota, 27 sierpnia 2016, 23:54 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
C3-ka i laptop dla mnie 8-) :lol:

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 29 sierpnia 2016, 09:06 

Dwie nowe fotki ze Zwardonia zrobione Nikonem D810A.

Droga Mleczna: Samyang 24, f/2,0, ISO 400, 120 sek.
Za┼é─ůcznik:
160827-drogamleczna-2400.jpg
160827-drogamleczna-2400.jpg [ 1.01 MiB | Przegl─ůdane 2657 razy ]

Chichotki i mgławice IC 1805/1848 (Serce i Dusza): Samyang 85, f/2,0, ISO 400, 10x180 sek.
Za┼é─ůcznik:
160827-sercedusza-2400.jpg
160827-sercedusza-2400.jpg [ 1.86 MiB | Przegl─ůdane 2657 razy ]

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 29 sierpnia 2016, 09:31 
Administrator
Administrator

Ładne mamy Bieszczady w Beskidach :)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 29 sierpnia 2016, 18:44 
Administrator
Administrator

Bartku, wstaw gdzie na serwer pe┼én─ů klatk─Ö z tych zdj─Ö─ç.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 29 sierpnia 2016, 22:29 

Wrzucam w┼éa┼Ťnie rawy i obrobione fotki w pe┼énym rozmiarze do katalogu bartek, za kilka minut b─Öd─ů.
DeepSkyStacker zawieszał się przy obróbce mgławicy w pełnym rozmiarze (brak pamięci), więc rozmiar końcowej fotografii jest zmniejszony do 4800x3200.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2016, 09:16 
Administrator
Administrator

Ale tego powgrywa┼ée┼Ť.
Kurcze, Nikon, zr├│b jakiego┼Ť CashBack na aparaty!

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: