Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 01:50

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2012, 21:26 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Zamierzam kupić Nikona D3200 ew. D5100 w alternatywie jest też Canon 600D.

Proszę o opinię i doradę wszystkich posiadaczy Nikonów i Canonów oraz dorady jakie obiektywy czy inne akcesoria dokupić.

To będzie moja pierwsza lustrzanka. Potrzebna jest do normalnej fotografii dziennej czasem nocnej, może też do astrofoto, ale okazyjnie.

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie.
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2012, 21:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Olku, tyle się dzisiaj nagadaliśmy, pozwolisz więc ze tym razem zamilczę. Dajmy szansę wypowiedzi innym i zobaczymy co z tego wyjdzie.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie.
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2012, 21:46 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Adam Skrzypek napisał(a):
Olku, tyle się dzisiaj nagadaliśmy, pozwolisz więc ze tym razem zamilczę. Dajmy szansę wypowiedzi innym i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jasne czekam na podpowiedzi.

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: poniedziałek, 21 maja 2012, 21:12 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Nikt nie ma Nikona, żeby coś dla mnie podpowiedzieć?

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 00:17 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 marca 2012, 21:57
Posty: 121
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Witaj,

Ja mam Nikona D5000 z obiektywem AF-S Nikkor 18-105 VR i jestem zadowolony. (Wziąłem trochę większy obiektyw a nie kitowy 18-55)
Generalnie powiem tak: zarówno Canon jak i Nikon to świetne aparaty. Tak się składa, że mam dwóch znajomych jeden zawodowy fotograf, który foci tylko Canonem ( ma chyba ze 3) i jest zadowolony - jak sam stwierdził po prostu przyzwyczaił sie do obsługi Canona i nie chce zmian. Drugi mój znajomy to też fotograf ale z zamiłowania ( robi kapitalne zdjęcia) i ma Nikona D90, miał wcześniej lustrzankę Canona i sprzedał. Wg niego Nikon jest lepszy - ale to jego opinia. On namówił mnie na Nikona i mam.
Ten model, który mam ma możliwość robienia też filmików, ktoś powie bajer ale wg mnie bardzo przydatny - parę krótkich filmików już dzieciakom nakręciłem, nie jest to oczywiście jakość kamery ale jest przyzwoicie i jest uciecha, a nie będę tachał w plener kamery i aparatu. Wiesz jak to jest - tata wszystko weź i potem tata wszystko noś :D.


Aparat w obsłudze jest prosty - intuicyjny, dla mnie domowego fotografa sprzęt aż za dobry. Dokupiłem do niego filtr UV i statyw. Zdjęcia wychodzą naprawdę kapitalne. A kupiłem Nikona, bo zawsze chciałem mieć właśnie Nikona.
Do teleskopu tez można podpiąć i focić bez problemu. Ponieważ nie zajmuje się astrofotografia, zostawiam ten temat mądrzejszym, ale z tego co czytałem większość programów do obróbki zdjęć astrofoto bezpośrednio czyta i obrabia format zdjęć Canona - ale nie jestem pewien. Zapodaję temat, niech sie wypowie ktoś kto sie zna.

Nie wiem co Cię interesuje odnośnie Nikona?
Nikon D5100 to chyba zbliżony do tego co ja mam D5000.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 16:08 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
D3200 lub D5100, ale zastanawiam się czy nie poczekać na następcę D5100 powinien się niedługo pojawić, jak D3200.
Aparat ma być intuicyjny, żeby nawet niewprawna osoba mogła nim fotografować.
Gł. do zdjęć na co dzień, lubię robić fotki nocne. Lubię ustawiać sam parametry zdjęć jak kiedyś to robiłem za czasów klisz stąd lustrzanka. Możliwość robienia dobrej jakości filmów jest pożądana. Czasem astrofoto, ale bez szaleństw.

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 17:56 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Posty: 5190
Lokalizacja: Katowice-Janów
Olek myślę, że Wszystko co najważniejsze i co wiedzieć powinieneś , dowiedziałeś się od fachowca w Zwardoniu. Nic mądrzejszego już Nikt nie wymyśli ;)

_________________
Moje Fotki
tel.512174124 , 511960672
gg: 11790876 e-mail: grzegorzczerneckiastro@interia.pl
TS APO 102/520 f5.1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI 290 MM Mini, Canon EOS 550D.

------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 19:25 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Problem wart przemyślenia , a nie suchej poddania suchej analizie , po dokupieniu "szklarni" przesiadka z systemów jest co najmniej bardzo kosztowna.
Tu nie pomoże pierścionek czy redukcja , pomiędzy systemami nic nie pasuje. Choć na obecnym etapie rozpoznania rynku między N3100 a C600 na razie remis :|
Jednak na upartego na razie z lekką przewagą na Nikona z uwagi na szybki AF przy opcji filmowania. Ale szukam "diabła" w szczegółach.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 20:17 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Olek, Ponieważ wbiłeś mi klina tym tematem bo sam zastanawiam się nad zakupem lustrzanki i astrofoto biorę pod uwagę to pogadałem dziś ze znajomym który zajmuje się fotografią prawie pół profesjonalnie. Co prawda on sam zaczynał od Canona D350 a teraz ma D50 ale z tego co mi mówił to właściciele Nikonów narzekają na szumy przy wysokich czułościach i to może być spory problem dla kogoś kto chce robić zdjęcia nocą. Wiem coś na ten temat bo sam miałem aparat z ciemnym obiektywem, który dawał sporo szumów przy dużych czułościach. Teraz mam Lumixa który ma dużo lepszą matrycę i jasny obiektyw i komfort robienia zdjęć oraz satysfakcja z efektów jest dużo większa. Niestety Canon który by mnie interesował ze względu na ilość funkcji to na pewno nie D600 ale coś lepszego. Z tego co się zorientowałem to D600 swoimi możliwościami w ustawieniach to odpowiednik Nikona D3200. Z rozmowy z moim znajomym dowiedziałem się też że osoby robiące fotografię reporterską które chcą strzelić szybko udaną fotkę używają raczej Canonów. Mam jednak nadzieję że właściciele Nikonów nie potwierdzą informacji że szumy matrycy są dokuczliwe bo Nikon D5100 też mi się podoba.

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 21:07 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Rafał , piszesz że masz Lumixa i jest lepszy , ale w czym ? To jest kompakt , lustro czy inne dziwne dzieło Panasonica :!:
I co to za funkcje których brakuje w Canonie 600 ? Szumy w Canonie 600 zaczynają dokuczać z ISO 3200 czy to mało ?
Co przy f4 umożliwia robienie fotek przy świecach , przy fotkach ISO400 i czasie 30s trudno dopatrzeć się w jpg-ach hotpixeli , więc co jest nie halo z Canonem ?

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 21:09 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Posty: 5190
Lokalizacja: Katowice-Janów
Z tego co mi wiadomo to pod względem szumów i astrofotografii wśród lustrzanek zdecydowanie najlepiej wypadają Canony, zresztą wystarczy poszperać po forach ,większość fotek a juz na pewno te najlepsze, ma w podpisie CANON.Marek kiedyś nawet wrzucił kiedyś na forum porównanie szumów z różnych aparatów, Canon dystansowal rywali.

_________________
Moje Fotki
tel.512174124 , 511960672
gg: 11790876 e-mail: grzegorzczerneckiastro@interia.pl
TS APO 102/520 f5.1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI 290 MM Mini, Canon EOS 550D.

------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 21:44 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Olek, pisałem właśnie o szumach w Nikonie a nie w Canonie. Jeżeli chodzi o mój aparat to Lumix LX3 (właściwie to samo co Leica D-Lux 4, na 100% ten sam obiektyw) przedtem miałem Canona PowerShot S50 (i mam zresztą do dzisiaj). Do czasu gdy nie nabyłem swojego Lumixa aparaty Panasonica też traktowałem jako egzotyczne wyroby w dziedzinie fotografii ale ten aparat to naprawdę niezły sprzęcik i wielu profesjonalnych fotografów traktuje go uzupełnienie swojej "narzędziowni". Tak więc mam pewne porównanie. Lumix ma obiektyw f 2.0 a Canon f 2.8 a to już przepaść jeżeli chodzi o fotki w ciemnych pomieszczenia a ja nie lubię pstrykać z lampą bo to zabija całą scenę i jej klimat. Szumy w matrycy w Lumixie też są o niebo mniejsze ale tu już wiadomo od S50 do LX3 minęła "epoka". Jeżeli chodzi o funkcje których nie doszukałem się w Canonie D600 to Braketing i Zdjęcia z interwałem czasowym. Ma to na przykład stary kompakt Canona S50 i nowy amatorski NIkon D5100 a nie ma LX3.

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:02 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Widzę, że coraz więcej kontrowersyjnych informacji.
Czy nie jest to tak jak z Mercedesem i BMW?

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:06 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Olek, ja chyba dozbieram na Canona ale nie D600 :)

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:12 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rafał Malczyk napisał(a):
Olek, ja chyba dozbieram na Canona ale nie D600 :)

Ale jaki?

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:31 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Trudny wybór, na szczęście mam jeszcze trochę czasu ale wydaje mi się że D60 (cena jakieś 3500 za body) bo D50 już chyba ciężko będzie kupić, choć też do Timelapsów trzeba chyba podłączać pilota ale ciągnie mnie do astrofoto kiedyś w przyszłości.

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 08:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Rafał Malczyk napisał(a):
... ale z tego co mi mówił to właściciele Nikonów narzekają na szumy przy wysokich czułościach i to może być spory problem dla kogoś kto chce robić zdjęcia nocą... Mam jednak nadzieję że właściciele Nikonów nie potwierdzą informacji że szumy matrycy są dokuczliwe bo Nikon D5100 też mi się podoba.

Cała historia z szumami w Nikonie wzięła się z tego, że Nikon stosował w swoich lustrzankach matryce CCD, które rzeczywiście z szumami radziły sobie gorzej. Natomiast w modelach D3100, D3200 i D5100 zastosowano już matryce CMOS, a więc tego samego rodzaju co w Canonach. Nawet jeśli puryści stwierdzą że dalej Nikony szumią bardziej niż Canony, to będzie to róźnica minimalna.

Aleksander Halor napisał(a):
Problem wart przemyślenia , a nie suchej poddania suchej analizie , po dokupieniu "szklarni" przesiadka z systemów jest co najmniej bardzo kosztowna.
Tu nie pomoże pierścionek czy redukcja , pomiędzy systemami nic nie pasuje. Choć na obecnym etapie rozpoznania rynku między N3100 a C600 na razie remis :|
Jednak na upartego na razie z lekką przewagą na Nikona z uwagi na szybki AF przy opcji filmowania. Ale szukam "diabła" w szczegółach.

Wydaje mi się że zasadniczym problemem w wyborze między systemami jest wybór obiektywów dla typowego amatora. Gdybym wiedział jaki obiektyw mam wkręcić do mojego byłego już Canona, to na 100% zostałbym przy systemie canonowskim. Niestety nie miałem żadnego rozsądnego pomysłu, stąd zmiana systemu na Nikona, co - jak napisał powyżej Olek - przy posiadaniu szklarni i innych akcesoriów jest rzeczą kosztowną. Jednak zdecydowałem się na ten krok i nie żałuję.
Moim zdaniem zasadniczą przewagą Nikona w tym segmencie rynku są sensowne obiektywy za sensowną cenę.
Napiszczcie proszę jakie macie zamiar kupić szkło do 600D czy 60D i ile przy okazji ono kosztuje.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 08:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
I małe zestawienie obiektywów dla typowego AMATORA:

Nikon Nikkor 18-105 VR (1099 zł) - bardzo sensowny i przyzwoity optycznie obiektyw, moim zdaniem jest to sedno sprawy, Canon nie ma tu odpowiednika. Może być ew. EF-S 18-135 IS (1190 zł), ale optycznie i pod względem budowy odstaje od w/w Nikkora. EF-S 17-85 IS USM (1299 zł) Olek H. bardzo dobrze zna bo go ma, więc nie będę się o nim rozpisywał, też trudno moim zdaniem mu konkurować ze wspomnianym Nikkorem. EF-S 18-85 IS USM to koszt z kolei 2999 zł :shock: , więc duuużo więcej niż np. D3100 + 18-105 VR.

Teraz chcemy kupić typową jasną stałkę, odpowiednik 50mm dla pełnej klatki:
Nikon Nikkor AF-S DX 35 f/1.8 - 750 zł
Canon EF 35 f/2 - 1250 zł

No i każdy amator chce mieć tele, najlepiej do 300mm:
Nikon Nikkor AF-S DX 55-300 VR - 1115 zł
Canon EF 70-300 IS USM - 1915 zł

Powtarzam że mówimy o typowych amatorach chcących mieć rozsądne szkła (a nie idealne) za równie rozsądne pieniądze.

Wszystkie ceny na dzień dzisiejszy za fotozakupy.pl.

I jeszcze jedno:
Grzegorz Czernecki napisał(a):
Z tego co mi wiadomo to pod względem szumów i astrofotografii wśród lustrzanek zdecydowanie najlepiej wypadają Canony, zresztą wystarczy poszperać po forach ,większość fotek a juz na pewno te najlepsze, ma w podpisie CANON.Marek kiedyś nawet wrzucił kiedyś na forum porównanie szumów z różnych aparatów, Canon dystansowal rywali.

Trudno się z tym nie zgodzić, Nikonem się raczej astrofoto nie foci, ale jakoś wydaje mi się że założyciel wątku traktuje to "astrofoto" przy okazji, aparat ma być użyteczny w codziennych sytuacjach, więc nie powinien to być problem.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 20:32 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Adamie wywód jak najbardziej słuszny , jednak można z Canonem powalczyć cenowo z obiektywami Tamrona , w tym przypadku ceny są już atrakcyjne. Ale tak naprawdę nie udało mi się znaleźć (oprócz przyzwyczajenia do marki) istotnych sensownych argumentów które
mogłyby przeważyć nad którymś typem aparatu , jedynie co może mieć istotne znaczenie to posiadanie przez Canona 600 czujnika krzyżowego
AF - który niesamowicie usprawnia działanie całego systemu AF , po przesiadce z 450tki nieostre zdjęcie (o ile to nie było zamierzone) poszło w niepamięć. Tam gdzie ustawiam punkt AF to tam jest ostro. Sprawdzone z EF-S 17-85 , Tamronem SP-AF 60 mm , SP-AF 10-24 oraz SP-AF 55-200
I to niestety jedyna przewaga nad konkurencją , gdzie Nikon ma lepszą pracę AF w trybie video. Czyli PAT.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Właściciele Nikonów proszę o opinię o sprzecie
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 20:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
W moich wywodach pominąłem obiektywy firm trzecich, z którymi jak wiadomo Canon współpracuje różnie. Często gęsto trzeba ratować się kalibracją w serwisie. Ja przymierzałem do mojego 400D trzy Sigmy 17-70 i nic z tego nie wyszło. Co nie znaczy że się nie da, ale mamy jeden problem więcej.

Nie chciałbym jednak aby moje posty były odbierane jako antycanonowskie. Podważałbym przecież sens fotografowania przez miliony rzesz amatorów Canonów, a przecież wszyscy wiemy że tak nie jest. Moim zdaniem ideałem byłoby połączenie body Canona z obiektywami Nikona, ale takich cudów nie ma. Nikon wg mnie ma bardziej przemyślaną ofertę obiektywów dla sektora amatorskiego i to jest dla mnie sednem sprawy. Wybór na rynku jest szeroki i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Warto jednak zastanowić się nad Nikonem, co nie znaczy, że jest lepszy i trzeba go zaraz kupować.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL