Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 16:44

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: środa, 4 maja 2011, 15:29 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
W niedalekiej przyszłosci będe zmieniał sprzęt foto myśle o Canonie 60D lub 5D.Wiem że są forumowicze pracujący Canonami 550D.Obecnie mój aparat ma 10mega matryce a kit ledwo sobie radzi z takim formatem,wiec chciałem spytać kolegów jak sobie radzą z tak dużymi matrycami,to aż 8 mega in plus.Chciałbym od Was zaczerpnąć opini czy wraz ze zmianą body czeka mnie zakup szkła z wyższej półki.Obiektywy canona z literką L lub DO w nazwie nawet używane słono kosztują :(
Z góry dzięki za wypowiedzi :)

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: środa, 4 maja 2011, 18:22 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Generalnie po przeczytaniu kilkunastu recenzji Canon 60D okazuje się być za bardzo zbliżony do 550-tki , więc
raczej go sobie odpuść , jeżeli już chcesz przeskoczyć to od razu na 7D potem trochę jest pusto i dopiero 5D.
Co do szkieł to zależy jaką matrycę chcesz kupić jako docelową : pełną klatkę czy ogryzka APS-C
Oczywiście elki to ideał , jednak zawsze możesz poszukać alternatyw wśród obiektywów Sigma czy Tamron.
Na początek określ sobie aparat , a potem resztę , bardzo dobra elka to 17-40 , tak na początek.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: środa, 4 maja 2011, 20:27 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki Olku.Wybiore chyba 7D ze względu na obiektywy które już posiadam a te lepiej pasują do mniejszej klatki.Szkła te to Sigmy którym z powodu ceny wybaczam pewne niedociągnięcia.70-300mm f4-5,6macro przy ustawieniu ogniskowej od 110 do 200 i przysłonie f9 zachowuje sie naprawde super,zdjęcia są ekstra.Podobnie jest z 18-125mmf3,8-5,6DC OS HSM,to taki spacerzoom który przy ogniskowych 24-90 i f5.6 do 8 ostrzy jak brzytwa .Nowe body chciałbym ubrać w szkiełko które będzie robić foty bez kombinowania parametrami,i tu jesli zoom to chyba tylko elka spełnia warunki.No chyba że ktoś coś wie o czymś wypasionym ze stajni Sigmy czy innego producenta

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: środa, 4 maja 2011, 20:43 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 maja 2010, 07:40
Posty: 127
Lokalizacja: Nieborowice
7D to fajny sprzęt do szybkiego robienia zdjęć. Z obiektywami które wymieniłeś będzie się trochę męczył (a raczej Ty jako fotograf) bo 7D został wręcz stworzony do współpracy z szybkimi szkłami Canona z czerwonym albo złotym paskiem (zielonym niekoniecznie ;) ). Sigma HSM mimo wszystko nieco odstaje wciąż pod względem szybkości AF, szybkość AF w sigmach bez HSM jest zazwyczaj tragiczna. Bardziej tragiczna jest tylko w tamronie 70-300 który jednak wciąż posiadam :)
Wg mnie kupując 7D nastaw się na szybką wymianę szkieł, bo inaczej szkoda zainwestowanych w tą puszkę pieniędzy. Może jak określisz czego Ci brakuje w 40D (który to imho jest bardzo udanym body) można będzie coś więcej doradzić.

_________________
TS130/910 0.79x, EQ6, Atik383
http://astrojolo.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: środa, 4 maja 2011, 22:05 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Marcin Porebinski napisał(a):
Nowe body chciałbym ubrać w szkiełko które będzie robić foty bez kombinowania parametrami,i tu jesli zoom to chyba tylko elka spełnia warunki.No chyba że ktoś coś wie o czymś wypasionym ze stajni Sigmy czy innego producenta

Marcinie, jeśli tak podchodzisz do sprawy, to skłaniaj się raczej do szkieł systemowych, czyli canonowskich. Prawdziwą kopalnią wiedzy jest forum CanonBoard, choć z drugiej strony im więcej tam czytam, tym mniej wiem ;) . Ale podsumowując temat na podstawie wypowiedzi wielu osób można by wytypować takie szkiełka (rozumiem że chodzi o zoomy ogólnego zastosowania, czyli tzw. spacerzoomy):

Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM - dobry optycznie choć ciemny, cena umiarkowana jak na Canona, w okolicach 2.350 zł.

Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM - bardzo dobry optycznie i jasny, do tego drogi, są tacy co mówią że nie daliby tyle kasy za szkło do APS-C (ok. 3.500 zł z tego co pamiętam).

Canon EF 17-40 mm f/4.0L USM - wiadomo L-ka, może nieco krótka, generalnie dobry obiektyw choć przeważa opinia że dopiero na pełnej klatce pokazuje pazur, na APS-C niekoniecznie. Wiele można poczytać o nim w necie. Cena na dzień dzisiejszy to rejony 2.600 - 2.700 zł.

Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM - j.w., idealny pod FF, dla APS-C może być nieco za wąski. Chodzą pogłoski o nienajlepszej jakości egzemplarzy z białych pudełek, czyli dodawanych jako kitowe. Cena w granicach 3.200 zł.

Trzeba pamiętać, że L-ki ze względu na swoją budowę i możliwość podpięcia pod pełną klatkę to obiektywy na lata. W/w modele są może nieco ciemne, ale jaśniejsze L-ki to już kosmos. Niestety Canon nie rozpieszcza cenami. Życzę rozsądnego wyboru :!:

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: środa, 4 maja 2011, 22:53 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
A co tam , jakbyś miał za dużo czasu ...
http://www.optyczne.pl/index.html?produ ... j=Wyszukaj

Co do EF-S 15-85 i EF-S 17-85 są dość miernymi zoomami uniwersalnymi , dobrze sobie radzą przy dobrym oświetleniu i dłuższych ogniskowych
Wrzucam fotkę przy słabym świetle i ogniskowej 17 mm. Myślałem że 15-85 jest coś poprawione , ale nie jest.
Niemniej 17-85 kupowałem za niecały tysiak - to nie marudzę , ale ta fotka to klęska na maksa. Fajny wagon , fajna górka a reszta ... nie mówię.
Kurcze lepsze foty wychodzą z badziewnej komórki :|

Jeszcze zastanawiam się nad obiektywem Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM


Załączniki:
Komentarz: Bardziej skopanego zdjęcia zrobić się nie da. EOS 450 + EFS17-85 , ogniskowa 17 mm
IMG_2803.JPG
IMG_2803.JPG [ 139.15 KiB | Przeglądane 5677 razy ]

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 08:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Aleksander Halor napisał(a):
Co do EF-S 15-85 i EF-S 17-85 są dość miernymi zoomami uniwersalnymi , dobrze sobie radzą przy dobrym oświetleniu i dłuższych ogniskowych
Wrzucam fotkę przy słabym świetle i ogniskowej 17 mm. Myślałem że 15-85 jest coś poprawione , ale nie jest.

Olku, skąd takie złe zdanie o 15-85 ? Optyczni mówią inaczej, zresztą większość użytkowników tego szkła też. Tych dwóch obiektywów raczej porównać ze sobą nie można. Wiadomo że nie jest to cud miód, ale taką politykę prowadzi Canon, że za dobre szkło trzeba niestety zapłacić. Przy czym w momencie premiery 15-85 kosztował gdzieś 3000 zł, niewiele mniej zresztą kiedyś wyceniano 17-85 (sam pamiętam).

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 08:44 
Offline
Nowy na forum

Dołączył(a): piątek, 14 stycznia 2011, 21:57
Posty: 1
Lokalizacja: Bronów
Aleksander Halor napisał(a):
Wrzucam fotkę przy słabym świetle i ogniskowej 17 mm. Myślałem że 15-85 jest coś poprawione , ale nie jest.
Fajny wagon , fajna górka a reszta ... nie mówię.
Kurcze lepsze foty wychodzą z badziewnej komórki :|

Zdjęcia nie robi szkło czy też sam aparat, lecz człowiek za nim stojący.
"Onanizm sprzętowy powoduje impotencję twórczą" - coś w tym jest...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 09:17 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Każdy sądzi że jeśli coś kosztuje 2 x więcej to musi być lepsze , miałem w rękach oba obiektywy do porównać i róznicy w fotach
jakości i prędkości działania widać nie było. Konstrukcujnie i na wygląd są jak bliźniaki. Drobna modyfikacja i zmiana cyferki ?
To wiesz że da się zrobić , w końcu rynek kart graficznych działa podobnie.

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 09:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
http://www.optyczne.pl/index.html?producent=26&obiektyw=877&typ=0&moc=0
Jest tam dużo odniesień do 17-85 i to raczej na plus. Ale w ręce nie miałem, więc się nie będę autorytatywnie wypowiadał.

I do kompletu:
http://www.optyczne.pl/177.11-Test_obiektywu-Canon_EF-S_15-85_mm_f_3.5-5.6_IS_USM_Podsumowanie.html

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 09:37 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
http://pliki.optyczne.pl/can15-85/can15-85_f27.jpg
http://pliki.optyczne.pl/can15-85/can15-85_f23.jpg

Na obu fotach fiolety zabijają , tak jak na mojej , czy warto dać drugi tysiąc za 2 mm ?

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 09:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Rafał Wegierowski napisał(a):
Zdjęcia nie robi szkło czy też sam aparat, lecz człowiek za nim stojący.
"Onanizm sprzętowy powoduje impotencję twórczą" - coś w tym jest...


O! I to jest sedno sprawy. To że ktoś ma skrzypce nie znaczy że umie na nich grać, a jak już gra to nie znaczy że ta muzyka jest miła dla ucha (wyczytane na CanonBoard).

Jeśłi przeszkadza aberka to droga jest jedna - dobre stałki :) .

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 10:03 
Offline
Ranga: [8]
Ranga: [8]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 19:02
Posty: 2845
Odbiegliśmy trochę od sedna sprawy do porównania 17-85 i 15-85 , to ten sam cukierek , ale w innym papierku z nową ceną.
Adam , stałki to podstawa , ale myśłę że elka 17-40 da radę :lol:

_________________
Equinox 100/900 , TS90/500


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 19:04 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki za pomoc i linki.Łukasza ciekawi czego mi brak w 40D,już tak mam że co jakiś czas zmieniam sprzęt starając sie aby ten nowy był z wyższej półki.Sam zauważasz że 7D jest szybszy,mnie sie podoba wysoka rozdzielczosć,nowe dwa procesory,szersze iso,punkty AF,to powody dla których go wybieram.Te właśnie powody wymuszają zakup naprawde godnego szkła i tylko chyba elki spełniają takie warunki.Ciągle sie jeszcze zastanawiam co wybiore bo nie jest to proste.Może bedzie warto pociułać dłużej kase i kupić coś exstra bo jak siebie znam za kilka lat zakręci mnie pełna klatka
Adamie jesli chodzi o kase staram sie być rozsądny i z tego powodu troszke potrwa nim bede szczęśliwym posiadaczem nowego szkiełka,wtedy odswieże wątek i pochwale sie co to jest :)
ps.chyba przypadkowo wywołałem małą sprzeczkę Aleksander vs. Adam :lol:

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 20:09 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 maja 2010, 07:40
Posty: 127
Lokalizacja: Nieborowice
Marcin Porebinski napisał(a):
Łukasza ciekawi czego mi brak w 40D,już tak mam że co jakiś czas zmieniam sprzęt starając sie aby ten nowy był z wyższej półki.Sam zauważasz że 7D jest szybszy,mnie sie podoba wysoka rozdzielczosć,nowe dwa procesory,szersze iso,punkty AF,to powody dla których go wybieram(...)

Rozumieć :) Z 7D na pewno będziesz mega zadowolony, ale mimo wszystko rozważyłbym zaczęcie upgrade'u od obiektywów. Wg mnie wymieniając to co masz na 17-40, 70-200 i np stałkę 50/1.4, ew. 24-105 odczujesz dużo większy wzrost radości z fotografowania mając cały czas 40D niż wymieniając puszkę na 7D. A przy okazji będziesz miał otwarte wszystkie pozostałe drogi - czy to reporterski 7D czy jakaś pełna klatka.
Tak czy siak życzę udanych wyborów oraz dobrego światła :)

_________________
TS130/910 0.79x, EQ6, Atik383
http://astrojolo.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: piątek, 6 maja 2011, 21:59 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
Po namyśle i rozważeniu różnych opcji postąpie chyba tak jak sugeruje Łukasz,bo tak na chłopski rozum niema sensu pozbywać sie puszki skoro nie wykorzystało sie jej wrodzonych parametrów na full .Jakie szkiełka znajdą sie w mojej torbie tego dokładnie niewiem, ale wiem że będą conajmniej dwa nim zmienie body.Ta stałka jest super,ale na teraz myśle o zoomach
Fajnie jest mieć świadomość że jest na necie forum które skupia ludzi pozytywnie nawiedzonych swoją pasją i chętnie służących radą.Dzięki koledzy :D
Gdy dokonam zakupu odświeże wątek aby sie pochwalić co wybrałem,Będziecie sie mogli przekonać czy czas jaki mi poświęciliscie nie zmarnowałem :lol:

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: sobota, 7 maja 2011, 00:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
17-40 4L + C 50 1.4 + 70-200 4L
24-105 4L + 70-200 4L i dla zabawy C 50 1.8 II

Tak bym obstawiał :D
A zresztą to już napisał Łukasz :roll:

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2011, 11:57 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
Troche to trwało,szkiełko kupione :D Postawiłem na 17-40L USM.Zakupu dokonałem tydzien temu ale dopiero dzis mam okazje sie pobawić .Już wiem że ten obiektyw przyniesie mi wiele radosci ,naprawde bardzo dziękuje za uczciwe doradztwo :D Nastepnie zastanawiam sie czy zamiast czegos długiego nie wybrać stałej pięćdziesiątki która jak to stałka daje perfekcyjne obrazy,ale na tą decyzje mam czas .Tym czasem jeszcze raz dzieki :D
Pozdrawiam Marcin

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2011, 14:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Jak już co nieco popstrykasz to opisz proszę Twoje wrażenia z pracy tym obiektywem

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie szkło do nowego Canona
PostNapisane: piątek, 8 lipca 2011, 17:20 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
Adam Skrzypek napisał(a):
Jak już co nieco popstrykasz to opisz proszę Twoje wrażenia z pracy tym obiektywem

Tak własnie zamierzam,jak tylko uda mi sie zrobić fotki w różnych warunkach to natychmiast napisze co i jak,tymczasem prosze o troche cierpliwosci bo naprawde czasu dla siebie mam niewiele.Kilka zdjec takich ala testowych zrobionych w domu różnych przedmiotów pokazały duże różnice w porównaniu do tego co posiadałem do tej pory :) Ale chce sie przekonac co to szkło potrafi w plenerze,zrobić wiecej zdjeć,dokładniej sie wszystkiemu przyjżeć,wtedy i ocena będzie bardziej rzetelna .
Pozdrawiam

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL