Teraz jest niedziela, 29 marca 2020, 08:31

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 20:43 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 16 grudnia 2009, 22:14
Dla nieotwartego umys┼éu b─Ödzie to co┼Ť nie do przyj─Öcia, tak jak dla wierz─ůcego by┼éoby* dowiedzie─ç si─Ö, ┼╝e "jego boga" nie ma.

*To tylko przykład, nie zakładam tu żadnych twierdzeń ani hipotez.

http://www.youtube.com/watch?v=8MZRbaLV ... playnext=1

Jak Ian m├│wi w pierwszej cz─Ö┼Ťci, to jest tylko informacja, nie nak┼éaniane do zmiany pogl─ůd├│w. Zreszt─ů.. jak ju┼╝ pisa┼éem - Kto ma otwarty umys┼é zrozumie z tego to co trzeba z tego zrozumie─ç.

Edit- Przy okazji bardzo fajny kawa┼éek jest pod koniec 5 cz─Ö┼Ťci, w kilku zdaniach Ian pokazuje jak wsp├│┼éczesny cz┼éowiek mo┼╝e za┼Ťlepi─ç si─Ö czym┼Ť i nawet zabi─ç w imi─Ö swojego przekonania, a w momencie gdy oka┼╝e si─Ö, ┼╝e nie mia┼é racji nie pami─Öta o tym co by┼éo wcze┼Ťniej, jednocze┼Ťnie nie dopuszczaj─ůc do swojego ┼Ťlepego umys┼éu, ┼╝e skoro wtedy nie mia┼é racje, teraz te┼╝ mo┼╝e jej nie mie─ç(!!!) Mowa tu o Wielkim Wybuchu.

Ostatnio edytowano sobota, 19 czerwca 2010, 20:46 przez Marcin Pawlak, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 20:44 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 maja 2010, 14:06
Marcin Pawlak napisał(a):
Owszem, ale dopiero gdy b─Ödzie znany jej koniec :) Do tego czasu nie mo┼╝emy spekulowa─ç na ten temat, bo nie wiemy co "zrobi" ludzko┼Ť─ç w przysz┼éo┼Ťci :)

Dlatego, ja osobi┼Ťcie wierz─Ö w koniec ┼Ťwiata, taki jak w Biblii.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 22:19 

Wiesz, bez najmniejszej obrazy, ale gdyby odwr├│ci─ç strony, i wszyscy ci ludzie, kt├│rzy wierz─ů, zamieniliby si─Ö z miejscami z tymi, kt├│rzy nie wierz─ů, to ludzie normalnie m├│wiliby o 2012, a ┼Ťmiali by si─Ö z tych, kt├│rzy wierz─ů w apokalips─Ö z Biblii... A co do tego - wa┼╝ne jest te┼╝ by zrozumie─ç w co si─Ö wierzy. Gdyby┼Ť rozumia┼é to nie nazwa┼éby┼Ť zdarzenia opisanego w Biblii "ko┼äcem" ┼Ťwiata.
Razem z kolegami i kole┼╝ankami z Mensy rozmawiali┼Ťmy na ten temat wiele razy, i cho─ç nie powinienem tego wytacza─ç poza kr─Ögi, to doszli┼Ťmy do wniosku, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç ludzi wierzy w swoje przekonania, poniewa┼╝ ich nie rozumiej─ů.. W momencie gdy bli┼╝ej poznaj─ů to w co wierz─ů...drastycznie zmieniaj─ů pogl─ůd..mo┼╝e nie tyle co zmieniaj─ů, ale udoskonalaj─ů. To samo tyczy si─Ö niewiary.. Nie wierz─ů, bo nie rozumiej─ů.. Rozumie─ç znaczy widzie─ç przyczyn─Ö, skutek i by─ç w stanie decydowa─ç. Jak mo┼╝na decydowa─ç, gdy nie rozumie si─Ö co si─Ö wybiera. Dowodem na to, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç nie rozumie jest zr├│┼╝nicowanie pogl─ůdu na dan─ů spraw─Ö... Niby wszyscy wierz─ů w to samo, ale nigdy tak samo.. A prawda na dany temat jest tylko jedna. Wi─Öc sama logika daje nam odpowied┼║ - nie rozumiej─ů.

W og├│le temat jest wystarczaj─ůco trudny, ┼╝e jak znam ludzk─ů natur─Ö nied┼éugo albo i ju┼╝ zacznie si─Ö wmawianie sobie "ura┼╝anie uczu─ç czy pogl─ůd├│w" dlatego bardzo by by┼éo mi┼éo, gdyby temat zosta┼é zamkni─Öty.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 00:06 

Gdyby┼Ť rozumia┼é to nie nazwa┼éby┼Ť zdarzenia opisanego w Biblii "ko┼äcem" ┼Ťwiata.
Razem z kolegami i kole┼╝ankami z Mensy rozmawiali┼Ťmy na ten temat wiele razy,

:lol: A to dobre :lol: Nie, no spoko - nie obrażam się. Kurde, gadacie o takich super wydumanych sprawach w tej Mensie, a nie bardzo potrafisz odróżnić języka - nazewnictwa fachowego, od potocznego. Wiem do czego pijesz, to Ci przetłumaczę.

Nie wierz─Ö w Maj├│w, Karola Maja, ani nawet w Majk─Ö Je┼╝owsk─ů (jak chodzi o domniemany koniec ┼Ťwiata), wierz─Ö w ┼╝ycie wieczne i w to, ┼╝e mnie Chrystus Zbawiciel wyzwoli z pokuty, jak─ů jest ziemskie ┼╝ycie. I doskonale rozumiem, w co wierz─Ö, mog─Ö Cie zapewni─ç. :)

W tym momencie, pozwol─Ö siebie samego zacytowa─ç"
-"Mi si─Ö zdaje, ┼╝e czasem uczeni za bardzo "p┼éyn─ů" w swojej wiedzy i dla przydania wi─Ökszej wagi w┼éasnym odkryciom, dodaj─ů szczypt─Ö czego┼Ť "nie z tej ziemi"."

A id─ůc waszym (koleg├│w z Mensy) tokiem rozumowania, ci kt├│rzy maj─ů IQ powy┼╝ej 130, jak by si─Ö zamienili miejscami z tymi co maj─ů poni┼╝ej IQ 70, byli by m─ůdrzejsi od tych m─ůdrych, a m─ůdrzejsi, byli imbecylami. Czyli jak to powiedzia┼ée┼Ť, logika podpowiada - nie rozumiej─ů co (gadaj─ů).
Jako ciekawostk─Ö powiem jeszcze, ┼╝e kiedy┼Ť pokusi┼éem si─Ö i rozwi─ůza┼éem test na IQ i wysz┼éo mi 147 w/g skali binetowskiej. Nie by┼éo by tu nic ciekawego i nadzwyczajnego, gdyby nie to, ┼╝e test rozwi─ůzywa┼éem na chybi┼é - trafi┼é. Zupe┼énie nie czytaj─ůc zada┼ä i pyta┼ä. Za drugim razem (metoda ta sama) wysz┼éo mi IQ 131. Wi─Öc zastanawiaj─ůca dla mnie jest inteligencja DODY na przyk┼éad. :)

No i naprawd─Ö, pami─Ötaj, ┼╝e ludzie z przedzia┼éu 68 - 116 u┼╝ywaj─ů (i maj─ů do tego prawo) j─Özyka potocznego, gdzie w jego rozumieniu, koniec ┼Ťwiata to wtedy kiedy Jezus przyjdzie i zabierze nas do siebie.

Mam nadzieję, że też się nie obrazisz na to co napisałem, nie mam nic przeciwko nauce i inteligencji, ale czasami wydaje się, że inteligencja nie zgrywa się naukowcom z czasem i rozumem. E=mc2 - Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, czyż nie? :D

PS:
Cytuj:
W og├│le temat jest wystarczaj─ůco trudny, ┼╝e jak znam ludzk─ů natur─Ö nied┼éugo albo i ju┼╝ zacznie si─Ö wmawianie sobie "ura┼╝anie uczu─ç czy pogl─ůd├│w" dlatego bardzo by by┼éo mi┼éo, gdyby temat zosta┼é zamkni─Öty.

Z tym si─Ö nie zgodz─Ö, do momentu kiedy nikt nikogo nie wzywa do ringu, warto jednak pogada─ç.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 00:54 

Adamie, cho─ç praktycznie Ci─Ö nie znam szanuj─Ö ci─Ö jako koleg─Ö astroamatora i nie chodzi┼éo mi o to, ┼╝e nie rozumiesz swojej wiary.. Tylko, ┼╝e nie rozumiesz poj─Öcia apokalipsy :) Specjalnie wzi─ů┼éem s┼éowo "koniec" w cudzys┼é├│w, bo Apokalipsa oznacza nowy pocz─ůtek, nie za┼Ť koniec :)

Co do Mensy, testy og├│lnie dost─Öpne ca┼ékiem si─Ö r├│┼╝ni─ů od tych Mens-owskich.. Tam masz 20 r├│┼╝nych i z tego wyliczaj─ů ci wynik.. Mi wyszed┼é wynik 156, i jest to liczba praktycznie sta┼éa, bo mo┼╝e si─Ö waha─ç +-5 pkt.

Co do zamieniania miejscami chodzi┼éo mi o pokazanie, ┼╝e ilo┼Ť─ç g┼éos├│w za jednym mo┼╝e zmieni─ç ca┼ékowicie postrzeganie tej sprawy. Dla przyk┼éadu.. Gdyby 10% ludzi uwa┼╝a┼éo, ┼╝e prowadzenie po pijanemu jest bezpieczne, te 90% by ich wy┼Ťmia┼éo. Gdyby jednak 90% ludzi uwa┼╝a┼éo tak jak uwa┼╝a┼éo wcze┼Ťniej 10%, to tamte 10% by┼éoby wy┼Ťmiane. W przeno┼Ťni wsp├│lna ┼Ťwiadomo┼Ť─ç. Ci co s─ů w mniejszo┼Ťci nie zawsze s─ů tymi, kt├│rzy nie maj─ů racji.

Co do zako┼äczenia tematu.. Mam nadzieje, ┼╝e nic takiego si─Ö nie stanie, ale spotka┼éem si─Ö ju┼╝ z sytuacjami, gdzie kto┼Ť nie m├│g┼é sobie "poradzi─ç" z tym, ┼╝e kto┼Ť np. otwarcie m├│wi, ┼╝e nie wierzy w Boga - niekt├│rzy uznaj─ů to za obraz─Ö, bo skoro oni wierz─ů, to oni maj─ů racj─Ö. Ja po prostu wiem, ┼╝e te forum ma najmilsz─ů atmosfer─Ö i samych super ludzi, i po prostu nie chcia┼ébym, ┼╝eby kto┼Ť poprzez nieporozumienie mia┼é do mnie jaki┼Ť uraz.. Po prostu na niekt├│re tematy si─Ö nie rozmawia, a zapowiada┼éo si─Ö, ┼╝e temat zmierza w tym kierunku.

Dlatego mo┼╝e zejd┼║my z "kto w co wierzy" i zajmijmy si─Ö merytoryczn─ů cz─Ö┼Ťci─ů tego tematu:)

Tak wi─Öc: Ogl─ůda┼ée┼Ť "film" kt├│ry podlinkowa┼éem?

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 09:49 

Adamie, cho─ç praktycznie Ci─Ö nie znam szanuj─Ö ci─Ö jako koleg─Ö astroamatora i nie chodzi┼éo mi o to, ┼╝e nie rozumiesz swojej wiary.. Tylko, ┼╝e nie rozumiesz poj─Öcia apokalipsy :) Specjalnie wzi─ů┼éem s┼éowo "koniec" w cudzys┼é├│w, bo Apokalipsa oznacza nowy pocz─ůtek, nie za┼Ť koniec :)

Nie mylisz si─Ö co do tego, co w s┼éowniku oznacza s┼éowo Apokalipsa. Oznacza to to samo, co w potocznym j─Özyku (zwyk┼éych ludzi, przewa┼╝nie katolik├│w) "koniec ┼Ťwiata". Zapewniam Ci─Ö, rozumiem s┼éowo (znaczenie) Apokalipsa, oraz koniec ┼Ťwiata. Tak naprawd─Ö, nie rozumiem z sk─ůd taka ch─Ö─ç "podebrania leszcza", na t─Ö Apokalips─Ö, pewnie z tej samej przyczyny, co cz┼éowiek kt├│ry si─Ö dowie ┼╝e Sydney nie jest stolic─ů Australii, to potem wszystkich o to pyta, by ich przy┼éapa─ç na tej niewiedzy. Przepraszam, ale takie robisz wra┼╝enie. (Przepraszam tym bardziej, je┼Ťli tak nie jest).

Co do Mensy, testy og├│lnie dost─Öpne ca┼ékiem si─Ö r├│┼╝ni─ů od tych Mens-owskich.. Tam masz 20 r├│┼╝nych i z tego wyliczaj─ů ci wynik.. Mi wyszed┼é wynik 156, i jest to liczba praktycznie sta┼éa, bo mo┼╝e si─Ö waha─ç +-5 pkt.

Przykro mi i zdania nie zmieni─Ö - jestem sceptyczny, co do organizacji MENSA!

Cytuj─ůc fragment z fajnego filmu:
-"Poznasz głupiego, po czynach jego".

Co do zamieniania miejscami chodzi┼éo mi o pokazanie, ┼╝e ilo┼Ť─ç g┼éos├│w za jednym mo┼╝e zmieni─ç ca┼ékowicie postrzeganie tej sprawy. Dla przyk┼éadu.. Gdyby 10% ludzi uwa┼╝a┼éo, ┼╝e prowadzenie po pijanemu jest bezpieczne, te 90% by ich wy┼Ťmia┼éo. Gdyby jednak 90% ludzi uwa┼╝a┼éo tak jak uwa┼╝a┼éo wcze┼Ťniej 10%, to tamte 10% by┼éoby wy┼Ťmiane. W przeno┼Ťni wsp├│lna ┼Ťwiadomo┼Ť─ç. Ci co s─ů w mniejszo┼Ťci nie zawsze s─ů tymi, kt├│rzy nie maj─ů racji.

Zgadzam si─Ö z Tob─ů. Ale ci s─ů w wi─Ökszo┼Ťci, nie zawsze s─ů te┼╝ tymi co racji nie maj─ů.

Co do zako┼äczenia tematu.. Mam nadzieje, ┼╝e nic takiego si─Ö nie stanie, ale spotka┼éem si─Ö ju┼╝ z sytuacjami, gdzie kto┼Ť nie m├│g┼é sobie "poradzi─ç" z tym, ┼╝e kto┼Ť np. otwarcie m├│wi, ┼╝e nie wierzy w Boga - niekt├│rzy uznaj─ů to za obraz─Ö, bo skoro oni wierz─ů, to oni maj─ů racj─Ö. Ja po prostu wiem, ┼╝e te forum ma najmilsz─ů atmosfer─Ö i samych super ludzi, i po prostu nie chcia┼ébym, ┼╝eby kto┼Ť poprzez nieporozumienie mia┼é do mnie jaki┼Ť uraz.. Po prostu na niekt├│re tematy si─Ö nie rozmawia, a zapowiada┼éo si─Ö, ┼╝e temat zmierza w tym kierunku.

Dlatego mo┼╝e zejd┼║my z "kto w co wierzy" i zajmijmy si─Ö merytoryczn─ů cz─Ö┼Ťci─ů tego tematu:)

A ja dalej my┼Ťl─Ö, ┼╝e warto porozmawia─ç. Lubi─Ö rozmawia─ç z kim┼Ť kto ma co┼Ť do powiedzenia.
Nie uwa┼╝am by to, ┼╝e kto┼Ť nie wierzy, b─ůd┼║ wierzy w innego Boga, stanowi┼éo dla mnie problem. Raczej nie. A o tych sprawach, zawsze warto rozmawia─ç, bo to "CO┼Ü", co jako┼Ť bardzo blisko sensu ┼╝ycia, chyba ka┼╝dego cz┼éowieka jest.

Ogl─ůda┼éem, nie wci─ůgn─Ö┼éo mnie. Musz─Ö poczeka─ç z tym na bardziej odpowiedni moment.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 10:18 

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, ALE POPRZEDNIEGO POSTA CO┼Ü NIESK┼üADNIE WYSTAWI┼üO, A I Z EDYTOWA─ć SI─ś NIE DA┼üO :( Wystawiam drugi raz to samo, poprawione.

Cytuj:

Nie mylisz si─Ö co do tego, co w s┼éowniku oznacza s┼éowo Apokalipsa. Oznacza to to samo, co w potocznym j─Özyku (zwyk┼éych ludzi, przewa┼╝nie katolik├│w) "koniec ┼Ťwiata". Zapewniam Ci─Ö, rozumiem s┼éowo (znaczenie) Apokalipsa, oraz koniec ┼Ťwiata. Tak naprawd─Ö, nie rozumiem z sk─ůd taka ch─Ö─ç "podebrania leszcza", na t─Ö Apokalips─Ö, pewnie z tej samej przyczyny, co cz┼éowiek kt├│ry si─Ö dowie ┼╝e Sydney nie jest stolic─ů Australii, to potem wszystkich o to pyta, by ich przy┼éapa─ç na tej niewiedzy. Przepraszam, ale takie robisz wra┼╝enie. (Przepraszam tym bardziej, je┼Ťli tak nie jest).

Cytuj:

Przykro mi i zdania nie zmieni─Ö - jestem sceptyczny, co do organizacji MENSA!

Cytuj─ůc fragment z fajnego filmu:
-"Poznasz głupiego, po czynach jego".

Cytuj:

Zgadzam si─Ö z Tob─ů. Ale ci s─ů w wi─Ökszo┼Ťci, nie zawsze s─ů te┼╝ tymi co racji nie maj─ů.

Cytuj:

A ja dalej my┼Ťl─Ö, ┼╝e warto porozmawia─ç. Lubi─Ö rozmawia─ç z kim┼Ť kto ma co┼Ť do powiedzenia.
Nie uwa┼╝am by to, ┼╝e kto┼Ť nie wierzy, b─ůd┼║ wierzy w innego Boga, stanowi┼éo dla mnie problem. Raczej nie. A o tych sprawach, zawsze warto rozmawia─ç, bo to "CO┼Ü", co jako┼Ť bardzo blisko sensu ┼╝ycia, chyba ka┼╝dego cz┼éowieka jest.

Cytuj:

Ogl─ůda┼éem, nie wci─ůgn─Ö┼éo mnie. Musz─Ö poczeka─ç z tym na bardziej odpowiedni moment.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 12:13 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 10 maja 2010, 16:58

Marcin, w tej kwestii trudno si─Ö z Tob─ů nie zgodzi─ç. Wi─Ökszo┼Ť─ç zawsze ma "racj─Ö" i tak by┼éo, jest i b─Ödzie!
Dla mnie, najwa┼╝niejsze to mie─ç w┼éasne zdanie i tego si─Ö trzymam a co na to ┼Ťwiat powie? Tak czy siak nie mam na to wp┼éywu, wi─Öc po co si─Ö stresowa─ç :D
Je┼Ťli za┼Ť chodzi o 2012 i inne rewelacje katastrof z tym zwi─ůzanych, jestem bardzo sceptyczny. Czyta┼éem na ten temat r├│┼╝ne publikacje i ksi─ů┼╝ki naprawd─Ö wielu autor├│w i zdania nie zmieni─Ö. S─ů ludzie, kt├│rzy potrzebuj─ů rozg┼éosu dla siebie i swoich wytwor├│w wyobra┼║ni. Jako┼Ť trzeba zaistnie─ç w tym ┼Ťwiecie, wi─Öc wymy┼Ťlanie przer├│┼╝nych teorii jest w tym bardzo pomocne. A i zarobi─ç mo┼╝na ca┼ékiem nie┼║le!
Mensa, hmm... C├│┼╝, tu ca┼ékowicie zgadzam si─Ö z Adamem. Liczby i testy IQ to nie wszystko. Mia┼éem kiedy┼Ť kumpla, kt├│ry nale┼╝a┼é do Mensy.
Inteligentny to on by┼é a owszem ale m─ůdry to ju┼╝ nie koniecznie :D
Nie odbieraj tego co napisa┼éem jako atak! Takie mam po prostu zdanie i nie pod─ů┼╝am za "t┼éumem" :D

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 12:36 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 6 marca 2010, 16:42

Niema Ciebie na liscie Mensy.
http://www.mensa.org.pl/index.php?do=go&id=8

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 13:51 

Krzysztof Ko┼é┼é─ůtaj napisa┼é(a):

Owszem, zda┼éem tylko test kwalifikuj─ůcy do cz┼éonkostwa, ale o te cz┼éonkostwo nie zabiega┼éem, bo nic to dla mnie nie zmienia :)

Grzegorzu, w tym w┼éa┼Ťnie s─Ök, wi─Ökszo┼Ť─ç ludzi o 2012 my┼Ťli tak jak pokazano to w filmie. Jednak w tym filmie, kt├│ry podlinkowa┼éem jest dobrze wyt┼éumaczone, ┼╝e jest to czas przej┼Ťcia w now─ů er─Ö, jedn─ů z pi─Öciu (teraz jest era rozwoju - Majowie m├│wili o tym ju┼╝ dawno, no i c├│┼╝ chyba trafili..) era duchowo┼Ťci, ezoterycznego szcz─Ö┼Ťcia...ostatnia era. W tym jest w┼éa┼Ťnie najwi─Ökszy problem je┼Ťli chodzi o g┼é─Öbsze poznanie i doszukanie si─Ö prawdy w "teorii 2012", ┼╝e ludzie my┼Ťl─ů, ┼╝e to kolejna bajka o ko┼äcu ┼Ťwiata, kataklizmach i katastrofach niszcz─ůcych ludzko┼Ť─ç.. Tak jednak nie jest :) Zaciekawionych zach─Öcam do poszperania, a zobaczycie, ┼╝e jest w tym wiele g┼é─Öbszego przekazu... Na pewno lepiej b─Ödzie wam wynie┼Ť─ç z tego w┼éasne wnioski ( bo o to w tym chodzi, u┼Ťwiadomi─ç sobie siebie, a nie s┼éucha─ç co nam m├│wi─ů inni ) gdy b─Ödziecie na ten temat wiedzie─ç du┼╝o wi─Öcej, ni┼╝ "s┼éysza┼éem, ┼╝e"
:):)

Wiki napisał(a):
Apokalipsa ÔÇô w terminologii judaistycznej i chrze┼Ťcija┼äskiej literatury religijnej, to opis szczeg├│lnego rodzaju proroctwa, dotycz─ůcego tego, co ma si─Ö wydarzy─ç w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.

A to jest nawet ┼Ťmieszne- :)
Cytuj:
Od II w. n.e. powstawa┼éo wiele r├│┼╝nych apokalips, zar├│wno chrze┼Ťcija┼äskich jak i ┼╝ydowskich.

Adamie, film, kt├│ry podlinkowa┼éem, nie jest filmem rozrywkowym jak zapewne zauwa┼╝y┼ée┼Ť :) Ma on na celu przekazanie podstawowych informacji jak wielki jest system kalendarzY Maj├│w, i pomaga "┼Ťwie┼╝emu" wej┼Ť─ç w temat i zacz─ů─ç szuka─ç samemu. Zapewniam ci─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie to stracony czas, nawet je┼Ťli nic z tego nie b─Ödzie dla Ciebie mia┼éo znaczenia, to chyba warto poszerza─ç wiedz─ů, tym bardziej na temat, o kt├│rym praktycznie nie dowiemy si─Ö sami.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 14:24 

Grzegorz Dobija napisał(a):
Marcin, w tej kwestii trudno si─Ö z Tob─ů nie zgodzi─ç. Wi─Ökszo┼Ť─ç zawsze ma "racj─Ö" i tak by┼éo, jest i b─Ödzie!

No ja si─Ö z tym nie zgadzam. Wi─Ökszo┼Ť─ç ma zawsze racj─Ö, do czasu... najlepszy przyk┼éad to Miko┼éaj Kopernik i jego najwi─Öksze odkrycie.

Grzegorz Dobija napisał(a):
Mensa, hmm... C├│┼╝, tu ca┼ékowicie zgadzam si─Ö z Adamem. Liczby i testy IQ to nie wszystko. Mia┼éem kiedy┼Ť kumpla, kt├│ry nale┼╝a┼é do Mensy.
Inteligentny to on by┼é a owszem ale m─ůdry to ju┼╝ nie koniecznie :D

To w┼éa┼Ťnie mia┼éem na my┼Ťli :)

Krzysztof Ko┼é┼é─ůtaj napisa┼é(a):

To tylko raczej in + ;)

Jednak w tym filmie, kt├│ry podlinkowa┼éem jest dobrze wyt┼éumaczone, ┼╝e jest to czas przej┼Ťcia w now─ů er─Ö, jedn─ů z pi─Öciu (teraz jest era rozwoju - Majowie m├│wili o tym ju┼╝ dawno, no i c├│┼╝ chyba trafili..) era duchowo┼Ťci, ezoterycznego szcz─Ö┼Ťcia...ostatnia era. W tym jest w┼éa┼Ťnie najwi─Ökszy problem je┼Ťli chodzi o g┼é─Öbsze poznanie i doszukanie si─Ö prawdy w "teorii 2012", ┼╝e ludzie my┼Ťl─ů, ┼╝e to kolejna bajka o ko┼äcu ┼Ťwiata, kataklizmach i katastrofach niszcz─ůcych ludzko┼Ť─ç.. Tak jednak nie jest :) Zaciekawionych zach─Öcam do poszperania, a zobaczycie, ┼╝e jest w tym wiele g┼é─Öbszego przekazu... Na pewno lepiej b─Ödzie wam wynie┼Ť─ç z tego w┼éasne wnioski ( bo o to w tym chodzi, u┼Ťwiadomi─ç sobie siebie, a nie s┼éucha─ç co nam m├│wi─ů inni ) gdy b─Ödziecie na ten temat wiedzie─ç du┼╝o wi─Öcej, ni┼╝ "s┼éysza┼éem, ┼╝e"

S─Ök w tym, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç tych przepowiedni m├│wi nam kiedy dok┼éadnie si─Ö stanie, ale nie m├│wi co dok┼éadnie. W pi┼Ťmie ┼Ťwi─Ötym jest dok┼éadnie odwrotnie. Jest napisane co dok┼éadnie, ale nie znacie dnia, anie godziny.

Co znaczy era duchowo┼Ťci, era rozwoju, ezoterycznego szcz─Ö┼Ťcia ??? NIC - DOK┼üADNIE NIC! Jedni m├│wi─ů ┼╝e era ezoterycznego szcz─Ö┼Ťcia to ostatnia era, a ja ci powiem, ┼╝e to wtedy jak si─Ö cz┼éowiek napali ziela i ma dobrze. No powiedz sam, nie ma istotnych konkret├│w w tych wszystkich teoriach.

Film nie jest rozrywkowy, to widzia┼éem, ale mia┼éem nieprzespan─ů noc i nie specjalnie teraz go jestem w stanie zrozumie─ç :lol:

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 14:36 

Widzisz Adamie, w tym w┼éa┼Ťnie s─Ök, ┼╝e to nawet nie jest przepowiednia :D Po prostu najbardziej z┼éo┼╝ony kalendarz znany ludzko┼Ťci ko┼äczy si─Ö w tym i w tym i bajkopisarze i fanatycy teorii spiskowych zbezcze┼Ťcili ca┼é─ů t─ů teori─Ö biadol─ůc o ko┼äcu ┼Ťwiata. A tam jest dok┼éadnie powiedziane kiedy i co si─Ö stanie, ja to wiem, powiem, ┼╝e nie by┼éo ┼éatwo do tego doj┼Ť─ç, ale jest to co┼Ť pi─Öknego.. niestety nie da rady tego wyt┼éumaczy─ç nikomu.. To tak jak wyt┼éumaczy─ç komu┼Ť wiar─Ö, ka┼╝dy to musi poczu─ç w ┼Ťrodku. Ja nie ┼╝a┼éuje, ┼╝e szuka┼éem o tym informacji, powiem tylko, ┼╝e to wszystko jest po┼é─ůczone z ka┼╝dym aspektem naszego ┼╝ycia :) A co do ko┼äca, to to by by┼éo pi─Ökne.. bo nie ma co si─Ö oszukiwa─ç, ┼Ťwiat w jakim ┼╝yjemy? Ludzie nie zas┼éuguj─ů na ┼╝ycie.. Za zniszczenie planety i tego co im dano.. Bo ludzie s─ů Bogami :) Na tym sko┼äcz─Ö t─ů rozmow─Ö, bo ju┼╝ i tak wszed┼éem za daleko w ten temat i po prostu kto┼Ť nieprzygotowany na takie informacje najzwyczajniej w nie nie uwierzy.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 15:04 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Super si─Ö czyta Wasz─ů dyskusj─Ö. Jak ju┼╝ pisali┼Ťcie ka┼╝da wiara mia┼éa jakie┼Ť swoje wizje ko┼äca ┼Ťwiata. Jedni byli dobrzy w tym inni w tamtym. Jak dla mnie nie ma w tym ┼╝adnej wizji ko┼äca ┼Ťwiata czy przewidywania przysz┼éo┼Ťci. A co s─ůdzicie o pomocy istot z innych planet w ewolucjach i dokonaniach dawnych cywilizacji :) A mo┼╝e pomogli w ewolucji cz┼éowieka? A mo┼╝e istniejemy na tej planecie dzi─Öki rekombinacjom genetycznym, kt├│re zapocz─ůtkowali, a kt├│re znamy pod poj─Öciem ewolucji? Itd... itp... ;)

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 16:37 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Na ten temat można dyskutować bardzo wiele. Niestety dyskusja jest niewiele warta i dlatego jest chyba w "Astronomia na wesoło"

Wiecie czym jest dla mnie 21.12.2012 r.

Kolejn─ů dat─ů z kalendarza. :lol: na 3 dni przed Wiligi─ů

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:24 

Marek Substyk napisał(a):

No w┼éa┼Ťnie, dla mnie te┼╝. Jak ju┼╝ napisa┼éem - nie znam dnia, ani godziny i niech tak zostanie! ;)

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:32 

Ja w najmniejszym stopniu nie wierz─Ö w 21.12.2012 :) Na pewno nie jako koniec ┼Ťwiata, mo┼╝e bardziej jako czas rozpocz─Öcia jakiej┼Ť ewolucji, na pewno nie fizycznej, tylko umys┼éowej, spirytualnej i kosmicznej ┼Ťwiadomo┼Ťci.

Sebastianie, te┼╝ wiele czyta┼éem o tym, o czym wspomnia┼ée┼Ť. I jest to bardzo ciekawy temat, jednak jeszcze bardziej kontrowersyjny ni┼╝ 2012 :D

Co do teorii spiskowych.. Og├│lnie mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e jest to w pewnym sensie moje hobby, ale nie dlatego, ┼╝e jestem jakim┼Ť ┼Ťwirem, kt├│ry nie mo┼╝e znie┼Ť─ç tego ┼Ťwiata, lecz bardziej dlatego, ┼╝e uwa┼╝am, ┼╝e w tym WSZYSTKIM jest co┼Ť wi─Öcej, ni┼╝ to co odczuwamy naszymi zmys┼éami :) I do ka┼╝dej sprawy podchodz─Ö z ka┼╝dej mo┼╝liwej strony, na kt├│r─ů pozwala mi umys┼é, a w dodatku "podstawowe" informacje dost─Öpne "dla wszystkich" s─ů po prostu...zbyt podstawowe :) Ja chc─Ö wiedzie─ç co┼Ť wi─Öcej, a w ka┼╝dej teorii spiskowej jest cho─ç ziarnko prawdy..moim hobby jest w┼éa┼Ťnie wyszukiwanie tej prawdy :)

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:36 

Sebastian Pyrek napisał(a):
Super si─Ö czyta Wasz─ů dyskusj─Ö.

A widzisz Marcin, a nie chcia┼ée┼Ť pisa─ç :lol: jednak kto┼Ť to czyta i jeszcze si─Ö mu podoba !

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:47 

Adam Jaskuła napisał(a):
No ja si─Ö z tym nie zgadzam. Wi─Ökszo┼Ť─ç ma zawsze racj─Ö, do czasu... najlepszy przyk┼éad to Miko┼éaj Kopernik i jego najwi─Öksze odkrycie.

Adam, mia┼éem na my┼Ťli dok┼éadnie to samo, dlatego racj─Ö uj─ů┼éem w cudzys┼éowie :lol:

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:54 

Marek Substyk napisał(a):

Dokładnie tak i mam wtedy zamiar prowadzić obserwacje :D

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 23:34 

Adam Jaskuła napisał(a):
Sebastian Pyrek napisał(a):
Super si─Ö czyta Wasz─ů dyskusj─Ö.

A widzisz Marcin, a nie chcia┼ée┼Ť pisa─ç :lol: jednak kto┼Ť to czyta i jeszcze si─Ö mu podoba !

Jak ju┼╝ pisa┼éem, na tym forum s─ů ┼Ťwietni ludzie :) !!

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 5 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: