Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:44

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 20:43 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Dla nieotwartego umysłu będzie to coś nie do przyjęcia, tak jak dla wierzącego byłoby* dowiedzieć się, że "jego boga" nie ma.

*To tylko przykład, nie zakładam tu żadnych twierdzeń ani hipotez.

http://www.youtube.com/watch?v=8MZRbaLV ... playnext=1

Jak Ian mówi w pierwszej części, to jest tylko informacja, nie nakłaniane do zmiany poglądów. Zresztą.. jak już pisałem - Kto ma otwarty umysł zrozumie z tego to co trzeba z tego zrozumieć.


Edit- Przy okazji bardzo fajny kawałek jest pod koniec 5 części, w kilku zdaniach Ian pokazuje jak współczesny człowiek może zaślepić się czymś i nawet zabić w imię swojego przekonania, a w momencie gdy okaże się, że nie miał racji nie pamięta o tym co było wcześniej, jednocześnie nie dopuszczając do swojego ślepego umysłu, że skoro wtedy nie miał racje, teraz też może jej nie mieć(!!!) Mowa tu o Wielkim Wybuchu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Ostatnio edytowano sobota, 19 czerwca 2010, 20:46 przez Marcin Pawlak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 20:44 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marcin Pawlak napisał(a):
Owszem, ale dopiero gdy będzie znany jej koniec :) Do tego czasu nie możemy spekulować na ten temat, bo nie wiemy co "zrobi" ludzkość w przyszłości :)



Dlatego, ja osobiście wierzę w koniec świata, taki jak w Biblii.

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 22:19 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Wiesz, bez najmniejszej obrazy, ale gdyby odwrócić strony, i wszyscy ci ludzie, którzy wierzą, zamieniliby się z miejscami z tymi, którzy nie wierzą, to ludzie normalnie mówiliby o 2012, a śmiali by się z tych, którzy wierzą w apokalipsę z Biblii... A co do tego - ważne jest też by zrozumieć w co się wierzy. Gdybyś rozumiał to nie nazwałbyś zdarzenia opisanego w Biblii "końcem" świata.
Razem z kolegami i koleżankami z Mensy rozmawialiśmy na ten temat wiele razy, i choć nie powinienem tego wytaczać poza kręgi, to doszliśmy do wniosku, że większość ludzi wierzy w swoje przekonania, ponieważ ich nie rozumieją.. W momencie gdy bliżej poznają to w co wierzą...drastycznie zmieniają pogląd..może nie tyle co zmieniają, ale udoskonalają. To samo tyczy się niewiary.. Nie wierzą, bo nie rozumieją.. Rozumieć znaczy widzieć przyczynę, skutek i być w stanie decydować. Jak można decydować, gdy nie rozumie się co się wybiera. Dowodem na to, że większość nie rozumie jest zróżnicowanie poglądu na daną sprawę... Niby wszyscy wierzą w to samo, ale nigdy tak samo.. A prawda na dany temat jest tylko jedna. Więc sama logika daje nam odpowiedź - nie rozumieją.

W ogóle temat jest wystarczająco trudny, że jak znam ludzką naturę niedługo albo i już zacznie się wmawianie sobie "urażanie uczuć czy poglądów" dlatego bardzo by było miło, gdyby temat został zamknięty.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 00:06 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marcin Pawlak napisał(a):
Gdybyś rozumiał to nie nazwałbyś zdarzenia opisanego w Biblii "końcem" świata.
Razem z kolegami i koleżankami z Mensy rozmawialiśmy na ten temat wiele razy,


:lol: A to dobre :lol: Nie, no spoko - nie obrażam się. Kurde, gadacie o takich super wydumanych sprawach w tej Mensie, a nie bardzo potrafisz odróżnić języka - nazewnictwa fachowego, od potocznego. Wiem do czego pijesz, to Ci przetłumaczę.

Nie wierzę w Majów, Karola Maja, ani nawet w Majkę Jeżowską (jak chodzi o domniemany koniec świata), wierzę w życie wieczne i w to, że mnie Chrystus Zbawiciel wyzwoli z pokuty, jaką jest ziemskie życie. I doskonale rozumiem, w co wierzę, mogę Cie zapewnić. :)

W tym momencie, pozwolę siebie samego zacytować"
-"Mi się zdaje, że czasem uczeni za bardzo "płyną" w swojej wiedzy i dla przydania większej wagi własnym odkryciom, dodają szczyptę czegoś "nie z tej ziemi"."

A idąc waszym (kolegów z Mensy) tokiem rozumowania, ci którzy mają IQ powyżej 130, jak by się zamienili miejscami z tymi co mają poniżej IQ 70, byli by mądrzejsi od tych mądrych, a mądrzejsi, byli imbecylami. Czyli jak to powiedziałeś, logika podpowiada - nie rozumieją co (gadają).
Jako ciekawostkę powiem jeszcze, że kiedyś pokusiłem się i rozwiązałem test na IQ i wyszło mi 147 w/g skali binetowskiej. Nie było by tu nic ciekawego i nadzwyczajnego, gdyby nie to, że test rozwiązywałem na chybił - trafił. Zupełnie nie czytając zadań i pytań. Za drugim razem (metoda ta sama) wyszło mi IQ 131. Więc zastanawiająca dla mnie jest inteligencja DODY na przykład. :)

No i naprawdę, pamiętaj, że ludzie z przedziału 68 - 116 używają (i mają do tego prawo) języka potocznego, gdzie w jego rozumieniu, koniec świata to wtedy kiedy Jezus przyjdzie i zabierze nas do siebie.

Mam nadzieję, że też się nie obrazisz na to co napisałem, nie mam nic przeciwko nauce i inteligencji, ale czasami wydaje się, że inteligencja nie zgrywa się naukowcom z czasem i rozumem. E=mc2 - Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, czyż nie? :D

PS:
Cytuj:
W ogóle temat jest wystarczająco trudny, że jak znam ludzką naturę niedługo albo i już zacznie się wmawianie sobie "urażanie uczuć czy poglądów" dlatego bardzo by było miło, gdyby temat został zamknięty.


Z tym się nie zgodzę, do momentu kiedy nikt nikogo nie wzywa do ringu, warto jednak pogadać.

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 00:54 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Adamie, choć praktycznie Cię nie znam szanuję cię jako kolegę astroamatora i nie chodziło mi o to, że nie rozumiesz swojej wiary.. Tylko, że nie rozumiesz pojęcia apokalipsy :) Specjalnie wziąłem słowo "koniec" w cudzysłów, bo Apokalipsa oznacza nowy początek, nie zaś koniec :)

Co do Mensy, testy ogólnie dostępne całkiem się różnią od tych Mens-owskich.. Tam masz 20 różnych i z tego wyliczają ci wynik.. Mi wyszedł wynik 156, i jest to liczba praktycznie stała, bo może się wahać +-5 pkt.

Co do zamieniania miejscami chodziło mi o pokazanie, że ilość głosów za jednym może zmienić całkowicie postrzeganie tej sprawy. Dla przykładu.. Gdyby 10% ludzi uważało, że prowadzenie po pijanemu jest bezpieczne, te 90% by ich wyśmiało. Gdyby jednak 90% ludzi uważało tak jak uważało wcześniej 10%, to tamte 10% byłoby wyśmiane. W przenośni wspólna świadomość. Ci co są w mniejszości nie zawsze są tymi, którzy nie mają racji.

Co do zakończenia tematu.. Mam nadzieje, że nic takiego się nie stanie, ale spotkałem się już z sytuacjami, gdzie ktoś nie mógł sobie "poradzić" z tym, że ktoś np. otwarcie mówi, że nie wierzy w Boga - niektórzy uznają to za obrazę, bo skoro oni wierzą, to oni mają rację. Ja po prostu wiem, że te forum ma najmilszą atmosferę i samych super ludzi, i po prostu nie chciałbym, żeby ktoś poprzez nieporozumienie miał do mnie jakiś uraz.. Po prostu na niektóre tematy się nie rozmawia, a zapowiadało się, że temat zmierza w tym kierunku.

Dlatego może zejdźmy z "kto w co wierzy" i zajmijmy się merytoryczną częścią tego tematu:)

Tak więc: Oglądałeś "film" który podlinkowałem?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 09:49 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marcin Pawlak napisał(a):
Adamie, choć praktycznie Cię nie znam szanuję cię jako kolegę astroamatora i nie chodziło mi o to, że nie rozumiesz swojej wiary.. Tylko, że nie rozumiesz pojęcia apokalipsy :) Specjalnie wziąłem słowo "koniec" w cudzysłów, bo Apokalipsa oznacza nowy początek, nie zaś koniec :)

Nie mylisz się co do tego, co w słowniku oznacza słowo Apokalipsa. Oznacza to to samo, co w potocznym języku (zwykłych ludzi, przeważnie katolików) "koniec świata". Zapewniam Cię, rozumiem słowo (znaczenie) Apokalipsa, oraz koniec świata. Tak naprawdę, nie rozumiem z skąd taka chęć "podebrania leszcza", na tę Apokalipsę, pewnie z tej samej przyczyny, co człowiek który się dowie że Sydney nie jest stolicą Australii, to potem wszystkich o to pyta, by ich przyłapać na tej niewiedzy. Przepraszam, ale takie robisz wrażenie. (Przepraszam tym bardziej, jeśli tak nie jest).


Co do Mensy, testy ogólnie dostępne całkiem się różnią od tych Mens-owskich.. Tam masz 20 różnych i z tego wyliczają ci wynik.. Mi wyszedł wynik 156, i jest to liczba praktycznie stała, bo może się wahać +-5 pkt.

Przykro mi i zdania nie zmienię - jestem sceptyczny, co do organizacji MENSA!

Cytując fragment z fajnego filmu:
-"Poznasz głupiego, po czynach jego".

Co do zamieniania miejscami chodziło mi o pokazanie, że ilość głosów za jednym może zmienić całkowicie postrzeganie tej sprawy. Dla przykładu.. Gdyby 10% ludzi uważało, że prowadzenie po pijanemu jest bezpieczne, te 90% by ich wyśmiało. Gdyby jednak 90% ludzi uważało tak jak uważało wcześniej 10%, to tamte 10% byłoby wyśmiane. W przenośni wspólna świadomość. Ci co są w mniejszości nie zawsze są tymi, którzy nie mają racji.

Zgadzam się z Tobą. Ale ci są w większości, nie zawsze są też tymi co racji nie mają.


Co do zakończenia tematu.. Mam nadzieje, że nic takiego się nie stanie, ale spotkałem się już z sytuacjami, gdzie ktoś nie mógł sobie "poradzić" z tym, że ktoś np. otwarcie mówi, że nie wierzy w Boga - niektórzy uznają to za obrazę, bo skoro oni wierzą, to oni mają rację. Ja po prostu wiem, że te forum ma najmilszą atmosferę i samych super ludzi, i po prostu nie chciałbym, żeby ktoś poprzez nieporozumienie miał do mnie jakiś uraz.. Po prostu na niektóre tematy się nie rozmawia, a zapowiadało się, że temat zmierza w tym kierunku.

Dlatego może zejdźmy z "kto w co wierzy" i zajmijmy się merytoryczną częścią tego tematu:)

A ja dalej myślę, że warto porozmawiać. Lubię rozmawiać z kimś kto ma coś do powiedzenia.
Nie uważam by to, że ktoś nie wierzy, bądź wierzy w innego Boga, stanowiło dla mnie problem. Raczej nie. A o tych sprawach, zawsze warto rozmawiać, bo to "COŚ", co jakoś bardzo blisko sensu życia, chyba każdego człowieka jest.


Tak więc: Oglądałeś "film" który podlinkowałem?


Oglądałem, nie wciągnęło mnie. Muszę poczekać z tym na bardziej odpowiedni moment.

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 10:18 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, ALE POPRZEDNIEGO POSTA COŚ NIESKŁADNIE WYSTAWIŁO, A I Z EDYTOWAĆ SIĘ NIE DAŁO :( Wystawiam drugi raz to samo, poprawione.

Cytuj:
Adamie, choć praktycznie Cię nie znam szanuję cię jako kolegę astroamatora i nie chodziło mi o to, że nie rozumiesz swojej wiary.. Tylko, że nie rozumiesz pojęcia apokalipsy :) Specjalnie wziąłem słowo "koniec" w cudzysłów, bo Apokalipsa oznacza nowy początek, nie zaś koniec :)


Nie mylisz się co do tego, co w słowniku oznacza słowo Apokalipsa. Oznacza to to samo, co w potocznym języku (zwykłych ludzi, przeważnie katolików) "koniec świata". Zapewniam Cię, rozumiem słowo (znaczenie) Apokalipsa, oraz koniec świata. Tak naprawdę, nie rozumiem z skąd taka chęć "podebrania leszcza", na tę Apokalipsę, pewnie z tej samej przyczyny, co człowiek który się dowie że Sydney nie jest stolicą Australii, to potem wszystkich o to pyta, by ich przyłapać na tej niewiedzy. Przepraszam, ale takie robisz wrażenie. (Przepraszam tym bardziej, jeśli tak nie jest).


Cytuj:
Co do Mensy, testy ogólnie dostępne całkiem się różnią od tych Mens-owskich.. Tam masz 20 różnych i z tego wyliczają ci wynik.. Mi wyszedł wynik 156, i jest to liczba praktycznie stała, bo może się wahać +-5 pkt.


Przykro mi i zdania nie zmienię - jestem sceptyczny, co do organizacji MENSA!

Cytując fragment z fajnego filmu:
-"Poznasz głupiego, po czynach jego".

Cytuj:
Co do zamieniania miejscami chodziło mi o pokazanie, że ilość głosów za jednym może zmienić całkowicie postrzeganie tej sprawy. Dla przykładu.. Gdyby 10% ludzi uważało, że prowadzenie po pijanemu jest bezpieczne, te 90% by ich wyśmiało. Gdyby jednak 90% ludzi uważało tak jak uważało wcześniej 10%, to tamte 10% byłoby wyśmiane. W przenośni wspólna świadomość. Ci co są w mniejszości nie zawsze są tymi, którzy nie mają racji.


Zgadzam się z Tobą. Ale ci są w większości, nie zawsze są też tymi co racji nie mają.


Cytuj:
Co do zakończenia tematu.. Mam nadzieje, że nic takiego się nie stanie, ale spotkałem się już z sytuacjami, gdzie ktoś nie mógł sobie "poradzić" z tym, że ktoś np. otwarcie mówi, że nie wierzy w Boga - niektórzy uznają to za obrazę, bo skoro oni wierzą, to oni mają rację. Ja po prostu wiem, że te forum ma najmilszą atmosferę i samych super ludzi, i po prostu nie chciałbym, żeby ktoś poprzez nieporozumienie miał do mnie jakiś uraz.. Po prostu na niektóre tematy się nie rozmawia, a zapowiadało się, że temat zmierza w tym kierunku.

Dlatego może zejdźmy z "kto w co wierzy" i zajmijmy się merytoryczną częścią tego tematu:)


A ja dalej myślę, że warto porozmawiać. Lubię rozmawiać z kimś kto ma coś do powiedzenia.
Nie uważam by to, że ktoś nie wierzy, bądź wierzy w innego Boga, stanowiło dla mnie problem. Raczej nie. A o tych sprawach, zawsze warto rozmawiać, bo to "COŚ", co jakoś bardzo blisko sensu życia, chyba każdego człowieka jest.


Cytuj:
Tak więc: Oglądałeś "film" który podlinkowałem?


Oglądałem, nie wciągnęło mnie. Muszę poczekać z tym na bardziej odpowiedni moment.

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 12:13 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 maja 2010, 16:58
Posty: 296
Marcin Pawlak napisał(a):
Co do zamieniania miejscami chodziło mi o pokazanie, że ilość głosów za jednym może zmienić całkowicie postrzeganie tej sprawy. Dla przykładu.. Gdyby 10% ludzi uważało, że prowadzenie po pijanemu jest bezpieczne, te 90% by ich wyśmiało. Gdyby jednak 90% ludzi uważało tak jak uważało wcześniej 10%, to tamte 10% byłoby wyśmiane. W przenośni wspólna świadomość. Ci co są w mniejszości nie zawsze są tymi, którzy nie mają racji.

Marcin, w tej kwestii trudno się z Tobą nie zgodzić. Większość zawsze ma "rację" i tak było, jest i będzie!
Dla mnie, najważniejsze to mieć własne zdanie i tego się trzymam a co na to świat powie? Tak czy siak nie mam na to wpływu, więc po co się stresować :D
Jeśli zaś chodzi o 2012 i inne rewelacje katastrof z tym związanych, jestem bardzo sceptyczny. Czytałem na ten temat różne publikacje i książki naprawdę wielu autorów i zdania nie zmienię. Są ludzie, którzy potrzebują rozgłosu dla siebie i swoich wytworów wyobraźni. Jakoś trzeba zaistnieć w tym świecie, więc wymyślanie przeróżnych teorii jest w tym bardzo pomocne. A i zarobić można całkiem nieźle!
Mensa, hmm... Cóż, tu całkowicie zgadzam się z Adamem. Liczby i testy IQ to nie wszystko. Miałem kiedyś kumpla, który należał do Mensy.
Inteligentny to on był a owszem ale mądry to już nie koniecznie :D
Nie odbieraj tego co napisałem jako atak! Takie mam po prostu zdanie i nie podążam za "tłumem" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 12:36 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 6 marca 2010, 16:42
Posty: 68
Marcin Pawlak napisał(a):
Razem z kolegami i koleżankami z Mensy rozmawialiśmy na ten temat wiele razy,


Niema Ciebie na liscie Mensy.
http://www.mensa.org.pl/index.php?do=go&id=8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 13:51 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Krzysztof Kołłątaj napisał(a):
Marcin Pawlak napisał(a):
Razem z kolegami i koleżankami z Mensy rozmawialiśmy na ten temat wiele razy,


Niema Ciebie na liscie Mensy.
http://www.mensa.org.pl/index.php?do=go&id=8



Owszem, zdałem tylko test kwalifikujący do członkostwa, ale o te członkostwo nie zabiegałem, bo nic to dla mnie nie zmienia :)


Grzegorzu, w tym właśnie sęk, większość ludzi o 2012 myśli tak jak pokazano to w filmie. Jednak w tym filmie, który podlinkowałem jest dobrze wytłumaczone, że jest to czas przejścia w nową erę, jedną z pięciu (teraz jest era rozwoju - Majowie mówili o tym już dawno, no i cóż chyba trafili..) era duchowości, ezoterycznego szczęścia...ostatnia era. W tym jest właśnie największy problem jeśli chodzi o głębsze poznanie i doszukanie się prawdy w "teorii 2012", że ludzie myślą, że to kolejna bajka o końcu świata, kataklizmach i katastrofach niszczących ludzkość.. Tak jednak nie jest :) Zaciekawionych zachęcam do poszperania, a zobaczycie, że jest w tym wiele głębszego przekazu... Na pewno lepiej będzie wam wynieść z tego własne wnioski ( bo o to w tym chodzi, uświadomić sobie siebie, a nie słuchać co nam mówią inni ) gdy będziecie na ten temat wiedzieć dużo więcej, niż "słyszałem, że"
:):)

Wiki napisał(a):
Apokalipsa – w terminologii judaistycznej i chrześcijańskiej literatury religijnej, to opis szczególnego rodzaju proroctwa, dotyczącego tego, co ma się wydarzyć w dniach ostatecznych, przekazywanego przez Boga wybranemu prorokowi.


A to jest nawet śmieszne- :)
Cytuj:
Od II w. n.e. powstawało wiele różnych apokalips, zarówno chrześcijańskich jak i żydowskich.


Adamie, film, który podlinkowałem, nie jest filmem rozrywkowym jak zapewne zauważyłeś :) Ma on na celu przekazanie podstawowych informacji jak wielki jest system kalendarzY Majów, i pomaga "świeżemu" wejść w temat i zacząć szukać samemu. Zapewniam cię, że nie będzie to stracony czas, nawet jeśli nic z tego nie będzie dla Ciebie miało znaczenia, to chyba warto poszerzać wiedzą, tym bardziej na temat, o którym praktycznie nie dowiemy się sami.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 14:24 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Grzegorz Dobija napisał(a):
Marcin, w tej kwestii trudno się z Tobą nie zgodzić. Większość zawsze ma "rację" i tak było, jest i będzie!


No ja się z tym nie zgadzam. Większość ma zawsze rację, do czasu... najlepszy przykład to Mikołaj Kopernik i jego największe odkrycie.


Grzegorz Dobija napisał(a):
Mensa, hmm... Cóż, tu całkowicie zgadzam się z Adamem. Liczby i testy IQ to nie wszystko. Miałem kiedyś kumpla, który należał do Mensy.
Inteligentny to on był a owszem ale mądry to już nie koniecznie :D


To właśnie miałem na myśli :)


Krzysztof Kołłątaj napisał(a):
Marcin Pawlak napisał(a):
Razem z kolegami i koleżankami z Mensy rozmawialiśmy na ten temat wiele razy,


Niema Ciebie na liscie Mensy.
http://www.mensa.org.pl/index.php?do=go&id=8



To tylko raczej in + ;)


Marcin Pawlak napisał(a):
Jednak w tym filmie, który podlinkowałem jest dobrze wytłumaczone, że jest to czas przejścia w nową erę, jedną z pięciu (teraz jest era rozwoju - Majowie mówili o tym już dawno, no i cóż chyba trafili..) era duchowości, ezoterycznego szczęścia...ostatnia era. W tym jest właśnie największy problem jeśli chodzi o głębsze poznanie i doszukanie się prawdy w "teorii 2012", że ludzie myślą, że to kolejna bajka o końcu świata, kataklizmach i katastrofach niszczących ludzkość.. Tak jednak nie jest :) Zaciekawionych zachęcam do poszperania, a zobaczycie, że jest w tym wiele głębszego przekazu... Na pewno lepiej będzie wam wynieść z tego własne wnioski ( bo o to w tym chodzi, uświadomić sobie siebie, a nie słuchać co nam mówią inni ) gdy będziecie na ten temat wiedzieć dużo więcej, niż "słyszałem, że"


Sęk w tym, że większość tych przepowiedni mówi nam kiedy dokładnie się stanie, ale nie mówi co dokładnie. W piśmie świętym jest dokładnie odwrotnie. Jest napisane co dokładnie, ale nie znacie dnia, anie godziny.

Co znaczy era duchowości, era rozwoju, ezoterycznego szczęścia ??? NIC - DOKŁADNIE NIC! Jedni mówią że era ezoterycznego szczęścia to ostatnia era, a ja ci powiem, że to wtedy jak się człowiek napali ziela i ma dobrze. No powiedz sam, nie ma istotnych konkretów w tych wszystkich teoriach.


Film nie jest rozrywkowy, to widziałem, ale miałem nieprzespaną noc i nie specjalnie teraz go jestem w stanie zrozumieć :lol:

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 14:36 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Widzisz Adamie, w tym właśnie sęk, że to nawet nie jest przepowiednia :D Po prostu najbardziej złożony kalendarz znany ludzkości kończy się w tym i w tym i bajkopisarze i fanatycy teorii spiskowych zbezcześcili całą tą teorię biadoląc o końcu świata. A tam jest dokładnie powiedziane kiedy i co się stanie, ja to wiem, powiem, że nie było łatwo do tego dojść, ale jest to coś pięknego.. niestety nie da rady tego wytłumaczyć nikomu.. To tak jak wytłumaczyć komuś wiarę, każdy to musi poczuć w środku. Ja nie żałuje, że szukałem o tym informacji, powiem tylko, że to wszystko jest połączone z każdym aspektem naszego życia :) A co do końca, to to by było piękne.. bo nie ma co się oszukiwać, świat w jakim żyjemy? Ludzie nie zasługują na życie.. Za zniszczenie planety i tego co im dano.. Bo ludzie są Bogami :) Na tym skończę tą rozmowę, bo już i tak wszedłem za daleko w ten temat i po prostu ktoś nieprzygotowany na takie informacje najzwyczajniej w nie nie uwierzy.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 15:04 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Posty: 684
Super się czyta Waszą dyskusję. Jak już pisaliście każda wiara miała jakieś swoje wizje końca świata. Jedni byli dobrzy w tym inni w tamtym. Jak dla mnie nie ma w tym żadnej wizji końca świata czy przewidywania przyszłości. A co sądzicie o pomocy istot z innych planet w ewolucjach i dokonaniach dawnych cywilizacji :) A może pomogli w ewolucji człowieka? A może istniejemy na tej planecie dzięki rekombinacjom genetycznym, które zapoczątkowali, a które znamy pod pojęciem ewolucji? Itd... itp... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 16:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Na ten temat można dyskutować bardzo wiele. Niestety dyskusja jest niewiele warta i dlatego jest chyba w "Astronomia na wesoło"

Wiecie czym jest dla mnie 21.12.2012 r.

Kolejną datą z kalendarza. :lol: na 3 dni przed Wiligią

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:24 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marek Substyk napisał(a):
Wiecie czym jest dla mnie 21.12.2012 r.
Kolejną datą z kalendarza. :lol: na 3 dni przed Wiligią


No właśnie, dla mnie też. Jak już napisałem - nie znam dnia, ani godziny i niech tak zostanie! ;)

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:32 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Ja w najmniejszym stopniu nie wierzę w 21.12.2012 :) Na pewno nie jako koniec świata, może bardziej jako czas rozpoczęcia jakiejś ewolucji, na pewno nie fizycznej, tylko umysłowej, spirytualnej i kosmicznej świadomości.

Sebastianie, też wiele czytałem o tym, o czym wspomniałeś. I jest to bardzo ciekawy temat, jednak jeszcze bardziej kontrowersyjny niż 2012 :D

Co do teorii spiskowych.. Ogólnie można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie moje hobby, ale nie dlatego, że jestem jakimś świrem, który nie może znieść tego świata, lecz bardziej dlatego, że uważam, że w tym WSZYSTKIM jest coś więcej, niż to co odczuwamy naszymi zmysłami :) I do każdej sprawy podchodzę z każdej możliwej strony, na którą pozwala mi umysł, a w dodatku "podstawowe" informacje dostępne "dla wszystkich" są po prostu...zbyt podstawowe :) Ja chcę wiedzieć coś więcej, a w każdej teorii spiskowej jest choć ziarnko prawdy..moim hobby jest właśnie wyszukiwanie tej prawdy :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:36 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Sebastian Pyrek napisał(a):
Super się czyta Waszą dyskusję.



A widzisz Marcin, a nie chciałeś pisać :lol: jednak ktoś to czyta i jeszcze się mu podoba !

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:47 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 maja 2010, 16:58
Posty: 296
Adam Jaskuła napisał(a):
No ja się z tym nie zgadzam. Większość ma zawsze rację, do czasu... najlepszy przykład to Mikołaj Kopernik i jego największe odkrycie.

Adam, miałem na myśli dokładnie to samo, dlatego rację ująłem w cudzysłowie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 18:54 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 maja 2010, 16:58
Posty: 296
Marek Substyk napisał(a):
Wiecie czym jest dla mnie 21.12.2012 r.
Kolejną datą z kalendarza. :lol: na 3 dni przed Wiligią

Dokładnie tak i mam wtedy zamiar prowadzić obserwacje :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 23:34 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Adam Jaskuła napisał(a):
Sebastian Pyrek napisał(a):
Super się czyta Waszą dyskusję.



A widzisz Marcin, a nie chciałeś pisać :lol: jednak ktoś to czyta i jeszcze się mu podoba !


Jak już pisałem, na tym forum są świetni ludzie :) !!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL