Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:21

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Apokalipsa 2012
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:17 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2009, 14:44
Posty: 375
Poruszę tu bardzo popularny i intrygujący temat. Czytam aktualnie książkę "Apokalipsa 2012" autora Lawrence E. Joseph. Nie jest to jakaś opowieść SF, tylko książka analizująca wszystkie dowody i przemyślenia na temat 2012r. Książkę kupiłem z czystej ciekawości, ponieważ nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i innych tego typu rzeczy. Daje ona jednak wiele do myślenia i przedstawia naukowe dowody popierające tezy najczęściej starożytnych cywilizacji. Czytał ją ktoś może? Jeśli nie to proszę nie wypowiadać się negatywnie z podtekstem "Kolejny żarcik na którym zbiją kasę", tylko dokładnie zapoznać się z tematem i potem wyciągać wnioski. Zachęcam do aktywnej dyskusji, na błachy do niedawna dla mnie temat. Traktuje to wszystko oczywiście z dystansem i proszę nie pisać zaraz głupich żartów o Nibiru, tylko proszę o przytaczanie tez popartych jakim kolwiek argumentem.

Pozdrawiam, Daniel

_________________
Obrazek
Synta 8" dobson from DO Katowice,Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2", S-PL 10,25, zielony laser 100mW
http://laserpointer.phorum.pl


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012.
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 21:47 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2009, 14:44
Posty: 375
Pojęcia niemam co mam o tym myśleć. Może wydaje się to na pierwszy rzut oka głupie, jednak wszystko trzyma się kupy.

- Przepowiednie starożytnych Majów, którzy wykorzystali skrupulatne obserwacje astronomiczne prowadzone od 2000 lat, wskazują, że 2012 roku zacznie się nowa era, a jej narodzinom,( jak wszystkim porodom), towarzyszyć będzie cierpienie i kreq, ale także i wielkie oczekiwania. Autor opisuje wszystko naukowo i astronomicznie. 21 grudnia 2012 Słońce przysłoni światło centra Drogi Mlecznej.

-Po roku 1940, zwłaszcza zaś od 2003, Słońce zachowuje się burzliwiej i niespokojniej niż we wszystkich latach po szybko następującym globalnym ociepleniu, które przed 11 tys. lat zakończyło ostatnią epokę lodowcową. Fizycy badający Słońce są zgodni, że jego aktywność będzie jeszcze gwałtownie wzrastać osiągając kulminację w 2012r. ( Co, według Was nie prawda?)

- Burze Słoneczne mają wpływ na burze ziemskie. Ogromne huragany 2005 roku- Katrina, Rita i Wilma- zbiegły się z najbardziej niespokojnymi tygodniami od czasu, gdy rozpoczęto systematyczne obserwacje zachowania Słońca.


Narazie tyle. Mogę potem przytoczyć więcej.

_________________
Obrazek
Synta 8" dobson from DO Katowice,Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2", S-PL 10,25, zielony laser 100mW
http://laserpointer.phorum.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012.
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 22:19 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Ej. Ja sobie ledwo kupiłem teleskop, a Ty mnie tu straszysz! A przestaniesz i to zaraz!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012.
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 16:14 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2009, 14:44
Posty: 375
Hehe. :mrgreen: :lol: Dobra, dobra, już nie będe :lol:


Proszę moderatora o usunięcie tematu.

Pozdrawiam, Daniel

_________________
Obrazek
Synta 8" dobson from DO Katowice,Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2", S-PL 10,25, zielony laser 100mW
http://laserpointer.phorum.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012.
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 18:57 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Daniel Matera napisał(a):
Hehe. Dobra, dobra, już nie będe

Proszę moderatora o usunięcie tematu.

Pozdrawiam, Daniel


Nie poddawaj się, ja osobiście nie bardzo wierzę w takie sprawy. Wiesz, staram się rozumieć swoją wiarę, a ona wyklucza takie tezy. Dla tego nie pisałem.
Powiem więcej, czym dalej patrzę teraz w kosmos (przez teleskop), tym większego respektu nabieram do samego Boga i nauki. :) Szkoda, że nie miał mnie kto zainteresować tym wszystkim, jak chodziłem do szkoły :( (a zamiast nauki, z kolesiami tłukłem ze szlojdra (han. procy) po radiowozach, hehe takie czasy :P)

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 19:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
- Przepowiednie starożytnych Majów, którzy wykorzystali skrupulatne obserwacje astronomiczne prowadzone od 2000 lat, wskazują, że 2012 roku zacznie się nowa era, a jej narodzinom,( jak wszystkim porodom), towarzyszyć będzie cierpienie i kreq, ale także i wielkie oczekiwania. Autor opisuje wszystko naukowo i astronomicznie. 21 grudnia 2012 Słońce przysłoni światło centra Drogi Mlecznej.

To jak wiara w film 2012. Po prostu kalendarz im się skończył, tak jak nam każdego 31 grudnia.

-Po roku 1940, zwłaszcza zaś od 2003, Słońce zachowuje się burzliwiej i niespokojniej niż we wszystkich latach po szybko następującym globalnym ociepleniu, które przed 11 tys. lat zakończyło ostatnią epokę lodowcową. Fizycy badający Słońce są zgodni, że jego aktywność będzie jeszcze gwałtownie wzrastać osiągając kulminację w 2012r. ( Co, według Was nie prawda?)

Nie prawda
Oto wykres aktywności słonecznej od pierwszych pomiarów
Obrazek

- Burze Słoneczne mają wpływ na burze ziemskie. Ogromne huragany 2005 roku- Katrina, Rita i Wilma- zbiegły się z najbardziej niespokojnymi tygodniami od czasu, gdy rozpoczęto systematyczne obserwacje zachowania Słońca.

Wpływ burzy słoneczych na burze ziemskie to jak wpływ życia mrówek syberyjskich na poziom cholesterolu ryb w zalewie octowej. Huragany, powodzie itp zjawiska zawsze były i bedą. Po prostu wiadomości po świecie rochodza się dużo szybciej i dokładnej.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012.
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:08 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 maja 2010, 16:58
Posty: 296
Adam Jaskuła napisał(a):
(a zamiast nauki, z kolesiami tłukłem ze szlojdra (han. procy) po radiowozach, hehe takie czasy :P)

:D :D :D
Rozwaliłeś mnie tym tłumaczeniem (han. procy), dobre, dobre :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:23 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Posty: 684
Kurcze, jak dla mnie to kolejna lipa ;) od roku 2000 włącznie już parę końców mieliśmy :) Osobiście uważam, że co jakiś czas jakiś autor dla chęci wybicia się wypoci coś takiego:) a poza tym, spotkałem się kiedyś z takim programem w którym interpretowano różne przepowiednie i fajnie tłumaczono o odpowiednim sposobie ich interpretacji dzięki, któremu można ją sobie zinterpretować :) jak komu pasuje :lol:
Sorry za ilość interpretacji w interpretacji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:27 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Posty: 684
Podobają mi się wyjaśnienia Marka :) Autor się napocił, żeby stworzyć swoje dzieło, przekonać wydawcę i sprzedać, a tu obalono w sekundę paroma zdaniami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 21:22 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marek Substyk napisał(a):
... to jak wpływ życia mrówek syberyjskich na poziom cholesterolu ryb w zalewie octowej.


Marek, mogę to wykorzystywać dalej? Aż mi szczena opadła, jak kiedy Żonie zadam tekst, to ją zamuruje chyba : :lol:


Grzegorz Dobija napisał(a):
Rozwaliłeś mnie tym tłumaczeniem (han. procy), dobre, dobre


No hanys nazwie to szlojder, a po polsku to chyba proca jest :)

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 23:16 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2009, 14:44
Posty: 375
Racja. Katolicka wiara nie przewiduje takiego końca świata- "Nie znacie dnia ani godziny...", dlatego także nie wierzę w takie bajki, i nie wierzę w taki koniec świata. ;) Jednak według mojej skromnej wiedzy, autor przytaczając niektóre tezy i wyjaśnienia sprawia że wydają mi się realne. Hmm... Nie ma się co przejmować. Żyjmy dalej, zobaczymy......


Pozdrawiam, Daniel

_________________
Obrazek
Synta 8" dobson from DO Katowice,Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2", S-PL 10,25, zielony laser 100mW
http://laserpointer.phorum.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2010, 22:22 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Marek Substyk napisał(a):
To jak wiara w film 2012. Po prostu kalendarz im się skończył, tak jak nam każdego 31 grudnia.


Zachęcam do najpierw dowiedzenia się więcej na ten temat :)

Porównywanie naszego kalendarza do kalendarza majów, to jak porównywanie głupiego do mądrego :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2010, 22:30 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2009, 14:44
Posty: 375
Zgadzam się ;) Tu chodzi o coś więcej.

_________________
Obrazek
Synta 8" dobson from DO Katowice,Celestron SkyMaster 15x70,Orion UltraBlock 2", S-PL 10,25, zielony laser 100mW
http://laserpointer.phorum.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 03:22 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Dla przykładu, dzięki swojemu kalendarzowi Majowie byli wstanie przewidzieć położenie księżyca na niebie o nawet 4 tysiące lat do przodu i to z błędem rzędu dwóch minut kątowych.. A w ich czasach nie było nawet żarówki, więc Marku, bez jak najmniejszej obrazy, ale jeśli chodzi o bardziej duchową część astronomii(na pewno nie byli fizykami etc.) to Majowie wiedzieli więcej niż my wszyscy kiedykolwiek będziemy wiedzieć na temat kosmosu :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 10:49 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Marcin Pawlak napisał(a):
Dla przykładu, dzięki swojemu kalendarzowi Majowie byli wstanie przewidzieć położenie księżyca na niebie o nawet 4 tysiące lat do przodu i to z błędem rzędu dwóch minut kątowych.. A w ich czasach nie było nawet żarówki, więc Marku, bez jak najmniejszej obrazy, ale jeśli chodzi o bardziej duchową część astronomii(na pewno nie byli fizykami etc.) to Majowie wiedzieli więcej niż my wszyscy kiedykolwiek będziemy wiedzieć na temat kosmosu :)

Przytaczając taką tezę podaj dowód

Każdy z zakryciowców Ci to powie, że z takim wyprzedzeniem nie da się tak dokładnie przewidzeć położenia Księżyca na niebie. Skąd takie głupoty wziołeś?
Bez obrazy, jestem w szoku, że dajesz sie omamić głopotom pisanym na potrzeby zysku i wprowadzania sensacji.

Aby ustalić pozycję Księżyca w obecnych czasach z dobrą dokładnością np. za pomoca teorii ruchu ELP 2000-82B, należy zastosowac poprawki pertuberancyjne oddziaływania Ziemi, Księżyca, a nawet planet. Bez uwzględnienia ich pozycje Księżyca nie ustalimy dokładniej niż +/- 10' kątowych.
Uwierz mi zjadłem na tym palce, pisząc pierwsze programy obliczające pozycje Księżyca, jeszcze na ZX Spectrum
Tu masz wszytskie poprawki - ftp://syrte.obspm.fr/pub/polac/2_lunar_ ... lp_series/

Aktaulnie za pomoca komputera nie jesteśmy wstanie tak dokładnie obliczyc pozycji Księżyca za 4000 lat, ze względu na nieznajomość tzw. poprawki deltaT, czyli nieruwnomieroności obrotu Ziemi wokół własnej osi. http://en.wikipedia.org/wiki/%CE%94T

Koło się zamyka.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 17:10 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Bardzo przepraszam, ale pomyliłem się :oops: Chodziło o przewidzenie zaćmienia z różnicą dwóch minut ( czasowych, nie kątowych)...

A co do reszty tego co napisałeś, to, że my/oni nie potrafią dowodzi tylko temu, że Majowie mieli większą wiedzę od nas.. Co do dowodów - poszukaj, a na pewno się zdziwisz :) Ja nie będę teraz tu przytaczał rzeczy, o których czytam od ponad 5 lat, bo najzwyczajniej mam na ten temat za dużo informacji i już mi się wszystko miesza..


Marek Substyk napisał(a):

Skąd takie głupoty wziołeś?


Oczywiście bez obrazy, ale to, że czegoś nie rozumiesz i w dodatku nie wiesz nic na tego temat, nie oznacza, że coś jest głupotą :)

Gdyby teraz był rok ~1900 i rozmawialibyśmy o lataniu, powiedziałbyś do Braci Wright, że mają bzdury w głowie :) Poczytaj na ten temat, a za jakiś czas, ja Ci powiem "a nie mówiłem" :) Oczywiście nie każdy daje się przekonać dowodom rzeczowym, wypowiedzą naukowców i profesorów, specjalistów z danych dziedzin, po prostu niektórzy ( oczywiście bez obrazy ) mają już swoje utwierdzone na amen i nic ich zdania nie zmieni.. Jeśli jednak ktoś ma otwarty umysł na wszystko to na pewno znajdzie z tego mętliku odpowiednią drogę prowadzącą do prawdy.

Pozdrawiam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 17:23 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marcinie, ale czego nadzwyczajnego to dowodzi, że potrafili wyliczyć? Jest wiele takich dziedzin, co kiedyś potrafili, a teraz by się nie dało. Choć by piramidy w Egipcie. Teraz w takim czasie co Egipcjanie budowali, nie dało by się maszynami tego zrobić. Mur Chiński - podobnie. Mi się zdaje, że czasem uczeni za bardzo "płyną" w swojej wiedzy i dla przydania większej wagi własnym odkryciom, dodają szczyptę czegoś "nie z tej ziemi". Popatrz na ludy w Amazonii, bez medycyny potrafią leczyć, a w niektórych plemionach dalej koła nie odkryli.

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 18:58 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Dowodzi to tego, że cywilizowany nie znaczy mądry. A często widać, że wręcz przeciwnie :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 19:15 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 14:06
Posty: 516
Lokalizacja: Goczałkowice
Marcin Pawlak napisał(a):
Dowodzi to tego, że cywilizowany nie znaczy mądry. A często widać, że wręcz przeciwnie :)



Śmiem twierdzić, że jak człowiek uczy się przez całe życie i umiera jako niedouk. To można to odnieść śmiało do historii ludzkości.

_________________
Konto unusięte przez administratora forum z powodu naruszeń regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 19:42 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 grudnia 2009, 22:14
Posty: 312
Owszem, ale dopiero gdy będzie znany jej koniec :) Do tego czasu nie możemy spekulować na ten temat, bo nie wiemy co "zrobi" ludzkość w przyszłości :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=KfwM4W96 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL