Teraz jest niedziela, 29 marca 2020, 08:29

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Apokalipsa 2012
PostNapisane: poniedzia┼éek, 14 czerwca 2010, 00:17 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 14 grudnia 2009, 14:44
Porusz─Ö tu bardzo popularny i intryguj─ůcy temat. Czytam aktualnie ksi─ů┼╝k─Ö "Apokalipsa 2012" autora Lawrence E. Joseph. Nie jest to jaka┼Ť opowie┼Ť─ç SF, tylko ksi─ů┼╝ka analizuj─ůca wszystkie dowody i przemy┼Ťlenia na temat 2012r. Ksi─ů┼╝k─Ö kupi┼éem z czystej ciekawo┼Ťci, poniewa┼╝ nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych i innych tego typu rzeczy. Daje ona jednak wiele do my┼Ťlenia i przedstawia naukowe dowody popieraj─ůce tezy najcz─Ö┼Ťciej staro┼╝ytnych cywilizacji. Czyta┼é j─ů kto┼Ť mo┼╝e? Je┼Ťli nie to prosz─Ö nie wypowiada─ç si─Ö negatywnie z podtekstem "Kolejny ┼╝arcik na kt├│rym zbij─ů kas─Ö", tylko dok┼éadnie zapozna─ç si─Ö z tematem i potem wyci─ůga─ç wnioski. Zach─Öcam do aktywnej dyskusji, na b┼éachy do niedawna dla mnie temat. Traktuje to wszystko oczywi┼Ťcie z dystansem i prosz─Ö nie pisa─ç zaraz g┼éupich ┼╝art├│w o Nibiru, tylko prosz─Ö o przytaczanie tez popartych jakim kolwiek argumentem.

Pozdrawiam, Daniel

G├│ra

Tytu┼é: Re: Apokalipsa 2012.
PostNapisane: poniedzia┼éek, 14 czerwca 2010, 21:47 

Poj─Öcia niemam co mam o tym my┼Ťle─ç. Mo┼╝e wydaje si─Ö to na pierwszy rzut oka g┼éupie, jednak wszystko trzyma si─Ö kupy.

- Przepowiednie staro┼╝ytnych Maj├│w, kt├│rzy wykorzystali skrupulatne obserwacje astronomiczne prowadzone od 2000 lat, wskazuj─ů, ┼╝e 2012 roku zacznie si─Ö nowa era, a jej narodzinom,( jak wszystkim porodom), towarzyszy─ç b─Ödzie cierpienie i kreq, ale tak┼╝e i wielkie oczekiwania. Autor opisuje wszystko naukowo i astronomicznie. 21 grudnia 2012 S┼éo┼äce przys┼éoni ┼Ťwiat┼éo centra Drogi Mlecznej.

-Po roku 1940, zw┼éaszcza za┼Ť od 2003, S┼éo┼äce zachowuje si─Ö burzliwiej i niespokojniej ni┼╝ we wszystkich latach po szybko nast─Öpuj─ůcym globalnym ociepleniu, kt├│re przed 11 tys. lat zako┼äczy┼éo ostatni─ů epok─Ö lodowcow─ů. Fizycy badaj─ůcy S┼éo┼äce s─ů zgodni, ┼╝e jego aktywno┼Ť─ç b─Ödzie jeszcze gwa┼étownie wzrasta─ç osi─ůgaj─ůc kulminacj─Ö w 2012r. ( Co, wed┼éug Was nie prawda?)

- Burze S┼éoneczne maj─ů wp┼éyw na burze ziemskie. Ogromne huragany 2005 roku- Katrina, Rita i Wilma- zbieg┼éy si─Ö z najbardziej niespokojnymi tygodniami od czasu, gdy rozpocz─Öto systematyczne obserwacje zachowania S┼éo┼äca.

Narazie tyle. Mog─Ö potem przytoczy─ç wi─Öcej.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 14 czerwca 2010, 22:19 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 maja 2010, 14:06
Ej. Ja sobie ledwo kupiłem teleskop, a Ty mnie tu straszysz! A przestaniesz i to zaraz!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 16:14 

Hehe. :mrgreen: :lol: Dobra, dobra, ju┼╝ nie b─Öde :lol:

Prosz─Ö moderatora o usuni─Öcie tematu.

Pozdrawiam, Daniel

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 18:57 

Daniel Matera napisał(a):
Hehe. Dobra, dobra, ju┼╝ nie b─Öde

Prosz─Ö moderatora o usuni─Öcie tematu.

Pozdrawiam, Daniel

Nie poddawaj si─Ö, ja osobi┼Ťcie nie bardzo wierz─Ö w takie sprawy. Wiesz, staram si─Ö rozumie─ç swoj─ů wiar─Ö, a ona wyklucza takie tezy. Dla tego nie pisa┼éem.
Powiem więcej, czym dalej patrzę teraz w kosmos (przez teleskop), tym większego respektu nabieram do samego Boga i nauki. :) Szkoda, że nie miał mnie kto zainteresować tym wszystkim, jak chodziłem do szkoły :( (a zamiast nauki, z kolesiami tłukłem ze szlojdra (han. procy) po radiowozach, hehe takie czasy :P)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Apokalipsa 2012
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 19:56 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
- Przepowiednie staro┼╝ytnych Maj├│w, kt├│rzy wykorzystali skrupulatne obserwacje astronomiczne prowadzone od 2000 lat, wskazuj─ů, ┼╝e 2012 roku zacznie si─Ö nowa era, a jej narodzinom,( jak wszystkim porodom), towarzyszy─ç b─Ödzie cierpienie i kreq, ale tak┼╝e i wielkie oczekiwania. Autor opisuje wszystko naukowo i astronomicznie. 21 grudnia 2012 S┼éo┼äce przys┼éoni ┼Ťwiat┼éo centra Drogi Mlecznej.

To jak wiara w film 2012. Po prostu kalendarz im się skończył, tak jak nam każdego 31 grudnia.

-Po roku 1940, zw┼éaszcza za┼Ť od 2003, S┼éo┼äce zachowuje si─Ö burzliwiej i niespokojniej ni┼╝ we wszystkich latach po szybko nast─Öpuj─ůcym globalnym ociepleniu, kt├│re przed 11 tys. lat zako┼äczy┼éo ostatni─ů epok─Ö lodowcow─ů. Fizycy badaj─ůcy S┼éo┼äce s─ů zgodni, ┼╝e jego aktywno┼Ť─ç b─Ödzie jeszcze gwa┼étownie wzrasta─ç osi─ůgaj─ůc kulminacj─Ö w 2012r. ( Co, wed┼éug Was nie prawda?)

Nie prawda
Oto wykres aktywno┼Ťci s┼éonecznej od pierwszych pomiar├│w
Obrazek

- Burze S┼éoneczne maj─ů wp┼éyw na burze ziemskie. Ogromne huragany 2005 roku- Katrina, Rita i Wilma- zbieg┼éy si─Ö z najbardziej niespokojnymi tygodniami od czasu, gdy rozpocz─Öto systematyczne obserwacje zachowania S┼éo┼äca.

Wp┼éyw burzy s┼éoneczych na burze ziemskie to jak wp┼éyw ┼╝ycia mr├│wek syberyjskich na poziom cholesterolu ryb w zalewie octowej. Huragany, powodzie itp zjawiska zawsze by┼éy i bed─ů. Po prostu wiadomo┼Ťci po ┼Ťwiecie rochodza si─Ö du┼╝o szybciej i dok┼éadnej.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:08 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 10 maja 2010, 16:58
Adam Jaskuła napisał(a):
(a zamiast nauki, z kolesiami tłukłem ze szlojdra (han. procy) po radiowozach, hehe takie czasy :P)

:D :D :D
Rozwali┼ée┼Ť mnie tym t┼éumaczeniem (han. procy), dobre, dobre :lol:

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:23 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Kurcze, jak dla mnie to kolejna lipa ;) od roku 2000 w┼é─ůcznie ju┼╝ par─Ö ko┼äc├│w mieli┼Ťmy :) Osobi┼Ťcie uwa┼╝am, ┼╝e co jaki┼Ť czas jaki┼Ť autor dla ch─Öci wybicia si─Ö wypoci co┼Ť takiego:) a poza tym, spotka┼éem si─Ö kiedy┼Ť z takim programem w kt├│rym interpretowano r├│┼╝ne przepowiednie i fajnie t┼éumaczono o odpowiednim sposobie ich interpretacji dzi─Öki, kt├│remu mo┼╝na j─ů sobie zinterpretowa─ç :) jak komu pasuje :lol:
Sorry za ilo┼Ť─ç interpretacji w interpretacji ;)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:27 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
Podobaj─ů mi si─Ö wyja┼Ťnienia Marka :) Autor si─Ö napoci┼é, ┼╝eby stworzy─ç swoje dzie┼éo, przekona─ç wydawc─Ö i sprzeda─ç, a tu obalono w sekund─Ö paroma zdaniami ;)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 21:22 

Marek Substyk napisał(a):
... to jak wpływ życia mrówek syberyjskich na poziom cholesterolu ryb w zalewie octowej.

Marek, mog─Ö to wykorzystywa─ç dalej? A┼╝ mi szczena opad┼éa, jak kiedy ┼╗onie zadam tekst, to j─ů zamuruje chyba : :lol:

Grzegorz Dobija napisał(a):
Rozwali┼ée┼Ť mnie tym t┼éumaczeniem (han. procy), dobre, dobre

No hanys nazwie to szlojder, a po polsku to chyba proca jest :)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 23:16 

Racja. Katolicka wiara nie przewiduje takiego ko┼äca ┼Ťwiata- "Nie znacie dnia ani godziny...", dlatego tak┼╝e nie wierz─Ö w takie bajki, i nie wierz─Ö w taki koniec ┼Ťwiata. ;) Jednak wed┼éug mojej skromnej wiedzy, autor przytaczaj─ůc niekt├│re tezy i wyja┼Ťnienia sprawia ┼╝e wydaj─ů mi si─Ö realne. Hmm... Nie ma si─Ö co przejmowa─ç. ┼╗yjmy dalej, zobaczymy......

Pozdrawiam, Daniel

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 18 czerwca 2010, 22:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 16 grudnia 2009, 22:14
To jak wiara w film 2012. Po prostu kalendarz im się skończył, tak jak nam każdego 31 grudnia.

Zach─Öcam do najpierw dowiedzenia si─Ö wi─Öcej na ten temat :)

Por├│wnywanie naszego kalendarza do kalendarza maj├│w, to jak por├│wnywanie g┼éupiego do m─ůdrego :)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 18 czerwca 2010, 22:30 

Zgadzam si─Ö ;) Tu chodzi o co┼Ť wi─Öcej.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 03:22 

Dla przyk┼éadu, dzi─Öki swojemu kalendarzowi Majowie byli wstanie przewidzie─ç po┼éo┼╝enie ksi─Ö┼╝yca na niebie o nawet 4 tysi─ůce lat do przodu i to z b┼é─Ödem rz─Ödu dw├│ch minut k─ůtowych.. A w ich czasach nie by┼éo nawet ┼╝ar├│wki, wi─Öc Marku, bez jak najmniejszej obrazy, ale je┼Ťli chodzi o bardziej duchow─ů cz─Ö┼Ť─ç astronomii(na pewno nie byli fizykami etc.) to Majowie wiedzieli wi─Öcej ni┼╝ my wszyscy kiedykolwiek b─Ödziemy wiedzie─ç na temat kosmosu :)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 10:49 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Marcin Pawlak napisał(a):
Dla przyk┼éadu, dzi─Öki swojemu kalendarzowi Majowie byli wstanie przewidzie─ç po┼éo┼╝enie ksi─Ö┼╝yca na niebie o nawet 4 tysi─ůce lat do przodu i to z b┼é─Ödem rz─Ödu dw├│ch minut k─ůtowych.. A w ich czasach nie by┼éo nawet ┼╝ar├│wki, wi─Öc Marku, bez jak najmniejszej obrazy, ale je┼Ťli chodzi o bardziej duchow─ů cz─Ö┼Ť─ç astronomii(na pewno nie byli fizykami etc.) to Majowie wiedzieli wi─Öcej ni┼╝ my wszyscy kiedykolwiek b─Ödziemy wiedzie─ç na temat kosmosu :)

Przytaczaj─ůc tak─ů tez─Ö podaj dow├│d

Ka┼╝dy z zakryciowc├│w Ci to powie, ┼╝e z takim wyprzedzeniem nie da si─Ö tak dok┼éadnie przewidze─ç po┼éo┼╝enia Ksi─Ö┼╝yca na niebie. Sk─ůd takie g┼éupoty wzio┼ée┼Ť?
Bez obrazy, jestem w szoku, że dajesz sie omamić głopotom pisanym na potrzeby zysku i wprowadzania sensacji.

Aby ustali─ç pozycj─Ö Ksi─Ö┼╝yca w obecnych czasach z dobr─ů dok┼éadno┼Ťci─ů np. za pomoca teorii ruchu ELP 2000-82B, nale┼╝y zastosowac poprawki pertuberancyjne oddzia┼éywania Ziemi, Ksi─Ö┼╝yca, a nawet planet. Bez uwzgl─Ödnienia ich pozycje Ksi─Ö┼╝yca nie ustalimy dok┼éadniej ni┼╝ +/- 10' k─ůtowych.
Uwierz mi zjad┼éem na tym palce, pisz─ůc pierwsze programy obliczaj─ůce pozycje Ksi─Ö┼╝yca, jeszcze na ZX Spectrum
Tu masz wszytskie poprawki - ftp://syrte.obspm.fr/pub/polac/2_lunar_ ... lp_series/

Aktaulnie za pomoca komputera nie jeste┼Ťmy wstanie tak dok┼éadnie obliczyc pozycji Ksi─Ö┼╝yca za 4000 lat, ze wzgl─Ödu na nieznajomo┼Ť─ç tzw. poprawki deltaT, czyli nieruwnomierono┼Ťci obrotu Ziemi wok├│┼é w┼éasnej osi. http://en.wikipedia.org/wiki/%CE%94T

Koło się zamyka.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 17:10 

Bardzo przepraszam, ale pomyli┼éem si─Ö :oops: Chodzi┼éo o przewidzenie za─çmienia z r├│┼╝nic─ů dw├│ch minut ( czasowych, nie k─ůtowych)...

A co do reszty tego co napisa┼ée┼Ť, to, ┼╝e my/oni nie potrafi─ů dowodzi tylko temu, ┼╝e Majowie mieli wi─Öksz─ů wiedz─Ö od nas.. Co do dowod├│w - poszukaj, a na pewno si─Ö zdziwisz :) Ja nie b─Öd─Ö teraz tu przytacza┼é rzeczy, o kt├│rych czytam od ponad 5 lat, bo najzwyczajniej mam na ten temat za du┼╝o informacji i ju┼╝ mi si─Ö wszystko miesza..

Sk─ůd takie g┼éupoty wzio┼ée┼Ť?

Oczywi┼Ťcie bez obrazy, ale to, ┼╝e czego┼Ť nie rozumiesz i w dodatku nie wiesz nic na tego temat, nie oznacza, ┼╝e co┼Ť jest g┼éupot─ů :)

Gdyby teraz by┼é rok ~1900 i rozmawialiby┼Ťmy o lataniu, powiedzia┼éby┼Ť do Braci Wright, ┼╝e maj─ů bzdury w g┼éowie :) Poczytaj na ten temat, a za jaki┼Ť czas, ja Ci powiem "a nie m├│wi┼éem" :) Oczywi┼Ťcie nie ka┼╝dy daje si─Ö przekona─ç dowodom rzeczowym, wypowiedz─ů naukowc├│w i profesor├│w, specjalist├│w z danych dziedzin, po prostu niekt├│rzy ( oczywi┼Ťcie bez obrazy ) maj─ů ju┼╝ swoje utwierdzone na amen i nic ich zdania nie zmieni.. Je┼Ťli jednak kto┼Ť ma otwarty umys┼é na wszystko to na pewno znajdzie z tego m─Ötliku odpowiedni─ů drog─Ö prowadz─ůc─ů do prawdy.

Pozdrawiam

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 17:23 

Marcinie, ale czego nadzwyczajnego to dowodzi, ┼╝e potrafili wyliczy─ç? Jest wiele takich dziedzin, co kiedy┼Ť potrafili, a teraz by si─Ö nie da┼éo. Cho─ç by piramidy w Egipcie. Teraz w takim czasie co Egipcjanie budowali, nie da┼éo by si─Ö maszynami tego zrobi─ç. Mur Chi┼äski - podobnie. Mi si─Ö zdaje, ┼╝e czasem uczeni za bardzo "p┼éyn─ů" w swojej wiedzy i dla przydania wi─Ökszej wagi w┼éasnym odkryciom, dodaj─ů szczypt─Ö czego┼Ť "nie z tej ziemi". Popatrz na ludy w Amazonii, bez medycyny potrafi─ů leczy─ç, a w niekt├│rych plemionach dalej ko┼éa nie odkryli.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 18:58 

Dowodzi to tego, ┼╝e cywilizowany nie znaczy m─ůdry. A cz─Östo wida─ç, ┼╝e wr─Öcz przeciwnie :)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 19:15 

Marcin Pawlak napisał(a):
Dowodzi to tego, ┼╝e cywilizowany nie znaczy m─ůdry. A cz─Östo wida─ç, ┼╝e wr─Öcz przeciwnie :)

┼Ümiem twierdzi─ç, ┼╝e jak cz┼éowiek uczy si─Ö przez ca┼ée ┼╝ycie i umiera jako niedouk. To mo┼╝na to odnie┼Ť─ç ┼Ťmia┼éo do historii ludzko┼Ťci.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 19:42 

Owszem, ale dopiero gdy b─Ödzie znany jej koniec :) Do tego czasu nie mo┼╝emy spekulowa─ç na ten temat, bo nie wiemy co "zrobi" ludzko┼Ť─ç w przysz┼éo┼Ťci :)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 5 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: