Teraz jest czwartek, 9 kwietnia 2020, 16:48

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Walizka na osprz─Öt
PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 12:31 
Jaki┼Ť czas temu stwierdzi┼éem, ┼╝e trzeba jako┼Ť przenosi─ç okulary i inny sprz─Öt. Noszenie w pude┼ékach ka┼╝dego okularu nie jest za wygodne, zw┼éaszcza jak si─Ö ma tego do┼Ť─ç du┼╝o.
Szuka┼éem wi─Öc dla swoich szkie┼éek jakiego┼Ť rozwi─ůzania, kt├│re by┼éoby praktyczne i zarazem dla nich bezpieczne.
Walizki z Praktikera i innych supermarket├│w maj─ů t─Ö wad─Ö, ┼╝e nie maj─ů g─ůbki/pianki. Mo┼╝na j─ů kupi─ç, ale jej jako┼Ť─ç jest mizerna (albo g─ůbka g┼éo┼Ťnikowa, albo materac ;) ). Poza tym ci─Ö┼╝ko si─Ö j─ů tnie.
Strz─Öpi si─Ö itp.
Przegl─ůdaj─ůc google trafi┼éem na sklep z walizkami Megabag 3000. Wymiary oko┼éo 50 x 35 x 20 cm. Wi─Öc jak znalaz┼é na okulary i mniejszy sprz─Öt. Cena wysoka i do tego trzeba by┼éo 4 sztuki zam├│wi─ç. Ale napisa┼éem maila do sklepu i mi┼éa pani powiedzia┼éa, ┼╝e mog─ů mi sprzeda─ç egzemplarz wystawowy, do tego wzi─ů┼éem piankowe wype┼énienie. W sumie wysz┼éo drogo, ale warto by┼éo (oko┼éo 250 z┼é).
Walizka z "plastiku" o podw├│jnych mocnych i sztywnych ┼Ťcianach, zamykana na 2 klamry, mo┼╝liwo┼Ť─ç za┼éo┼╝enia k┼é├│dki, wype┼énienie to 3 warstwy pianki/g─ůbki 4 cm/3cm/3cm, wi─Öc mo┼╝na dowolnie wycina─ç na grubo┼Ť─ç. G─ůbka tnie si─Ö dobrze i nie strz─Öpi si─Ö. Nie znam si─Ö na materia┼éach, ale jest to co┼Ť pomi─Ödzy g─ůbk─ů, a piank─ů polietylenow─ů. W g├│rnej cz─Ö┼Ťci walizki g─ůbka sopelkowa.
Kilka fotek, projekt oczywi┼Ťcie nie zako┼äczony.
Robiłem to w ten sposób:
1. Szablon z papieru
2. Odrys i wycinanie pierwszej warstwy. W razie potrzeby wycinanie drugiej warstwy.
3. Z racji na r├│┼╝n─ů wysoko┼Ť─ç okular├│w trzeba by┼éo wypoziomowa─ç je (by r├│wno wystawa┼éy z pianki) - u┼╝y┼éem g─ůbki sopelkowej, kt├│ra dotar┼éa do mniej jako zabezpieczenie walizki na czas transportu (kilka w─ůskich pask├│w, ale na wy┼éo┼╝enie otwor├│w w sam raz) i g─ůbki polietylenowej jako podstawy (┼éatwo doci─ů─ç na wysoko┼Ť─ç)
4. Na koniec termiczne obrobienie niedoskona┼éo┼Ťci ci─Öcia (zapalniczk─ů ;) ), aby wszystko by┼éo ┼éadne i r├│wne.

Kilka fotek

Wygl─ůd og├│lny
Obrazek

Pierwsze 5 sztuk w nowym "domku"
Obrazek

Tak to się prezentuje po wyjęciu szkieł
Obrazek

I przygotowany szablon dla 30 mm :)
Obrazek

Miejsca jeszcze sporo zosta┼éo - pewnie dla jakiego┼Ť barlowa, filtr├│w, przed┼éu┼╝ek itp

G├│ra

Tytu┼é: Re: Walizka na osprz─Öt
PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 12:55 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Jacku zupe┼énie nie┼║le to wysz┼éo. Jednak polak potrafi zrobi─ç co┼Ť z niczego.

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 13:21 
Na zdj─Öciach wykroje okular├│w s─ů jeszcze bez wyg┼éadzania. Bez tego wygl─ůda to do┼Ť─ç kancia┼Ťcie, ale dzi─Öki temu, ┼╝e pianka pozwala si─Ö wytapia─ç/wypala─ç bez pozostawiania twardej pow┼éoki, to mo┼╝na dopie┼Ťci─ç otw├│r na okular :)

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 14:29 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 20:29
Ja przez zupełny przypadek trafiłem na walizkę Camrock 610 (129zł na serwisie aukcyjnym).
Walizka wygl─ůda i posiada gabaryty znanych aluminiowych walizek narz─Ödziowych.
Ale... posiada konfigurowalny wk┼éad piankowy, kt├│ry sk┼éada si─Ö z kwadracik├│w circa about 2x2cm, g┼é─Öbokich na jakie┼Ť 4cm.
Kwadraciki te można wyrywać i otrzymujemy kształt :D
Pod tak "uzyskanym" kszta┼étem jest jeszcze oko┼éo 2-3cm pianki. Dla mnie rozwi─ůzanie rewelacyjne.

Za┼é─ůczniki:
IMG_2319b.jpg
IMG_2319b.jpg [ 628.95 KiB | Przegl─ůdane 4150 razy ]
IMG_2321b.jpg
IMG_2321b.jpg [ 507.05 KiB | Przegl─ůdane 4150 razy ]

Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2016.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 16:59 
Walizeczka jak si─Ö patrzy. No i wyposa┼╝enie robi wra┼╝enie.
Pierwotnie te┼╝ szuka┼éem walizki z wk┼éadem do samodzielnego kszta┼étowania poprzez wyrywanie kostek. Niestety ceny walizek z takim wk┼éadem, b─ůd┼║ samego wk┼éadu przewy┼╝sza┼éy cen─Ö tego co mam.
Moja walizka nie jest mo┼╝e py┼éo- i wodoszczelna, ale jako magazyn i szybki transport dla szkie┼é jest jak znalaz┼é. Moje obawy budz─ů tylko zawiasy i mechanizm zamykania (tzn jak pisa┼é mi producent jest to solidne), wi─Öc pewnie b─Öd─Ö musia┼é jak─ů┼Ť k┼é├│dk─Ö skombinowa─ç dla pewno┼Ťci.
Og├│lnie rzecz bior─ůc nie spodziewa┼éem si─Ö, ┼╝e ceny g─ůbki technicznej mog─ů by─ç tak wysokie... Podobnie z walizkami specjalistycznymi.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 17:29 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 10 marca 2011, 19:16
Ale w/g ceneo i na stronach sklepow do ktorych ten serwis odsyla to ten Camrock o ktorym pisze Tomek kosztuje 140 zeta wiec raczej sporo mniej niz ty zaplaciles

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 17:36 
Tyle, że ja szukałem walizki plastikowej, a nie aluminiowej :)
Pierwotnie znalaz┼éem walizki Pelicana, ale ceny mnie porazi┼éy. W Stanach s─ů te┼╝ walizki innych firm, ale transport do polski to prawie 100 dolc├│w z racji na mas─Ö. Na polskim rynku s─ů g┼é├│wnie walizki w/w Pelicana i kilka noname. Jako, ┼╝e walizka stoi u mnie pod biurkiem aktualnie to jej gabaryty mia┼éy dla mnie znaczenie. Pelikany s─ů bardzo p─Ökate, ale jak pisa┼éem cena je eliminuje.
Ten Megabag normalnie kosztuje 400 z┼é plus cena wk┼éadu. Ja mia┼éem ca┼éo┼Ť─ç za ok 250 z┼é

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 17:41 

No chyba ze tak jesli kwestia materialu byla jedna z wytycznych to faktycznie ten camrock jej nie spelnial. Troche korygujac moj poprzedni post znalazlem tez tego Camrocka 610 w jednym ze sklepow ze sprzetem optycznym za 175 zeta jednak i pewnie to bedzie prawdziwa cena :) Za to okazuje sie ze o czym Tomek nie wspomnial, ze mozna ja albo cala wyslac gabka i wyrywac te kawalki albo podzielic zalaczonymi do niej przegrodami

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 17:53 
Gdybym szuka┼é walizki aluminiowej to pewnie bym wzi─ů┼é nawet najzwyklejsz─ů z Praktikera za 50 z┼é i szuka┼é g─ůbki do niej. Plastikowe jak dla mnie l┼╝ejsze i wygl─ůdaj─ů nieco lepiej od chi┼äskich blaszak├│w, ale to kwestia gustu. Mi si─Ö one kojarz─ů np ze sztu─çcami :)
Zale┼╝a┼éo mi na plastikowej z g─ůbk─ů. Przegr├│dki s─ů mo┼╝e i ┼éatwiejsze do przygotowania, ale jednak zostaje pewien luz. G─ůbka jednak lepiej trzyma okular.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 18:27 

Wiesz co tak mi to dalo toche do myslenia bo mam zamowionego Camrocka hd 620 i on jest regulowany jedynie przegrodami i zaczalem sie zastanawiac czy poki nie zostalo zrealizowane to nie zmienic jeszcze na tego hd 610 :roll:

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 17 lipca 2011, 22:56 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Po wielu wyjazdach i posiadaniu 3 walizek z okularami , a by┼éo tych szkie┼éek wiele , teraz zabieram ze sob─ů na obserwacje jeden g├│ra dwa okulary w "s┼éoiczkach" lub fabrycznych pude┼ékach.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 18 lipca 2011, 08:51 
Administrator
Administrator

Poszukaj dobrze na serwisach aukcyjnych. Ja kupi┼éem za 129z┼é i to w maju jako┼Ť.
Zobacz w zakończonych i znajdź sprzedawcę, może ma jeszcze, ale aktualnie nie wystawia.

Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2016.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 18 lipca 2011, 11:57 

Nie no teraz juz nie bede wycofywal zamowienia ewetualnie tylko moglbym zamienic jeszcze model ale ... chyba jednak tego nie zrobie w sumie okulary to tylko polowa astrogratow wiec jednak przegrodki :P

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 18 lipca 2011, 13:28 
Je┼Ťli masz do w┼éo┼╝enia do walizki nie tylko okulary, to przegr├│dki rzeczywi┼Ťcie b─Öd─ů lepszym rozwi─ůzaniem. W razie czego mo┼╝esz delikatniejsze przedmioty dodatkowo g─ůbk─ů wymo┼Ťci─ç w przegr├│dce.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 22 lipca 2011, 20:45 
No i 30 ju┼╝ ma swoje miejsce w walizce. Na t─Ö chwil─Ö jak wida─ç miejsce jeszcze zosta┼éo na troch─Ö sprz─Ötu. Musz─Ö si─Ö zastanowi─ç co by tu jeszcze upchn─ů─ç :)

Obrazek

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 22 lipca 2011, 20:54 
Administrator
Administrator

Z lewej wejdzie akurat suszarka :)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 14 pa┼║dziernika 2011, 19:55 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 14 listopada 2010, 03:02
Od┼Ťwie┼╝aj─ůc temat:
Czy wie kto┼Ť gdzie mo┼╝na kupi─ç sam─ů piank─Ö do wype┼énienia walizki i jak ona si─Ö w og├│le fachowo nazywa?

EDIT: Sam znalaz┼éem :D LINK Tylko z t─ů cen─ů to ich chyba pogi─Ö┼éo, poszukam czego┼Ť ta┼äszego na Allegro.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 14 pa┼║dziernika 2011, 20:12 
Troch─Ö drogo wychodzi. Poszukaj jeszcze w sklepach modelarskich wype┼énie┼ä walizek albo g─ůbki do przechowywania figurek itp. Dostaniesz np takie ponacinane w kwadraty.
Osobno znajdziesz te┼╝ wype┼énienia np pelikana (s─ů drogie). Mo┼╝esz te┼╝ zagada─ç ze sklepem w kt├│rym ja swoj─ů walizk─Ö kupi┼éem - chyba Elita
http://www.elita.com.pl/walizki/index.php?id=product&dzial=sztuczne_megabag&produkt=87 Mo┼╝e ci komplet g─ůbek za np 100 z┼é sprzedadz─ů. Jak im dostarczysz schemat to nawet powycinaj─ů wyrzynark─ů (p┼éatne dodatkowo)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 15 pa┼║dziernika 2011, 00:38 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Mo┼╝na nawet na firm─Ö zam├│wi─ç katalogi, ja zam├│wi┼éem, jak przyjd─ů to dam zna─ç.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: