Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 12:12

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Optical Ray Tracer
PostNapisane: poniedziałek, 8 lutego 2010, 12:43 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 16:17
Posty: 105
Właśnie zaczynam czytać fajną książkę "Telescope Optics" i szukałem jakiegoś prostego programu na początek do eksperymentów z różnymi soczewkowymi układami optycznymi. Natknąłem się na coś takiego: http://www.arachnoid.com/OpticalRayTracer/index.html
Jak dla mnie bomba. Bardzo prosty, zmiany odbywają się w czasie rzeczywistym, widać jak dodanie kolejnych elementów zmienia bieg promieni. Świetna zabawa.
Teraz pozostaje przyswoić nieco teorii i będzie można robić eksperymenty z dubletami i trypletami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Optical Ray Tracer
PostNapisane: poniedziałek, 8 lutego 2010, 13:35 
Grzegorz Rakoczy napisał(a):
Właśnie zaczynam czytać fajną książkę "Telescope Optics" i szukałem jakiegoś prostego programu na początek do eksperymentów z różnymi soczewkowymi układami optycznymi. Natknąłem się na coś takiego: http://www.arachnoid.com/OpticalRayTracer/index.html
Jak dla mnie bomba. Bardzo prosty, zmiany odbywają się w czasie rzeczywistym, widać jak dodanie kolejnych elementów zmienia bieg promieni. Świetna zabawa.
Teraz pozostaje przyswoić nieco teorii i będzie można robić eksperymenty z dubletami i trypletami ;)

No to czekamy na APO 'made in Chorzów'! ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Optical Ray Tracer
PostNapisane: poniedziałek, 8 lutego 2010, 13:50 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 16:17
Posty: 105
A ktoś ma zamiar robić? ;)
Matematyka to jedno, ale szlifować szkieł to mi się raczej nie będzie chciało ;)
Ale zawsze to dobrze będzie sobie poeksperymentować i samodzielnie się przekonać się liczy dublety i tryplety, może sobie nawet policzę jakiegoś petzwala? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Optical Ray Tracer
PostNapisane: poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:00 
Szkła wyszlifują w Chinach! ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL