Teraz jest ┼Ťroda, 8 kwietnia 2020, 11:11

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Periapsis - m├│j program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 18:01 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 23 lutego 2010, 18:34
Witam,

Zgodnie z tym, co zapowiedzia┼éem w po┼Ťcie "powitalnym", chcia┼ébym przedstawi─ç (jak na razie bardzo wczesn─ů) wersj─Ö swojego programu. Z za┼éo┼╝enia program ma by─ç wielofunkcyjny i zawiera─ç m.in. generator map nieba, kalkulator do obliczania efemeryd i "tradycyjny" tryb planetarium.
Dodatkowo dzięki użyciu OpenGLa staram się zapewnić szybkie działanie programu nawet na starszych komputerach (licznik FPS widoczny na screenach nie jest miarodajny, ponieważ jeszcze się psuje w trybie pauzy).

Poni┼╝ej przedstawiam kilka screen├│w, przy okazji przypominaj─ůc, ┼╝e program jest na razie bardzo "prymitywny" i wiele element├│w zostanie jeszcze dopracowanych.

Je┼Ťli tylko wprowadz─Ö jakie┼Ť nowo┼Ťci (a nie nast─ůpi to za d┼éugo, bo program jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju :) ), to na pewno si─Ö nimi podziel─Ö.

Pozdrawiam. ;-)

Za┼é─ůczniki:
Komentarz: Og├│lny widok na niebo. Oczywi┼Ťcie dodane zostanie rysowanie DS-├│w, siatki wsp├│┼érz─Ödnych, Drogi Mlecznej i tym podobnych "bajer├│w"
periapsis03a.png
periapsis03a.png [ 59.72 KiB | Przegl─ůdane 4809 razy ]
Komentarz: Widok na niebo po raz drugi
periapsis05a.png
periapsis05a.png [ 82.58 KiB | Przegl─ůdane 4809 razy ]
Komentarz: Saturn
periapsis01a.png
periapsis01a.png [ 43.76 KiB | Przegl─ůdane 4809 razy ]
Komentarz: Mars
periapsis04a.png
periapsis04a.png [ 43.41 KiB | Przegl─ůdane 4809 razy ]
Komentarz: Układ Słoneczny widziany z Japetusa
periapsis06a.png
periapsis06a.png [ 50.89 KiB | Przegl─ůdane 4809 razy ]
G├│ra

Tytu┼é: Re: Periapsis - m├│j program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 18:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 05:08
Klonowanie Stellarium :)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 19:55 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Nie koniecznie jest to klonowanie !!!

Mam propozycj─Ö dla autora. Zmie┼ä wszystkie opisy na opisy w j─Özyku ojczystym. To znacz─ůco u┼éatwi i zach─Öci nowych u┼╝ytkownik├│w.
Podoba mi si─Ö wersja graficzna, kt├│ra nie b─Ödzie niepotrzebnie obci─ů┼╝a┼éa komputer. Dzi─Öki temu b─Ödzie to chodzi─ç p┼éynnie nawet na s┼éabych komputerach.

Licznik klatek na sekundę, które generuje nasza karta graficzna jest zupełnie zbędny, nie jest to program typu 3d mark.

Jestem jak najbardziej za.

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 20:27 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
Piotr Maliński napisał(a):

No Tw├│j post wspaniale podsumowa┼é niew─ůtpliwy ogrom pracy jaki autor w┼éo┼╝y┼é w budow─Ö swojego programu. Dla mnie to co┼Ť naprawd─Ö extra, ┼╝e amator mo┼╝e zrobi─ç tak─ů fajn─ů aplikacj─Ö dla innych amator├│w.Co┼Ť co mo┼╝e by─ç zbli┼╝one dla do aplikacji robionej przez sztaby informatyk├│w zas┼éuguje na uznanie, dla mnie Super Bartoszu..czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů na dalsze prace i pozdrawiam

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 21:46 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Niew─ůtpliwie jest to kawa┼é dobrej roboty, a kolejny kawa┼é jeszcze przed Tob─ů, Bartoszu. Dzia┼éaj dalej, a ja mam nadziej─Ö, ┼╝e Tw├│j program zago┼Ťci w zasobach AstroCD.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:05 

Robert Twarogal napisał(a):

No Tw├│j post wspaniale podsumowa┼é niew─ůtpliwy ogrom pracy jaki autor w┼éo┼╝y┼é w budow─Ö swojego programu.

Na pewno sporo poduczy si─Ö programowania, b─Ödzie mia┼é satysfakcj─Ö ┼╝e co┼Ť ju┼╝ dzia┼éa, ale ┼╝eby taka aplikacja mia┼éa jaki┼Ť ju┼╝ sensowny zakres funkcjonalno┼Ťci trzeba w┼éo┼╝y─ç bardzo du┼╝o czasu. Wiele aplikacji nie dochodzi do tego etapu bo tw├│rcy nie maj─ů a┼╝ tyle czasu na ci─ůgni─Öcie rozwoju aplikacji. Jak b─Ödzie z Periapsis czas poka┼╝e, nie wiadomo te┼╝ jak b─Ödzie wygl─ůda┼é rozw├│j tej aplikacji (autorze?) czy w┼éasno┼Ťciowy freeware, czy te┼╝ projekt OpenSource otwarty na pomoc innych, plus te┼╝ jaki j─Özyk, jakie systemy operacyjne itd. temat rzeka.

Zawsze mo┼╝na te┼╝ wspom├│c rozw├│j ju┼╝ istniej─ůcych aplikacji na otwartych licencjach tak by ich mo┼╝liwo┼Ťci dogania┼éy profesjonalne rozwi─ůzania ;) Mam takie bardziej pragmatyczne podej┼Ťcie do programowania.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:20 

Nie chcę wprowadzać złego klimatu, ale muszę zwrócić Ci uwagę, że taka "opinia" nie wnosi do tematu zupełnie nic.
Widz─Ö, ┼╝e interesujesz si─Ö fotografowaniem planet. Wiem, ┼╝e jest to pracoch┼éonne zaj─Öcie wymagaj─ůce du┼╝ych umiej─Ötno┼Ťci. Jak zareagowa┼éby┼Ť zatem na ocen─Ö, ┼╝e to bezcelowe, skoro na pewno istniej─ů ludzie, kt├│rym zdj─Öcia planet wychodz─ů lepiej?

Tomasz Wężyk napisał(a):
Podoba mi si─Ö wersja graficzna, kt├│ra nie b─Ödzie niepotrzebnie obci─ů┼╝a┼éa komputer. Dzi─Öki temu b─Ödzie to chodzi─ç p┼éynnie nawet na s┼éabych komputerach.

Mi┼éo s┼éysze─ç pozytywn─ů opini─Ö na ten temat. :) Wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b proponowa┼éa mi wprowadzenie obiekt├│w 3D i realistycznych tekstur, ja jednak wybra┼éem drog─Ö polegaj─ůc─ů na matematycznym obliczaniu kszta┼ét├│w obiekt├│w Uk┼éadu S┼éonecznego na sferze niebieskiej - dzi─Öki temu od razu posiadam zbi├│r danych na temat cia┼éa (┼Ťrednica k─ůtowa, faza itp.), kt├│ry mo┼╝e zosta─ç u┼╝yty np. w generowaniu efemeryd.

Je┼Ťli chodzi o interfejs u┼╝ytkownika, to na dobr─ů spraw─Ö i tak czeka go gruntowna przebudowa, podczas kt├│rej zadbam o opcj─Ö wyboru wersji j─Özykowej oraz informacji wy┼Ťwietlanych na ekranie. Nie jest to jednak priorytet, poniewa┼╝ obecnie implementacji oczekuje ca┼éa masa rzeczy zwi─ůzanych z wy┼Ťwietlaniem widoku nieba.
Na pierwszy ogie┼ä idzie siatka wsp├│┼érz─Ödnych oraz wsparcie dla wi─Ökszego katalogu gwiazd (obecna wersja korzysta z Bright Star Catalog, zawieraj─ůcego nieca┼ée 10000 pozycji). Mam nadziej─Ö, ┼╝e w czasie do dw├│ch tygodni uda mi si─Ö zaprezentowa─ç wyniki dalszej pracy.

edit:
Cytuj:
jak b─Ödzie wygl─ůda┼é rozw├│j tej aplikacji (autorze?) czy w┼éasno┼Ťciowy freeware, czy te┼╝ projekt OpenSource otwarty na pomoc innych, plus te┼╝ jaki j─Özyk, jakie systemy operacyjne itd. temat rzeka.

Open Source, C++, docelowo Linux i Windows :)
Na razie muszę jednak działać sam, ponieważ (jak już pisałem w innym temacie) aplikacja jest obecnie rozwijana w ramach indywidualnego projektu programistycznego na uczelni.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:42 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 26 listopada 2009, 08:56
Kiedy demo ? Mia┼éem C++ na studiach, ale jako┼Ť mi nie podesz┼éo :? - tym bardziej gratuluj─Ö.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 18 marca 2010, 22:53 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Fajnie, ┼╝e powstaje nowy astro program.
Rozumiem doskonale satysfakcj─Ö autora z samego programowania, jak powstaje co┼Ť nowego, co nie istnia┼éo w programie, a teraz dzia┼éa. Ciekawy jestem jak ten program bedzie wygl─ůda┼é za kilka lat, ale po┼╝yjemy i zobaczymy.

Trzymaj się, powodzenia i działaj dalej :)

polecam m├│j darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 19 marca 2010, 10:05 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 9 wrze┼Ťnia 2009, 09:24
Bartoszu nie przejmuj si─Ö, ┼╝e istniej─ů ju┼╝ tego typu programy. Je mo┼╝na potraktowa─ç jako ┼Ťwiece do por├│wnania w┼éasnych pomys┼é├│w. Sam pope┼éni┼éem paredziesi─ůt program├│w u┼╝ytkowych na potrzeby w┼éasne i wsp├│┼épracownik├│w i po 24 latach programowania narz─Ödzi do pracy wiem, ┼╝e pisz─ůc program cz┼éowiek zaczyna by─ç specjalist─ů w dziedzinach o kt├│rych wcze┼Ťniej nie mia┼é poj─Öcia. Nic bardziej nie rozwija ni┼╝ samodzielne pokonywanie problem├│w. Czekam na nast─Öpne wersje program├│w by m├│c o nich dyskutowa─ç. Popatrz na rozw├│j AstroJaWila, p. Janusz wymagaj─ůc od nas podpowiedzi i uwag, "wymusi┼é" :D na nas porzucenie "stanu bierno┼Ťci" a zmusi┼é nas do my┼Ťlenia. Troch─Ö bawi si─Ö z nami "w kotka i myszk─Ö" my my┼Ťlimy, ┼╝e wymy┼Ťlili┼Ťmy co┼Ť nowego :oops: a On ju┼╝ to zrobi┼é. Powodzenia i pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 20 marca 2010, 22:52 

Przygotowa┼éem prowizoryczny filmik przedstawiaj─ůcy podstawow─ů nawigacj─Ö po sferze niebieskiej.

O┼Ť obserwatora przemieszczana jest poci─ůgni─Öciem ze wci┼Ťni─Ötym lewym klawiszem myszy. Za zoom odpowiada prawy przycisk i ruchy w g├│r─Ö/d├│┼é. ┼Ürodkowy przycisk i obracanie kursorem wok├│┼é ┼Ťrodka powoduje za rotacj─Ö pola.
Dodatkowo pokazana jest mo┼╝liwo┼Ť─ç ┼Ťledzenia ruchu i wygl─ůdu planety, w tym przypadku Merkurego.

http://www.youtube.com/watch?v=rJ6WCsJCzro

Co do demka pod Windowsa, to postaram si─Ö przygowotowa─ç takowe w ci─ůgu kilku dni, je┼Ťli tylko kwestia przeportowania aplikacji nie oka┼╝e si─Ö mord─Ög─ů. ;)

Dzi─Ökuj─Ö za dotychczasowy pozytywny odbi├│r projektu i pozdrawiam :)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 20 marca 2010, 23:12 

KDE3 :) A aplikacja wygl─ůda fajnie, ta rotacja mo┼╝e by─ç por─Öczna.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 21 marca 2010, 16:41 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Bartku , tylko przypadkiem nie upi─Ökszaj za bardzo programu , lub zostaw renderowane planety , wygl─ůdaj─ů ┼Ťwietnie.
Je┼╝eli za bardzo nie skomplikujesz programu to b─Ödzie u┼╝yteczny.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 9 czerwca 2010, 17:15 

W ostatnich tygodniach nie mia┼éem zbyt wiele czasu na rozwijanie programu w zwi─ůzku ze sprawami uczelnianymi, co przek┼éada si─Ö na zerow─ů ilo┼Ť─ç informacji o aktualizacjach. :| Usprawni┼éem jedynie interfejs u┼╝ytkownika i przeprowadzi┼éem optymalizacj─Ö kilku modu┼é├│w.

12 czerwca b─Öd─Ö mia┼é laptopa podczas spotkania w Chorzowie, wi─Öc je┼Ťli kto┼Ť b─Ödzie zainteresowany, to zaprezentuj─Ö program. :)

Pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 9 czerwca 2010, 21:59 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Czy ta nowa wersja dzia┼éa pod okienkami? Jak tak to bardzo ch─Ötnie bym si─Ö pozn─Öca┼é nad now─ů wersj─ů.

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 8 czerwca 2014, 17:41 
Nowy na forum

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 5 lipca 2010, 12:57
Jaki jest stan prac na dzi┼Ť? Czy pojawia si─Ö jaka┼Ť data wypuszczenia wersji oficjalnej? Na ostatnim zlocie w Zwardoniu program wygl─ůda┼é na wersj─Ö finaln─ů.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 8 czerwca 2014, 21:58 

Lech Jaszowski napisał(a):
Jaki jest stan prac na dzi┼Ť? Czy pojawia si─Ö jaka┼Ť data wypuszczenia wersji oficjalnej? Na ostatnim zlocie w Zwardoniu program wygl─ůda┼é na wersj─Ö finaln─ů.

Lista rzeczy, kt├│re s─ů do sko┼äczenia przed wypuszczeniem wersji finalnej, obejmuje:

- automatyczne aktualizacje niektórych danych programu (orbity satelit, supernowe, plamy słoneczne, komety itd.)
- dodanie nazw własnych obiektów
- ┼Ťcie┼╝ki poruszania si─Ö obiekt├│w (co┼Ť na wz├│r tego: http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... ro2005.jpg)
- edytor schemat├│w kolor├│w, lokalizacji geograficznych, odczyt/zapis stanu programu do pliku (na chwil─Ö obecn─ů wszystko musi odbywa─ç si─Ö poprzez edycj─Ö niezbyt czytelnych plik├│w tekstowych)
- dopracowanie rysowania obiekt├│w Uk┼éadu S┼éonecznego (ukszta┼étowanie powierzchni np. Ksi─Ö┼╝yca i Marsa, cienie ksi─Ö┼╝yc├│w na planetach, cienie na pier┼Ťcieniach w przypadku Saturna
- mapki zakres├│w widoczno┼Ťci zjawisk astronomicznych na kuli ziemskiej (za─çmie┼ä, zakry─ç)
- polska wersja j─Özykowa
- dokumentacja i strona internetowa

Nie jest to oczywi┼Ťcie wszystko, co chcia┼ébym doda─ç do programu - po premierze pierwszej wersji publicznej w dalszym ci─ůgu b─Öd─ů dodawane nowe funkcje. W planach mam m.in. sterowanie teleskopem, wersj─Ö na Androida rysowanie krajobrazu wok├│┼é horyzontu, rozpoznawanie obiekt├│w na fotografiach, wi─Öcej typ├│w wykres├│w.

Co do terminu wydania pierwszej wersji publicznej, to bardzo trudno mi jest go okre┼Ťli─ç - prosz─Ö pami─Öta─ç, ┼╝e program pisz─Ö w czasie wolnym, kt├│rego czasami mam wi─Öcej, a czasami mniej. Przy obecnej pr─Ödko┼Ťci prac i po uwzgl─Ödnieniu konieczno┼Ťci dopracowania dokumentacji i strony WWW oraz przeprowadzenia beta test├│w oceniam, ┼╝e b─Öd─ů to okolice pa┼║dziernika. Oczywi┼Ťcie data mo┼╝e si─Ö bardzo zmieni─ç w zale┼╝no┼Ťci od nat┼éoku innych zaj─Ö─ç, kt├│re b─Öd─Ö mia┼é w najbli┼╝szych miesi─ůcach. Niemniej jednak ca┼éy czas id─Ö do przodu z post─Öpami ;)

Poniżej kilka przykładowych zrzutów ekranu z obecnej wersji programu:
Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Pomiar odleg┼éo┼Ťci k─ůtowej Wenus i Plejad
001.png
001.png [ 327.14 KiB | Przegl─ůdane 4115 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Opozycja Marsa w 2018 i wykres por├│wnuj─ůcy odleg┼éo┼Ť─ç Wenus i Marsa od Ziemi
002.png
002.png [ 175.86 KiB | Przegl─ůdane 4115 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Zaćmienie Słońca na Wyspach Owczych w marcu 2015 roku i kilka okienek dialogowych
003.png
003.png [ 361.18 KiB | Przegl─ůdane 4115 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Obliczanie czas├│w tranzyt├│w Merkurego w XXI w.
004.png
004.png [ 214.76 KiB | Przegl─ůdane 4115 razy ]

Oraz przykład wektorowego PDF-a:
Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Mapa w formacie A3 przedstawiaj─ůca obszar gwiazdozbior├│w Skorpiona i Strzelca
PrintableDocument0001.pdf [505.06 KiB]
Pobrane 121 razy

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 17 wrze┼Ťnia 2014, 16:15 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
W astronomii paralaks─ů nazywa si─Ö zjawisko pozornej zmiany po┼éo┼╝enia obiektu na sferze niebieskiej wzgl─Ödem dalszych obiekt├│w, wynikaj─ůce ze zmiany miejsca obserwacji, spowodowanej przemieszczeniem si─Ö obserwatora.
Na skutek paralaksy rocznej (paralaksy heliocentrycznej), zwi─ůzanej z ruchem Ziemi po orbicie wok├│┼és┼éonecznej, gwiazdy na niebie zataczaj─ů ma┼ée okr─Ögi i na podstawie ich ruchu mo┼╝emy okre┼Ťla─ç odleg┼éo┼Ťci do gwiazd.
Wyobra┼║cie sobie co by by┼éo gdyby wszystkie gwiazdy znalaz┼éy si─Ö 75.000 razy bli┼╝ej nas lub gdyby Ziemia kr─ů┼╝y┼éa by w odleg┼éo┼Ťci 75.000 au od S┼éo┼äca, zachowuj─ůc jednak dotychczasowe tempo obiegu.

Tego mo┼╝emy dokona─ç w programie Periapsis i przekona─ç si─Ö wizualnie, ┼╝e gwiazdy znajduj─ů si─Ö rzeczywi┼Ťcie w r├│┼╝nych odleg┼éo┼Ťciach.

Efekt zobaczycie na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=qWaKPiUW7Ow

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 13 pa┼║dziernika 2014, 18:12 
Administrator
Administrator

Symulacja przyspieszonego ruchu planetoid w okresie od 2014 do 2020 roku na tle gwiazdozbior├│w Byka, Barana i Ryb.
Wizualizacja 16 lat trwa w tej symulacji 40 sekund.

tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 13 pa┼║dziernika 2014, 18:12 
Administrator
Administrator

Zbli┼╝enie na gromad─Ö kulist─ů Omega Centauri. W drugiej cz─Ö┼Ťci animacji widoczne ruchy w┼éasne gwiazd z gromadzie (czas przyspieszony)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 5 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: